Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak używać mapy zasięgu Orange zasłoniętej przez okienko z ofertą?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Jak używać mapy zasięgu Orange zasłoniętej przez okienko z ofertą?

Cześć,

 

Jak wchodzę na https://www.orange.pl/view/mapazasiegu i wpisuję adres to pojawia mi się mapa zasięgu, ale zasłonięta przez okienko z pytaniem czy jestem zainteresowany ofertą. Okienko niby ma iksa aby je zamknąć, ale po zamknięciu pojawia się ponownie. Nie można także przesunąć mapy, bo wraca do położenia początkowego i ponownie pojawia się okienko do pozostawienia numeru do kontaktu. Zasadniczo nie mogę sprawdzić zasięgu. Próbowałem na następujących przeglądarkach: chrome, safari, arc.

 

Czy to oznacza, że Orange nie ma mapy zasięgu? Gdzie mogę podejrzeć zasięg Orange w sposób podobny jak np. tu: https://www.play.pl/pomoc/zasieg/mapa-zasiegu?

 

____________

* Temat przeniosłem z kategorii Sieć i dostępność usług. Doprecyzowałem w nim tytuł - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32332
  • 36278
  • 1366

Jak używać mapy zasięgu Orange zasłoniętej przez okienko z ofertą?

Mapa nieintuicyjna. Wykasuj adres i odśwież stronę. Wtedy działa skalowanie dla mobile.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32332
  • 36278
  • 1366

Jak używać mapy zasięgu Orange zasłoniętej przez okienko z ofertą?

Obecnie musisz wpisać numer domu i resztę adresu by skorzystać z mapy w zakresie usług stacjonarnych.

 

Mobilne widać podobnie jak w play.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13052
  • 53573
  • 622

Jak używać mapy zasięgu Orange zasłoniętej przez okienko z ofertą?

@yygreko  dla mnie jest ok.

Screenshot_20231030_153534_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20231030_173614_Samsung Internet.jpg

 na drugim screenie na przypadkowym adresie sprawdziłem zasięg i agregację pasm...

https://www.orange.pl/view/mapazasiegu

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Jak używać mapy zasięgu Orange zasłoniętej przez okienko z ofertą?

Ja korzystam ze strony na komputerze.

Faktycznie - jak wybieram agregację pasm LTE to działa właściwie - mogę mapę oddalać/zbliżać, przesuwać i oglądać okolicę.

Jednak jak chcę sprawdzić zasięg 5G to mapa nie działa właściwie - gdy tylko spróbuję ją oddalić albo przesunąć to natychmiast wraca do początkowego stanu, gdzie dymek zasłania większą część mapy. Więc mapa nie jest użyteczna aby sprawdzać zasięg 5G. Czy Orange ma gdzieś działającą mapę zasięgu 5G? Bo rozważam zakup oferty internetu mobilnego między Play a Orange, przy czym w Play mogę sprawdzić zasięg w interesującym mnie miejscu i w jego okolicy, a Orange to ukrywa.

 

Screenshot 2023-10-30 at 18.19.59.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32332
  • 36278
  • 1366

Jak używać mapy zasięgu Orange zasłoniętej przez okienko z ofertą?

Mapa nieintuicyjna. Wykasuj adres i odśwież stronę. Wtedy działa skalowanie dla mobile.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Jak używać mapy zasięgu Orange zasłoniętej przez okienko z ofertą?

To nie jest "nieintuicyjność" tylko błędne oprogramowanie strony przez Orange.

 

Faktycznie, można przesuwać bez wpisania adresu. Więc powstaje pytanie po co to okienko do wpisania adresu, skoro i tak muszę szukać sobie adresu "ręcznie", przesuwając mapę. No, może kiedyś Orange to poprawi, a tymczasem będę używał mapy w trybie awaryjnym. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32332
  • 36278
  • 1366

Jak używać mapy zasięgu Orange zasłoniętej przez okienko z ofertą?

To raczej celowe. Adres też jest użyty do celów reklamowych o ile zaakceptowaleś cookie i inne bzdety.