Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

uzyskanie ONT

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 13
  • 0

uzyskanie ONT

Witam, czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wyjaśnić w jakiej formie mam ubiegać się o modem światłowodowy? Czy powinienem upomnieć się o ont przed instalacją światłowodu dzwoniąc na infolinię, czy w czasie składania zamówienia na stronie Orange, bo tam widzę tylko w ramach usług dodatkowych "wykonania sieci domowej" za 149zł? Byłbym wdzięczny za informację.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9899
  • 85

uzyskanie ONT

Cześć @andrzej_z_ula 

musisz przy składaniu zamówienia zaznaczyć, że jest Ci potrzebny ONT i konsultant powinien uwzględnić w zgłoszeniu/zleceniu instalacyjnym. Zerknij do podobnych tematów o uzyskanie ONT, które są na forum NO Światłowód na sieci Światłowód Inwestycje. Czy z automatu będzie ONT? https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d...

Czy ONT w Orange są znowu dostępne? https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Czy-ONT-w-Orange-s%C4%85-znowu-dost%C4%99pne/td-p/334621

Pozdrawiam 🙂

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

uzyskanie ONT

@andrzej_z_ula  już nie raz na forum było o tym pisane, wystarczy poszukać...ale napiszę 😉

Jeśli faktycznie potrzebujesz osobnego zewnętrznego ONT to musisz o tym wspomnieć podczas składania zamówienia na infolinii i trochę to uzasadnić np. chęcią podłączenia własnego zaawansowanego routera potrzebnego do pracy aby konsultant to zaznaczył. Dobrze też podczas rozmowy z instalatorem na temat terminu instalacji też o tym wspomnieć aby miał go ze sobą na montaż. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9899
  • 85

uzyskanie ONT

Cześć @andrzej_z_ula 

musisz przy składaniu zamówienia zaznaczyć, że jest Ci potrzebny ONT i konsultant powinien uwzględnić w zgłoszeniu/zleceniu instalacyjnym. Zerknij do podobnych tematów o uzyskanie ONT, które są na forum NO Światłowód na sieci Światłowód Inwestycje. Czy z automatu będzie ONT? https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d...

Czy ONT w Orange są znowu dostępne? https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Czy-ONT-w-Orange-s%C4%85-znowu-dost%C4%99pne/td-p/334621

Pozdrawiam 🙂

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12991
  • 53327
  • 619

uzyskanie ONT

@andrzej_z_ula  dopelnie: ONT uzyskasz TYLKO przy instalacji zaznaczając mocno wcześniej tą potrzebę. 

To za 149 zł to asysta technika w trakcie trwania usługi i nie zawsze kończy się uzyskaniem ONT, a więc niepewne działanie...

Dla jasności: ONT to nie modem, a konwerter że światła na kabel ethernet.

Modem Funbox dzierżawisz obowiązkowo do usługi 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 13
  • 0

uzyskanie ONT

Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi. Nie spodziewałem się, że proces, który na pierwszy rzut oka wydaje się prosty, może być tak niezwykle utrudniony w realizacji. Będę w takim razie męczył konsultanta, o to aby uwzględnił ONT w zgłoszeniu instalacyjnym.

 

 

Pozdrawiam!


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9899
  • 85

uzyskanie ONT

@andrzej_z_ulanie ma za co 👍

Służymy pomocą 🙂

Polecamy się na przyszłość 😎

Pozdrawiam 🙂


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

uzyskanie ONT


@agat13napisał(-a)

Dla jasności: ONT to nie modem, a konwerter że światła na kabel ethernet.

Modem Funbox dzierżawisz obowiązkowo do usługi 


Funbox to też nie modem.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Modem

Jeżeli się upierać, to już ONT jest bliżej tej roli. Jeżeli się upierać jeszcze bardziej, każde płaskie pudełko ze światełkami przypomina modem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12991
  • 53327
  • 619

uzyskanie ONT

@pirenej  ja to wiem, Ty to wiesz..trochę tu już siedzimy...Kwestia nazewnictwa technicznego. Poprawnie to jest router z modemem. 

Tu jednak chodzi bardziej o klarowność i dostosowanie do języka użytkowników

Czasem potrafią tak zagmatwać, że sam nie wiem o czym piszą....


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

uzyskanie ONT

Czyli modem to pudełko, a pytający miał rację


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 68
  • 447
  • 2

uzyskanie ONT


@agat13napisał(-a)

@pirenej  ja to wiem, Ty to wiesz..trochę tu już siedzimy...Kwestia nazewnictwa technicznego. Poprawnie to jest router z modemem. 

Tu jednak chodzi bardziej o klarowność i dostosowanie do języka użytkowników

Czasem potrafią tak zagmatwać, że sam nie wiem o czym piszą....


No ale jednak ONT bliżej do modemu, niż konwertera medium. Mediakonwerter robi jedynie za interface między dwoma różnymi technologiami warstwy fizycznej, bez jakościowego wpływu na wyższe warstwy. ONT się autoryzuje, udostępnia określone VLANy, odpowiada na ramki adresowane tylko do niego. Jest typowym zakończeniem sieci. Mediakonwerer dla sieci jest przezroczysty powyżej warstwy fizycznej. Wydaje mi się, że fora specjalistyczne, a to jest specjalistyczne, powinny promować wiedzę i prawidłową nomenklaturę i przy zachowaniu klarowności, jednak zwracać uwagę na właściwe nazewnictwo.