Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

nieprawidłowy adres ip


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 21
  • 0

nieprawidłowy adres ip

@j131 mój Syn poprosił mnie żebym napisał do jakiejś pomocy. Bo nie może odzyskać swojego konta na platformie epicgames.com. Powiedział mi że jest potrzebna lokalizacja z poprzedniego ip(multimedia) odkąt zmieniłem na omawianą sieć "orange" nie może odzyskac konta, które jakoś stracił-nie wiem jak. Jestem na 99% pewien razem z synem ze chodzi o lokalizację. Wcześniej z tymi samymi dowodami odzyskaliśmy,ale już potem nie. Mam te stare ip które bylo z multimedi. A i logowałem się właśnie z tego ip na konto epic games i pokazywało mi moją lokalizację. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

nieprawidłowy adres ip

@Dawidekpan1123  napisać do administratora tej platformy, lub szukać znajomego w okolicy, co korzysta z netu co miałeś wcześniej 😎

Innego pomysłu nie mam 🤔


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

nieprawidłowy adres ip

a nie chodzi jedynie o tyle co PL?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

nieprawidłowy adres ip

@Dawidekpan1123 

A, o to chodzi. No to jest problem. Nie ma żadnej możliwości żeby Orange przydzielił ten sam albo nawet wyglądający podobnie adres IP co inny ISP. Pule adresów IP są "na sztywno" przydzielane do firm, tego się nie da zmienić.

Pytanie co z tego adresu było wykorzystane do autoryzacji konta na w tym serwisie? Tylko jeśli miałeś stały adres IP to mógł on być podstawą autoryzacji. Szczerze w to jednak wątpię bo stałe IP są rzadko stosowane dla graczy. Mogło chodzić o klasę adresową albo jakiś hash na niej oparty. Albo adres IPv6. Akademickie rozważania, bo i tak tego się nie dowiemy. Pozostaje rada @IreneuszCD: kontakt z administracją serwisu, wyjaśnienie sytuacji (coś w stylu: "I have changed my ISP and the current IP address is not recognized by your authorization server, please help!!!"). Inaczej się tego nie da zrobić, IMHO. Niestety, to nie o geograficzną lokalizację tu chodzi.

PS. Na stronie:

https://www.epicgames.com/help/pl/konta-epic-c5719348850459/bezpieczenstwo-konta-c5719366891291/zabe...

nic jednak nie ma o takim sposobie zabezpieczania konta. Wobec tego, przed podjęciem jakichś drastycznych kroków oczyściłbym dane przeglądarki i spróbował jeszcze raz się zalogować. Naturalnie przy założeniu, że dane autoryzacyjne (login, hasło, email) nie zostały zapomniane. Powinno wystarczyć usunięcie ciasteczek dla witryn epicgames.com, ale jeśli to nie pomoże można spróbować po prostu zainstalować i użyć zupełnie świeżej/innej przeglądarki.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9021
  • 45

nieprawidłowy adres ip

@Dawidekpan1123 Jeśli nie pamiętasz hasła do konta na Epicu czy Steam to tradycyjnie otrzymasz kod do autoryzacji na swój email. Ewentualnie sms na nr telefonu. Trzeba go wpisać i po sprawie. Często tak jest jeśli logujesz się z innego miejsca lub komputera niż zazwyczaj. Nr IP nie jest Ci potrzebny. Po poprawnym wpisaniu hasła Epic będzie pamiętał nową lokalizację czy komputer i nie będzie już wysyłał monitów.