Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

internet spowalnia


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

internet spowalnia

Praktycznie codziennie około godziny 21 internet mocno mi spowalnia. Ping z 19 skacze do 200 i download spada o około 10mb/s (już poniżej gwarantowane minimum). W ciągu dnia jest wszystko ok. Resety routera nic nie dają. W centrali uważają, że u nich wszystko jest ok. Jestem pewny, że wina leży po ich stronie. 

Jakies sugestie ? 

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

internet spowalnia

@olakowski myślę że nic w tej kwestii Ci nie pomożemy. Możesz reklamować, ale......godzina 21 to pora gdzie jest jedno z największych obciążeń sieci, wtedy większość populacji ma chwilę wolnego by spokojnie przysiąść przy Internecie, dlatego wszystko spowalnia. Jak łączysz się z routerem - po kablu czy po wifi???


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

internet spowalnia

Orange nigdzie nie gwarantuje minimum przepływności.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

internet spowalnia

@Anonim kabel

@rafaello1231 oczywiście, że gwarantuje.  W umowie jest jasno napisane 80mb/s z minimalną prędkością 20mb/s. 

Anonim

Nie dotyczy

internet spowalnia

U mnie po 21 linia sypię błędami i momentami występuje spadek wartości marginesu SNR  tak jest przez parę minut potem normalnie tak jakby technicy w tym czasie można powiedzieć zakłócali linię swoimi działaniami. Praktycznie jest tak codziennie.


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

internet spowalnia

Niestety raczej nie wiele tu zrobisz, wiele dslam-ów jest wieczorami przeciążonych, a własciwie to łącza od nich do routerów wyżej w sieci. Poza tym jak zerkniesz w umowę to okaże się że Orange gwarantuje Ci prędkość do pierwszego urządzenia, czyli własnie do DSLAM. a te masz zawsze na takim poziomie jak synchronizacja łącza

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

internet spowalnia

@olakowski

A przeczytaj co w tej umowie jest napisane. Ja pisałem o przepływności, a Ty o przepustowości. To są 2 rózne rzeczy. Speedtesty pokazują przepływność. Orange nie gwarantuje minimalnej przepływności, a minimalną przepustowosć na 100% masz osiągnietą (bo przepustowość w tym wypadku odpowiada synchronizacji, a ona nie spada poniżej minimum).


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

internet spowalnia

@rafaello1231

sami na infolini mi powiedzieli, że 20mb/s to minimum na mojej ofercie. Speedtest pokazuje poniżej 20 więc interweniują jako tako. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

internet spowalnia

Ważne jest co jest na umowie, a nie co ktoś na infolinii po politologii i szkoleniu 2tyg powie. Mówisz o tym że powiedzieli Ci że minimum to 20Mbps, ale minimum czego? Oni tam pewnie nie wiedzą czym się rózni przepustowość od przepływności niestety... taka fachowa obsługa 😕