Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

frontier-nuvola.net - nie działa na internecie z Orange


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 264
  • 1662
  • 0

frontier-nuvola.net - nie działa na internecie z Orange


@Kimirikonapisał(-a)

Tak się akurat składa, że jak była ta duża awaria Facebooka. Whatsapp to wiedzieli, że to nic do nich.  Jednak porównanie radia które może ma jakąś tam liczbę użytkowników z Facebookiem - to chyba nie ta liga.


Oczywiście z premedytacją podałem przykład Fejsa i wiem, że to są miliony (miliardy?!) użytkowników ale radio internetowe też ma już naprawdę sporo użytkowników, w Polsce szacuje się, że ponad 2 mln(!).

Z badania Radio Track Kantar Polska wynika, że w 2023 roku dzienna liczba słuchaczy za pośrednictwem anteny FM wyniosła 17 386 000. W przypadku internetu było to 2 260 000, dekodera telewizyjnego 483 tys., a odbiornika DAB+ 72 tys. Wielkość próby to 83 977.
Zakładając, że tylko około 20% słuchaczy korzysta z Frontier a z tego tylko około 20% z Orange to i tak mamy kilkadziesiąt tysięcy słuchaczy którym w niedzielę radio zamilkło...

 


@Kimirikonapisał(-a)

 Zresztą użytkownik może sam łatwo zweryfikować czy ten problem jest  tylko u danego dostawcy czy raczej wina leży po stronie radia w tym przypadku.


No nie tak hop, hop. Nie działająca strona portalu (https://smartradio.frontier-nuvola.net/) to jedno a adres bazy (nie jest jawnie podany) z adresami streamów stacji to drugie. Pozostawało doświadczalnie sprawdzić, czy dane radio działa w sieci innego operatora a nie każdy mógł to zrealizować. Trzeba mieć jakiś dostęp do innego operatora, urządzenie, zasięg... Ja na przykład nie mogłem tego zrobić, zasięg komórkowy u mnie jest na poziomie minimalnym, nie nadaje się do obioru radia.

Ale byli tacy, którzy to sprawdzili i im radio ruszyło np. w tmobile. Czy to na 100% oznacza, że Orange coś skopał? I tak i nie, poszlaka jest mocna ale... może Frontier coś zaniedbał w statusach strony portalu/bazy i Orange coś blokował na poziomie jakichś zabezpieczeń? Może jeszcze jakieś szczegóły techniczne o których nie mam pojęcia?

Mimo że aktualnie wszystko jest OK to mnie ciekawi, interesuje rozwiązanie tej zagadki i trochę dziwi mnie, że nasi admini nie chcą nic pomóc. Nie mają dostępu do techników czy boją się zadawać trudne pytania?