Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana głębokości przeplotu.

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 3
  • 0

Zmiana głębokości przeplotu.

@-brtk- Tak naprawde zapomniałem o najważniejszej osobie. Konsultant z czatu orange Bartosz ******. Większość creditsów należy się jemu, ponieważ dopiero gdy to on mi zaczął pomagać internet przeszedł jakieś zmiany (wcześniejsi kazali po prostu resetować router, nic nie dało? no trudno, nic więcej nie da się zrobić), a także technicy zauważyli? czy też po prostu porozmawiali z telia i zmienili mi węzeł dzięki czemu internet jest całkiem niezły w jego godzinach szczytu. 

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana głębokości przeplotu.

Faktycznie zmienili tylko, że jest więcej błędów. Miałem tak ustawione to wiem jak jest. Problem był u mnie z tym, że IP zmieniało się nawet 6 razy na dobę. Dwa dni mogło być spokoju z IP, ale często było 3-4 razy zmiana na dobę. Podejrzewam, że to było przez FAST. Jest problem z BER. Linia musi mieć opóźnienie przy tej prędkości. Granicą chyba jest 2Mb.  

DZIŚ RANO TŁUKLI W DEKLE STUDZIENEK, A PYTANI OZNAJMIALI, ŻE ŚWIATŁOWÓD BĘDZIE NA

ŚWIĘTA DOSTĘPNY. TAKA REWOLUCJA MA BYĆ U MNIE. Jak zobaczę to uwierzę.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Zmiana głębokości przeplotu.

Z telia raczej nic nie robili, znikome prawdopodobieństwo, natomiast jak pisałem wyżej ustawili ci linię z najnizszym możliwym przeplotem i pingi zmalały, ale coś za coś, masz małą korekcje błędów, masz dobrą linię, nie powinieneś tego odczuwać. Dlatego jak pisałem też wyżej, fajnie by było jakby poprzez to forum dało się załatwić takie coś na miedzi innym graczom, co by takie coś chcieli. Ale to już prośba do osob np. @Artur czy @Remi by przekazali to wyżej.

@Anonim netia do 10Mb/s po miedzi ustawiała fasta bez zastanowienia.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 3
  • 0

Zmiana głębokości przeplotu.

@Anonim A tak, błędy występowały na poczatku. Po włączeniu 1 gry league of legends na boty żeby sprawdzić miałem strate 40 pakietów na minutę. Po wyłączeniu i włączeniu kolejnej rozgrywki packet loss spadł do 2 pakietów na minute (korzystam z wifi). Także zapewne łącze musiało się przystosować. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Zmiana głębokości przeplotu.

A jak Ty to liczysz, że na minute? Straty pakietów mozesz miec przez router, bo w trasie co wyslales do ip po ustawieniu ci przeplotu na 1, miales juz straty do samej bramy routera.
Anonim

Nie dotyczy

Zmiana głębokości przeplotu.

Ten router ma test BER można sobie zobaczyć co się dzieje z poziomem błędów.

Bez tytułu22.png

Błędów może być więcej, mniej to nie jest stały poziom, można sobie czas pomiaru zdefiniować.

Kompa z routerem to kablem nie można spiąć? Wi-fi może być zawodne, zwłaszcza jak nie jesteśmy sami tylko jest wiele sieci. Być może ten router nadaje się do FAST-a. Nie podłączałem tego routera jak miałem FAST-a, ale np. tp-link 8960N v6 to nie pokazywał super ramek, słowa RS były 0, delay 0. Tak jakby ten router do FAST-a się nie nadaje. Mógłby się ktoś wypowiedzieć co ma o takich zagadnieniach wiedzę, bo to by się użytkownikom przydało. Poziom BER mnie ciekawi czy jest tam zero błędów, czy zawsze błędy występują o większej lub mniejszej wartości. Też jest to krótka linia w porównaniu do mojej. No cóż trzeba przy tym pracować, żeby dysponować praktyczną wiedzą.


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Zmiana głębokości przeplotu.

W transmisji miedzianej jest parametr, który nazywa się przeplotem (ang. interleved mode). Mechanizm ten na poziomie warstwy transmisyjnej daje nam większą ochronę przed utratą bitów (na wyższych warstwach pakietów).

 

Polega on na mieszaniu bitów w takim bloku przeplotu tak, by potem jakiś błąd w transmisji nie powodował utraty bitów sąsiednich (bo nie dałoby się ich potem odtworzyć). Oczywiście taki mechanizm musi wprowadzać opóźnienie.

 

W naszych profilach dla xDSL mamy opóźnienie 8 ms w kierunku DS i 4 ms w kierunku US. Mechanizm ten wiąże się z parametrem INP, zabezpieczającym transmitowane bity.

 

W naszej sieci dla Internetu stosuje się INP =0,5, dla TV - INP=2.

 

Są to wartości rekomendowane, przy których nie obserwuje się utraty bitów mającej wpływ na usługi. Tak więc parametry są ustawione w sposób, który pozwala na optymalne wykorzystanie sieci i zmiana ich jest zdecydowanie nie rekomendowana.

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana głębokości przeplotu.

Bez tytułu23.png

@HypsteRT  trochę są nie precyzyjne te informacje bo opóźnienie na wchodzących może być 6ms.

A wychodzące, żeby były z opóźnieniem 4ms. to różnie bywa. Niczego nie można się doprosić od osób, które to ustawiają.


Zespół Nasz Orange
  • 1102
  • 7694
  • 79

Zmiana głębokości przeplotu.

@Pitso

czy zawarte w tym temacie odpowiedzi okazały się przydatne? Jeśli tak - to zachęcam do oznaczenia tej "naj" 🙂

Pokaż szczegóły
  • jeśli założyłeś temat i pojawiła się dobra odpowiedź lub rozwiązanie - oznacz najlepszą odpowiedź klikając w przycisk 4.png 
    Podziękujesz w ten sposób osobie, która pomogła i pomożesz osobom, które będą miały podobne pytanie.