Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wolny internet. Czy zmiana routera poprawi jego działanie?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 49
  • 0

Wolny internet. Czy zmiana routera poprawi jego działanie?

Cześć, mam internet stacjonarny ( przez kabel telefoniczny). Do tej pory korzystałam z routera z modemem adsl. Do routera idzie kabelek z gniazda tel. I tyle, jest net a raczej to co po nim pozostało. Od jakiegoś czasu koszmarnie muli, nie idzie włączyć nawet zwykłej strony. Pomyślałam, żeby zmienić router. I teraz moje pyt. Jaki wybrać żeby internet był chociaż przyzwoity? Czy jest jakiś inny sposób podłączenia?

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku oraz przeniosłem z działu Modemy i routery – moderator Michał

21 ODPOW. 21

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1691
  • 8313
  • 64

Jaki router wybrać? Jak podłączyć router?

Czy poradzisz sobie z zalogowaniem do routera i odczytaniem parametrów synchronizacji?

Chodzi o te dane https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Częste-gubienie-synchronizacji/m-p/230840#U230845


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18461
  • 52783
  • 713

Jaki router wybrać? Jak podłączyć router?

@Dikikasia01 proponuję rozejrzeć się za światłowodem. Na miedzi nie będzie już wspierany, natomiast jeśli masz obecnie problemy, to najprawdopodobniej problemy z linią. Jak możesz podaj parametry linii, jak wspomniał @Samotnick. Może jeszcze uda się coś podpowiedzieć w celu poprawienia jakości internetu ma obecnym łączu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 49
  • 0

Jaki router wybrać? Jak podłączyć router?

O te dane chodzi? 

Screenshot_2023-11-11-12-42-48-604_com.mi.globalbrowser.jpg

________________
* Ukryłem numer IP – moderator Michał


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 49
  • 0

Jaki router wybrać? Jak podłączyć router?

Niestety, od kilku miesięcy walczę o światłowód ale nic z tego, bo sąsiad nie pozwala wejść technikowi na działkę, gdzie jest słup 🤷🏼‍♀️ ( jego działkę) . 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18461
  • 52783
  • 713

Jaki router wybrać? Jak podłączyć router?

@Dikikasia01 daj fotkę o lepszej jakości, bo nie da się odczytać parametrów linii.

Pamiętam Twój problem ze światełkiem w innym temacie. To duży problem.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 49
  • 0

Jaki router wybrać? Jak podłączyć router?

Dokładnie 😞 . Jak klikniesz na fotkę to się nie powiększa ? Powinna być czytelna.

 

Screenshot_2023-11-11-13-08-48-661_com.mi.globalbrowser.jpg

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Jaki router wybrać? Jak podłączyć router?

@Dikikasia01 

IMHO linia jest uszkodzona, zgłoś awarię.

PS. Takie parametry miałem kiedy myszy przegryzły jedną żyłę kabla telefonicznego. To nie jest normalne. Masz na tej linii także telefon analogowy?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18461
  • 52783
  • 713

Jaki router wybrać? Jak podłączyć router?

@Dikikasia01 może spróbuj podczas zgłaszania awarii połączyć dwie sprawy. Skoro uszkodzona linia miedziana, to może łatwiej uda się załatwić sprawę z podłączeniem światłowodu. Sytuacja awaryjna, niech działają, a Ty ze swojej strony naciskaj na chęć zamiany linii miedzianej na światłowód.

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 49
  • 0

Wolny internet. Czy zmiana routera poprawi jego działanie?

Dzwonił do Orange. Zgłoszona awaria. Pan powiedział,że jest bardzo niski przesył od nich a w ogóle to do 2025 r będą u nas likwidować kable miedziane ( więc zostaniemy bez internetu WTF!? ). Niestety technik nie może wejść na działkę sąsiada nawet w celu naprawy...