Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 83
  • 0

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

@pirenej Oczywiście, że odświeżam bo nie da się tak oglądać jeżeli bufor nie nadąża. Natomiast czasami nawet odświeżenie nie pomaga i filmik dalej ładuje się z transferem na poziomie 10Mb/s albo i mniej.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 83
  • 0

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

Także problem jest i nie jest to odosobniony przypadek ponieważ były tutaj już takie tematy. Jak widać niewiele się zmieniło na przestrzeni lat. Oto przykłady:
https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Problem-buforowanie-film%C3%B3w/m-p/7807#M360

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Buforowanie-niekt%C3%B3rych-filmik%C3%B3w-na-YouTubie/m-p/...

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22166
  • 181

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

@gubernator 

Nie twierdzę że nie ma problemu. Twierdzę, że nie wiem na czym problem polega, bo nie jestem w stanie go odtworzyć (ponieważ nie podajesz przykładów). U mnie filmik z linku opublikowanego przez @jaryn się nie zacina zupełnie. Ponadto do płynnego odtworzenia tego czegoś nie trzeba nawet 10Mbps, ten filmik "prawie nic" z pasma nie zabiera. IMHO objawy które opisujesz wskazują raczej na jakiś poważniejszy problem po Twojej stronie a nie na problemy z globalną konfiguracją sieci.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

U mnie na światłowodzie Orange, wcześniej wymieniony filmik buforuje przy przewijaniu z prędkością maksymalnie 80 Mb/s, jak się nie przewija, to ładuje płynnie, nie da rady płynnie przewijać.

Filmy 4K, które można płynnne przewijać, ładuje u mnie z prędkością 200-250 Mb/s.

Czasami trafiam na filmy, które ładują się jak flaki w oleju, nawet bez przewijania zacina, ale nie sprawdzałem ich na łączach innych operatorów, więc nie będę pisał, że wina jest po stronie Orange.

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 66
  • 257
  • 1

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

Ja też szukam jakichś filmów 4k ale wszystkie przewijane są płynnie. Światłowód Orange 2Gbps, ale do kompa 1Gbps.

  • 2.24 Poziom sygnału optycznego nadawania (dBm) 2.734
  • 2.25 Poziom sygnału optycznego odbierania (dBm) -18.068

@gigachad A jak u Ciebie?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 66
  • 257
  • 1

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

@user6541 

Serwer w3cache.tpnet.pl został wyłączony w 2018 roku (Źródło: Link )

Tu jest wątek na trzepaku link Jest tam opisywana awaria z 2018 roku, ale wtedy to była faktycznie awaria, Jeden z dyskutantów potwierdził, że tpnet  ma GGC. 

Jeśli @gigachad sprawdził o co mu podpowiedziałem to pozostało już tylko zgłosić awarię na infolinii albo zmienić operatora jeśli nie jest zadowolony z Orange.