Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22111
  • 181

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s


@gubernatornapisał(-a)

ogólnie żebyśmy się dobrze zrozumieli, większość filmików buforuje się w mgnieniu oka, ale zdarzają się takie, że buforują się jak na internecie z 2005 roku


Skoro buforujesz filmiki z internetu z 2005 roku to co się dziwisz? A poważnie, to czego oczekujesz? U mnie wszystkie filmiki się odtwarzają bez żadnego buforowania, od zlecenia odtwarzania do startu mija raptem kilka sekund. Mówię oczywiście o serwisach typu Netflix, Disney+, HBO MAX etc.

Jeśli nie podasz przykładu to nic sensownego nikt nie napisze, bo niby na jakiej podstawie?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

Może autorowi tematu chodzi o filmy z youtube. Sam zauważyłem, że niektóre z filmów, te rzadziej oglądane w Polsce ładują się z niedużą prędkością, jest problem z płynnym przewijaniem, nieraz nawet przytnie bez przewijania. To pewnie kwestia tego, że nie są dostępne w lokalnym GCC (google cache content), bo te dostępne, idą ile fabryka dała. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2080
  • 7653
  • 31

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

szkoda, że autor porzucił swoje pytanie. Mógłby oderwać się na chwilę od wpatrywania w kręciołek i coś więcej wyjaśnić.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s


@pirenejnapisał(-a)

szkoda, że autor porzucił swoje pytanie. Mógłby oderwać się na chwilę od wpatrywania w kręciołek i coś więcej wyjaśnić.


Hehe. Nic nie jest doskonałe. Mi też na YT jeden film na 100 się zatnie ale nie wnikam 😄 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 19
  • 91
  • 1

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

Odpowiedź jest bardzo prosta, wynika to z braku uczestnictwa Orange w Google Global Cache. Orange posiada jedynie własne serwery z Cachem, jeżeli jakiegoś filmiku nie ma w ich serwerach to efekt jest właśnie taki, że filmiki buforują się jakbyś miał neta 1Mb/s.

 

 

 

________________________

*Post poddałem edycji - moderator Wojciech.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 83
  • 0

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

Jestem jestem, tylko żadna odpowiedź jak narazie mnie nie usatysfakcjonowała więc się nie udzielałem. Jednak kolega o nicku "gigachad" wydaje mi się, że jest najbliżej prawdy więc oznaczam jego odpowiedź jako rozwiązanie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 83
  • 0

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

Aha i jeszcze prosiliście o przykłady, to proszę bardzo. https://youtu.be/eXE9k3vFNu8
Dorzucam jeszcze specke kompa żeby nie było że próbuje odpalić filmik 4k na jakimś starym szmelcu specka.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 83
  • 0

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

Także kończy się umowa i dziękuję serdecznie tej firmie. Bo te transfery to chyba faktycznie są tylko "do bramy i się nie znamy" czyli do serwerów orange. A już w ogóle hitem jest pobieranie gier z różnych serwisów typu steam czy origin, tam osiągnąć transfery większe niż 600/700Mb/s graniczy wręcz z cudem. Szkoda, bo orange jakby chciało to mogliby zdominować rynek w polsce, ale że mają podejście jakie mają to coraz więcej świadomych i bardziej wymagających klientów będzie odchodzić. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22111
  • 181

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

@gubernator 

Pytając o przykład chodziło o podanie przykładu takiego adresu/filmiku który się tobie tnie, a nie o udokumentowanie że się Tobie tnie.  Chyba nie oczekujesz, że będzie się komuś chciało przepisywać adres z ekranu tylko po to żeby sprawdzić czy Twój problem jest powtarzalny.

No chyba że po prostu chciałeś wyrazić swoje przekonanie że trawa jest bardziej zielone po drugiej stronie płotu, a pytanie było retoryczne.

PS. Dlaczego miałbyś mieć szybkość sciągania plików na poziomie 700Mbps z arbitralnego miejsca w internecie? To praktycznie nieosiągalne i całkowicie zbędne. Ale skoro na tym Ci zależy, i wiesz gdzie takie łącze kupić to przecież chyba nic Ci nie stoi na przeszkodzie żeby to zrobić? Czy też stoi?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 83
  • 0

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

rzeczywistość dla orange jest brutalna, macie fatalne trasy, przez całą europę, prędkośći jedynie do swoich serwerów, nie współpracujecie z żadnymi większymi firmami dostarczającymi usługi sieciowe, poza cloudflare. Dramat

 

________________
* Wpis poddałem edycji – moderator Michał