Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 83
  • 0

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

Witam, 

 

Dlaczego filmiki nieraz ładują się w nieskończoność i trzeba dany filmik odświeżyć i dopiero wtedy wskakuje na pełne obroty? Mimo wszystko dość często to się zdarza i zaczyna mnie to już irytować powoli, sprawa wygląda tak, że odpalam jakiś filmik i szybkość z jaką buforuje się to na przykład 8Mb/s a po odświeżeniu 200, 300Mb/s. Głównie chodzi o mniej popularne filmiki. Co z tym można zrobić? Ktoś to też zauważył? Dodam, że miałem okazje korzystać z UPC i nigdy czegoś takiego nie zauważyłem, każdy filmik ładował się od kopa, nawet te mniej popularne pomimo sporo mniejszej prędkośći, bo wtedy jak pamiętam była opcja do 150Mb/s

35 ODPOW. 35

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

@gubernator  za każdym razem i na wszystkich urządzeniach się tak dzieje? Jeśli tak, to na początek reset modemu do ustawień fabrycznych i jeśli nie masz zewnętrznego ONT, to się sam podniesie i zaloguje. Jaki masz modem?

Czy po wifi, czy po kablu? Robiłeś speed test certyfikowany z poziomu menu modemu?

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

@gubernator A konkretnie jakie filmiki?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2386
  • 9871
  • 85

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

Cześć @gubernator 

przyczyną wolnego buforowania filmów online są:

1) Problemy i duże obciążenie serwerów serwisu ze streamingiem.

2) Słaby komputer użytkownika, który nie radzi sobie z odtwarzaniem filmu w wysokiej jakości (np. mało pamięci RAM, wolny procesor i karta graficzna).

Skutecznym rozwiązaniem jest zmniejszenie jakości obrazu

Często doraźnym sposobem na ciągłe buforowanie się filmów jest zmniejszenie jakości obrazu. Będzie wtedy przesyłane mniej danych, więc łącze nie będzie tak mocno obciążane. Jakość filmów 4K, HD wymaga dużej przepustowości łącza. Obniżenie jej do SD (480p) może pomóc, ale obraz będzie wtedy słabej jakości. 🙂

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 83
  • 0

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

Kabel, funbox 6, ustawienia fabryczne nic nie dają, wątpię w ogóle czy to po mojej stronie, kompa mam giga mocnego, i7-11700k, rtx 3070, 32gb ramu... pewnie orange daje ciała i te ich żałosne trasy przez pół europy.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2386
  • 9871
  • 85

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

@gubernator  powiem Ci  że masz mocny sprzęt 🙂  Spróbowałeś jeszcze resetowanie ustawień karty sieciowej? Tutaj w linku masz Windows 10: Resetowanie ustawień karty sieciowej.https://www.youtube.com/watch?v=nENlwINTpuc 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

@gubernator  prześledz trasy i wrzuć trace. Daj przykład filmika 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 83
  • 0

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

ogólnie żebyśmy się dobrze zrozumieli, większość filmików buforuje się w mgnieniu oka, ale zdarzają się takie, że buforują się jak na internecie z 2005 roku


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

Bez przykładu to jest rozmowa o niczym.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2386
  • 9871
  • 85

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

@gubernatora próbowałeś czyszczenie pamieci podręcznej i plików cookies w przeglądarce. Czasami to pomaga 🙂