Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

WeTransfer - tragiczny przesył


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

WeTransfer - tragiczny przesył

Od jakiegoś miesiąca regularnie występuje tragiczny tranfer z serwisu WeTransfer.com.

1 GB plik ściąg przez 2-4 godziny przy posiadanym łączu 80 Mbs. Kiedyś tak nie było. Niezależne to jest od pory dnia. Znajomi, którzy mają usługę internetu u innych operatorów ściągają takie pliki w ciągu kilku minut - u mnie też tak powinno być. To już jest irytujące. Nie można normalnie pracować! Czy Orange celowo zawęża transfery z serwisów służących wymianie dużych plików?

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

WeTransfer - tragiczny przesył

Nie, ten serwis nie służy do wymiany dużych plików, ale pirackich plików. Blokad nie ma. Po prostu sam serwis nie wyrabia się, więc musi ograniczyć prędkość ściągania danych.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

WeTransfer - tragiczny przesył

Jak nie masz nic do powiedzenia sensownie, to daj sobie spokój. Pracuję z dużymi firmami i wymiana plików poprzez ten serwis to podsawa. Pliki automatycznie są usuwane po 2 tygodniach. A jak już wspomniałem w tym samym czasie znajomi u innych operatorów nie mają z tym problemu więc nie jest to kwestia serwisu


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

WeTransfer - tragiczny przesył

Jeśli uważasz, że to celowe działanie Orange - zgłoś do to BOK np. przez mój Orange.

Jeśli problem zaczął się po 1 stycznia, to weszły nowe przepisy związane "z dużymi" plikami, jak to nazywasz.

Choć dla mnie warto poczytać support tego serwisu https://wetransfer.zendesk.com/hc/en-us/articles/208163506-The-download-speed-is-slow

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 6
  • 0

WeTransfer - tragiczny przesył

@Gargantua Witaj w „klubie". Mam to samo na światłowodzie 600/60 Mbit. Wetransfer w zasadzie przestał działać na tym łączu. Jest to związane z faktem problemów Orange z operatorem międzynarodowym Telia. Cały ruch idący przez Telie w ciągu dnia leży na łopatkach. Dotyczy to zarówno ładowania się stron www, serwerów FTP jak i wetransfer z którego na codzień korzystam pracując z klientami. Te same pliki ściągne w tym samym czasie za pomocą np. łącza UPC ściągają się poprawnie. Nie jest to wina po stronie wetransferu. Jakiekolwiek próby reklamacji w Orange to jak przebijanie głową muru.

 

Polecam lekturę mojego wątku na funpage Orange na FB: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1527749803919778&set=o.140789625940610&type=3&theater&notif_...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

WeTransfer - tragiczny przesył

Nie wrzucałbym wszystkiego do jednego worka. Po prostu strony na trzymanie "pirackich"/"dużych" plików, działają jak chcą.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 6
  • 0

WeTransfer - tragiczny przesył

@Piotrekk85 Zaczynam ubolewać nad faktem, że to forum nie posiada opcji „łapki w dół". Mam wielką prośbę do Ciebie. Nie masz nic więcej do powiedzenia ponad „pirackie" i „duże" to przynajmniej nie zaśmiecaj wątku. Z góry dziękuje.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

WeTransfer - tragiczny przesył

Twój ostatni wpis też jest wielce meytoryczny. W umowie na neo nie masz gwarantowanego pingu.
Spojrzałem na screen udostępniony na fejsie, nie wiem jak możesz oceniać usługę po prędkości do serwera oddalonego o 1000 km. Pokazywałem już na forum jak wybór serwera może pokazywać różne prędkości. Okej są problemy z Telią, ale ich rozwiązanie nie zmienią nic w sprawie WeTransfer - on raz działa, raz nie. Takie jego uroki.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 6
  • 0

WeTransfer - tragiczny przesył

@Piotrekk85 Zgadza się. W umowie nic nie masz gwarantowane. Poza połączeniem do najbliższego węzła Orange. Screen na fejsie jest przykładem jakich wiele można mnożyć. Możesz wybrać dowolny serwer do testów. Jeśli tylko ruch do niego leci przez Telie światło 600/60 Mbit ma transfer rzędu 2-2,5/60 Mbit. Nie polemizuje z faktem, że serwer może pokazywać różne wartości. Chodzi o fakt, że ponad 200-krotna degradajca łącza to żenada. Odnośnie wetransfer (popularne i wygodne narzędzie do wymiany plików w branży reklamowej w której pracuje) - korzystam z niego codziennie. Po kilkanaście razy. Przerzucając GB danych między mną a klientami. Transfery są różne - to normalne. Ale nigdzie poza światłem Orange nie są tak żanujące niskie. Łącznie z netem mobilnym od Orange. Sprawdzałem to wielu niezależynych od siebie łączach od różnych operatorów. Nie urodziłem się wczoraj.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 33
  • 0

WeTransfer - tragiczny przesył

Zgadzam się z Groosheck ... Nie każdy używa WeTransfer do ściągania nielegalnych plików! Firma w której pracowałem w ten sposób udostępniała pliki pomiędzy pracownikami.