Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Trudnousuwalna awaria po 20 latach

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 19
  • 0

Trudnousuwalna awaria po 20 latach

Krótka historia o wspaniałej współpracy z Orange.

 

20 lat usług pod jednym adresem, na początku sam TV. Aktualnie (do 17.11) miałem kilka numerów mobilnych, orange love (tv+internet+voip) - generalnie grubą fakturę mam, co miesiąc. W ubiegły piątek (17.11) wyrzuciło mi internet w domu, a razem z tym tv + voip. Awaria zgłoszona tego samego dnia wieczorem - informacja od pana Maksia, że zostanie problem naprawiony do 50h (trochę długo ale no cóż). 

 

W niedzielę (19.11) podbija technik do mnie do domu, że no niestety ale internetu już nigdy pod moim adresem (oraz 7 innych domów obok) nie będzie bo Orange postanowiło nagle sprzedaż łącze którym szedł internet do mnie, na rzecz innych podmiotów.

 

Z dnia na dzień, bez żadnej informacji odcięli mnie od internetu. Światłowodu nie ma i nie wiadomo kiedy będzie - skrzynka z doprowadzonym światlowodem jest 5m od mojego domu, ale niestety skończyły się dofinansowania i nie mogą tego podłączyć :).

 

W poniedziałek (20.11) dostałem telefonu z działu "wewnętrznego" do zadań specjalnych (hihi) i Pan mnie poinformował, że nic sie nie da zrobić. W kwestii telewizji to poleca Canal+, bo orange z nimi współpracują, a internet radiowy i dziękujemy. Żenada.

 

Oczywiście w ramach rekompensaty został zaproponowany mi internet mobilny (tym śmiesznym alcatelem czy jakoś tak) 4G, który nawet nie jest w stanie obsłużyć jednego telefonu w moim domu, a co dopiero 10 (telewizory, telefony, komputery, drukarki), bo (uwaga) najbliższy maszt jest remontowany od miesiąca i nie wiadomo kiedy naprawa zostanie zrealizowana - mam jakąś 1 kreskę zasięgu.

 

Pomijam fakt, że będę musiał się rozstać z Orange z powodu tego żenującego i chamskiego bałaganu, który narobili, ale chciałem dopytać czy też ktoś został tak potraktowany?

 

Druga sprawa - czy ktoś poleca jakiś router WiFi na kartę SIM, 5G żeby był w stanie udźwignąć 10 urządzeń - dom ma 2 kondygnacje, ponad 100m2.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2084
  • 7667
  • 31

Trudnousuwalna awaria po 20 latach


@t0mmz14napisał(-a)

 

Druga sprawa - czy ktoś poleca jakiś router WiFi na kartę SIM, 5G żeby był w stanie udźwignąć 10 urządzeń - dom ma 2 kondygnacje, ponad 100m2.


nie polecam ogarniania wszystkiego jednym urządzeniem. Z racji Twojego głównego problemu skup się przede wszystkim na odpowiednim sim-routerze i antenach, a WiFi ogarnij oddzielnie jakimś zestawem mesh - dobre opinie na forum zbiera Deco X50.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2084
  • 7667
  • 31

Trudnousuwalna awaria po 20 latach


@t0mmz14napisał(-a)

 

Druga sprawa - czy ktoś poleca jakiś router WiFi na kartę SIM, 5G żeby był w stanie udźwignąć 10 urządzeń - dom ma 2 kondygnacje, ponad 100m2.


nie polecam ogarniania wszystkiego jednym urządzeniem. Z racji Twojego głównego problemu skup się przede wszystkim na odpowiednim sim-routerze i antenach, a WiFi ogarnij oddzielnie jakimś zestawem mesh - dobre opinie na forum zbiera Deco X50.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53408
  • 620

Trudnousuwalna awaria po 20 latach

@t0mmz14Przede wszystkim postaraj się dowiedzieć więcej o tym uszkodzeniu. Nie słyszałem o sprzedaży łączy miedzianych na rzecz innych "podmiotów"...

Reklamuj sprawę pisemnie (możesz zyskać więcej). Postaraj się w piśmie do Orange opisać sprawę ze światłowodem. Ja uważam, że w ramach odłączenia powinni rozpatrzyć i wdrożyć procedurę dla rozszerzenia inwestycji FTTH (nawet w kwestii przyzwoitości)

Orange likwiduje łącza miedziane, ale dzieje sie to w troszkę innym trybie.Nie tak agresywnie.

Zweryfikuj operatorów na terenie domu i osiągi poszczególnych usług. Zaproś znajomych na testy i sprawdź najbliższe BTS-y, oraz jakość połączeń. Sprawa modemu 5G i zasięgu w domu to sprawa drugorzędna. Przede wszystkim usługa i zasięg (no limit,skoro masz takie duże potrzeby)


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Trudnousuwalna awaria po 20 latach

Biorąc pod uwagę taką długą współpracę warto napisać reklamację i podeprzeć ją tymi faktami. Nawet przyda się wizja lokalna. Można zrobić kilka fotek jak to wygląda i dołączyć do listu. Pismo wysyłać listem priorytetowym na adres Orange i czekać na reakcję. Internet mobilny to proteza i nie powinien być proponowany kiedy chwilę wcześniej działał internet po kablu. Tak w ogóle chodzi o przyłącze miedziane ?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 19
  • 0

Trudnousuwalna awaria po 20 latach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

Tak, potwierdzam, że chodzi o przyłącze miedziane.

 

Tylko dzięki normalnym i rozgarniętym osobom w salonie udało się po części ogarnąć tą sytuację (TV sobie ogarnąłem satelitarną z Orange). W kwestii reklamacji i moich pisemnych przepychanek z Orange, nie będę się tu rozwodził bo już sobie z nimi będę gawędził, przerzucając się pismami.

 

Natomiast chciałbym wrócić z pytaniem o router, bo muszę sobie teraz zainstalować internet radiowy. Nie ukrywam, że nie korzystałem z takiego rozwiązania. Na pewno potrzebuje routera z 5G/LTE i chciałbym też postawić mesh. Macie jakieś propozycje/ coś możecie polecić?


Chciałbym żeby możliwie był to w miarę kompatybilny zestaw, najlepiej jednej marki.

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53408
  • 620

Trudnousuwalna awaria po 20 latach

@t0mmz14 Router TCL LINKHUB 5G Home Station

ZTE Router MC801A 5G i Router ZTE MC888 5G Cat.19. i chyba ten ostatni bym preferował. Trudno wybierać, bo jeszcze nie ma opisu jak się pod prawdziwym 5G zachowują.Żaden nie ma chyba anten zewnętrznych, co przy krótkim zasięgu 5G byłoby wskazane

Co do Mesh-a, to TPlink Deco ma dobre opinie...ale niech się lepiej użytkownicy wypowiedzą https://www.x-kom.pl/p/480421-system-mesh-wi-fi-tp-link-deco-m4-mesh-wifi-1200mb-s-a-b-g-n-ac-2xap.h...

Warto poczytać na stronie TP-linka


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Trudnousuwalna awaria po 20 latach

Ja mam w użyciu Tp-Link Deco i ustawione jako AP i złego słowa nie mogę powiedzieć. Świetny roaming, zasięg i prędkości po WiFi pod warunkiem podłączenia obu jednostek przewodowo. Można dokupić dodatkowe jednostki Deco i tym samym rozbudować sieć WiFi. Zarządzanie siecią przez stronę www lub aplikacje. Zależało mi na jednej sieci i płynnym przełączaniu się telefonów po między punktami WiFi. I to działa.  

IMG_4259.jpeg


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 19
  • 0

Trudnousuwalna awaria po 20 latach

Dzieki, ten mesh na pewno wezmę, natomiast zastanawiam się nad sensem routera za 1,5K PLN.

 

Zalozmy, ze nie będę korzystał z 5G. Są jakieś inne rozwiązania? W perspektywie następnego roku/2 lat będę miał światłowód i taki router będzie dla mnie bez sensu.

 

Zastanawiam się nad jakimś TP-LINK do 400/500 PLN i do tego mesh od TP-Link, natomiast tam jest wskazana opcja OneMesh. Rozumiem że wtedy Deco Mesh nie podlacze?

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Trudnousuwalna awaria po 20 latach

niestety onemesh i deco mesh razem nie współpracują. Dodatkowo onemesh można podłączać kolejne jednostki tylko bezprzewodowo. Nie korzystają z kablowego połączenia. To również weź pod uwagę. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1653
  • 8182
  • 64

Trudnousuwalna awaria po 20 latach

@t0mmz14 Z terminami na światłowód bym się nie oswajał. Różnie może być. Zobacz na ZTE 889. Podłączysz go do Deco a w przyszłości weźmiesz światłowód z ONT. ZTE bym zostawił na wypadek awarii światłowodu. Skoro chcesz mesh to rozważ X95, który ma osobny zestaw anten do komunikacji pomiędzy jednostkami. https://www.tp-link.com/pl/home-networking/deco/deco-x95/#specifications