Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telia - problemy z pingiem


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

http://prntscr.com/io0fmd - Tutaj z kolei IP hosta z Czarnogóry. Zamiast iść przez telię w Pradze bo faktycznie byłoby szybciej i ping by był lepszy zważywszy na geolokalizację, tutaj jak na złość idzie przez opentransit do Frankfurtu i dopiero tam przechodzi na telię.

 

Nie wiem czy tak kiepski routing jest zrobiony specjalnie czy jak... Pakiety które nie powinny iść przez Pragę to idą, a te które powinny to idą dłuższą trasą.

 

Naprawdę, chwaliłem Orange ale z dnia na dzień przekonuje się że czym dalej tym routing jest gorszy i gorszy. Jak tak dalej pójdzie to za rok by pograć np na hoście z Francji nasze pakiety będą szły przez Pakistan... bo najtaniej? 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Re: Telia - problemy z pingiem

Poczekajmy co nam @HypsteRT napisze o najlepszym internecie dla graczy, co go tak zapowiadał.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Mi się wydaje że chodziło tylko o to że 'dorzucili' Pragę i tyle.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Re: Telia - problemy z pingiem

To przez tą Pragę to zrobili gorzej jak było, bo strasznie kręci ta trasa teraz.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Dokładnie tak, i fajnie że dodali nową trasę ale jak już pisałem - zasadniczy błąd to taki że teraz wszystko idzie przez Pragę. Dla profesjonalistów (a domyślam się że nimi są) w Orange to chyba nie problem podzielić trasy na Pragę/Hamburg/Inną zależnie od tego gdzie pakiety mają dotrzeć. Do U.S - przez Hamburg ---> Amsterdam ---> Londyn ---> U.S. Do Włoch - Praga ---> Austria ---> Włochy. Itp itd. Inne strefy również przez stosowne routery. Jestem pewien że dałoby się to zrobić ale trzeba trochę czasu poświęcić i pewnie trochę funduszy. Nawet jakby chcieli to w 2 dni tego nie ogarną... tylko kłopot w tym że problemy z trasami w Orange istnieją już od wielu lat i średnio mi się wydaje że im sie chce.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 15
  • 1

Re: Telia - problemy z pingiem

Ja od czasu powstania tego tematu, widzę tylko pogorszenie sytuacji, może już nie ma pingów po 250ms (telia.net), ale nadal są wysokie i niestabilne... W ogóle jakieś nieporozumienie, ping do Warszawy i Paryża, prawie identyczny? 
pingi.png


Mam jeszcze pytanie, może będziecie wiedzieć od czego to zależy?

Mój znajomy, mieszka 2km ode mnie (odległość do rozdzielni mamy prawie identyczną), ma identyczny internet (vdsl do 80mb - orange) - testowaliśmy różne IP i okazało się, że on ma ok. 10ms mniejsze pingi ode mnie. Czym to może być spowodowane?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

@Zimny1233  Też tak kiedyś miałem względem innych użytkowników światłowodu. Może nie 10 ms ale 6-7 więcej. Teraz chyba już wszystko wróciło do normy. Mi się wydaje że to jakiś dziwny priorytet w Orange, żonglujący użytkowników. Jeden ma lepiej, drugi gorzej. Najlepiej wrzuć screeny do jakiegoś IP od siebie i od znajomego to zobaczymy gdzie macie różnicę pingu.

 

A co do testowania pingów to polecam Ci to: http://www.predkosc.pl/ping-test/

Moim zdaniem najbardziej wiarygodne testy po tym jak niestety zamknęli pingtest.net 😞

 

Tutaj test do wybranych serwerów: http://prntscr.com/ioesgs

Pingi o dziwo stabilne ale wysokie. Jedynie Frankfurt ma te 24 pingu czyli spoko, ale inne 3 testy idą przez Pragę telii i dlatego jest wysoki. U normalnego dostawcy, nawet w technologii docsis do NY powinno być 105-110, do LA 170-175, do Szwecji 35. A jak widać jest troche więcej, i to na światłowodzie 300mbps.

 

Nie żartuje, ale jeśli chodzi o U.S to Rumuni mają lepsze pingi niż ja pomimo dłuższej trasy i to na radiówce 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 15
  • 1

Re: Telia - problemy z pingiem

@Banan922 na wysokości drugiego węzła (zaraz po funbox.home) - lodz-bng2.tpnet.pl miałem 8-10ms więcej, a na wyjściowym węźle 10-14ms.

@HypsteRT @Wojcieszko a tutaj moje screeny, jak było po 20 telefonach na infolinie i jak jest teraz.


19 stycznia - tutaj było najlepiej ( po wielu telefonach do Was )19 stycznia - tutaj było najlepiej ( po wielu telefonach do Was )25 stycznia25 stycznia8 marca8 marca


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Dziwne. Ja zwykle miałem wyższy ping o 6-7 ms niż inni we Frankfurcie przez opentransit. Jak miałem vdsl to do łodzi miałem 25-26 ms, teraz mam 3-4. Odległość - 120km. A Ty ile masz ms w łodzi ? Jak 25 to chyba norma, może on ma mniej bo jakoś sobie wywalczył albo chciał mniejszego przeplotu.

 

Pingi masz wyższe bo pisałem wcześniej że teraz w telii wszystko idzie przez Pragę a więc trasy do większości serwerów są nawet gorsze niż były, stąd masz 10 pingu więcej na świat. Swoją droga 25 ms w Warszawie, jak na Orange vdsl to nie tak źle. Ja prawie 2 lata temu miałem 30 😉

 

Aczkolwiek jest stabilnie i nie ma jakichś skoków po 500 pingu, u mnie też może być. Jednakże testowałem o 10 rano, wieczorem pewnie stabilność się zmieni 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 15
  • 1

Re: Telia - problemy z pingiem

@Banan922 Było 25ms, teraz jest 33ms (w rzeczywistości ok. 40ms) ponieważ do samej Łodzi mam teraz 31/33ms... zadzwoniłem na infolinie i Pani mi przedstawiła, że oni nie mają w umowie zapisku na temat pingu, a po moim pytaniu czy ping nie równa się jakości usługi, to nie wiedziała co mi odpowiedzieć. Orange widzi tylko prędkość, jak jest od 20MB do 80MB to nie ma żadnego problemu... Ż E N A D A.