Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22166
  • 181

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

@Negatywny: no fajnie, ale mógłbyś doprecyzować co jest podłączone przez filtr a co bezpośrednio? Najlepiej byłoby podłączyć jeden filtr do jednego gniazdka z dwoma wyjsciami czytelnie opisanymi "tel" i "modem", ale jak już jeden filtr to chyba telefon na nim powinien wisieć, czy tak jest u Ciebie?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18467
  • 52833
  • 714

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

@Negatywny najlepiej jak byś inny podłączył. Z routerem mógł być filtr do telefonu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 47
  • 0

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

Racja. Na filtrze jest telefon.

 

Hmmm. Najwyzej udam sie do salonu orange w celu wymiany tego filtra. 

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18467
  • 52833
  • 714

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

@Negatywny jeszcze jedną sprawę wykonaj. Odłącz router i filtr. Sprawdź jak będzie działał telefon. Następnie podłącz sam filtr bez podłączania routera i ponownie sprawdź działanie telefonu.

U mnie kiedyś była sytuacja, że sam router wprowadzał zakłócenia i telefon stacjonarny nie działał. Jak router odłączyłem, to telefon działał prawidłowo. Po wymianie routera na nowszy model również telefon zaczął prawidłowo funkcjonować.

 

edit:

Jeżeli masz faktycznie vDSL, to ta konfiguracja jest błędna. Musi być specjalny spliter z wyjściem do telefonu i routera.

Anonim

Nie dotyczy

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.


@Negatywnynapisał(-a)

Witam. Na infolinii konsultant (mezczyzna) mowil ze jest 80/20. Hmmm. Rzekomo ma przeciez dostep do systemu i wszlkiej konfiguracji/informacji. 


Jeśli masz 80Mb/s, to wypada modem zmienić, przysługuje ci zresztą FunBox 2.0, jeśli się nie mylę, dopytaj na czat czy telefonicznie, bo prędkości obecnie masz bardzo słabe (pobieranie/wysyłanie).


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18467
  • 52833
  • 714

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

@Negatywny tu temat z fotką, jak wygląda spliter vDSL:

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/VDSL-Dziwna-sprawa/m-p/105851

 

Dobrze podpowiada @Anonim, jeśli masz vDSL, to obecny router nie obsługuje tego połączenia, a przysługuje Tobie FunBox.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22166
  • 181

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

@Negatywny  Reasumując: być może jest jakiś problem z filtrem powodujący to rozłączanie. Ale to jest najmniejszy problem - żeby mieć nadzieję że uzyskasz to za co płacisz czyli 80/20 to musisz użyć innego modemu. Powinieneś był go dostać w ramach umowy a w każdym razie od tego trzeba zacząć rozmowę w salonie. W tej chwili płacisz za coś z czego nie masz technicznej możliwości skorzystania.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13047
  • 53556
  • 622

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

@Negatywny na tym modemie VDSL nie ma prawa się zapiąć. Do filtra musi być podłączony telefon, co jest logiczne, boi modem podłączony przez vfilte nie ma prawa działać...czy to jest jeden aparat i jeden filtr w całym domu? A ile masz gniazdek dodatkowych/ równoległych? 

Ja bym Cię zmusił do fotki wyjętego ze ściany tego gniazdka.....


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 47
  • 0

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

Witam. 

Wiem, ale tutaj jest jak w jakims serialu pewnym intryg i zawilosci. 

 

Wlasnie kupilem tego TPLINKA, po wizycie w salonie orangea z rok temu. Niestety  nie pamietam co mi dokladnie powiedziano, ale wyszlo na to, ze zasugerowano zakup innego routera. Nie wiem czy byly jakies problemy, czy ktos chcial zrobic przekret i powiedzial ze mozna dostac funboxa, ale w platna dzierzawe ?!!??Aczkolwiek wtedy wlasnie mielismy jakis router z Orange. DZIWNE DZIWNE.  Nie pamietam niestety. 

 

Niemniej po swietach udam sie ponownie do Orangea, gdyz rzeczywiscie, przysluguje mi funbox 2.0


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 47
  • 0

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

1 filtr/1 telefon/1 router. 

zadnych innych gniazdek. 

 

narazie 

1) czekam na kolejna interwencje technika

2) po swietach jade po funboxa 2.0.

 

zobaczymy