Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13205
  • 54218
  • 637

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

@Ja myślę, że to niestykanie było problemem..brak dobrego kontaktu to zabójstwo dla ADSL. Może monter czegoś Ci jeszcze nie powiedział, bo skąd nagle przejście na VDSL? 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

Hej. 

To byla patologiczna sytuacja, gdyz przez naprawde dlugi czas - NIE MAM POJECIA - dlaczego kupilem router na wlasna reke?!, placilismy za usluge z ktorej nie korzystalismy. czyli za 80/20. A tymczasem na centrali byly ustawione zupelnie inne wartosci pod wlasnie router aDSL, a przy zmianie na funboxa2, na centrali przelaczono na vDSL. Szkoda, ze nie zajalem sie tym wczesniej. Czyli zalozono FB2.0, na centrali przelaczono predkosc. Jest nowy filtr, gdzie podpina sie i router i telefon, i jest o wiele lepiej. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 47
  • 0

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

O! Odzyskalem. 

Dodajac jeszcze do poprzedniej wypowiedzi. 

I tak nie osiagam maksymalnej przepustowosci, widzieliscie moj wspanialy slup linii telefonicznej. 

ALE

powtarzam. 

jest o wiele lepiej. 

 


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

@Negatywny2 Cześć. Wspominałem wcześniej, że mogłeś być objętym projektem przejścia z adsl na vdsl. Dlatego była taka sytuacja. Najważniejsze, że sprawa rozwiązana.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5529
  • 22405
  • 184

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.


@Negatywny @Negatywny2  napisał(-a)

Technik powiedzial, ze kabel nie stykal dobrze w gniazdku, stad min szum w sluchawce. 

 


No cóż, specjalnie mnie to nie dziwi. Dlaczego wtyczka RJ11 miałaby dobrze stykać w gniazdku RJ45?...

 

Piszesz że teraz masz modem i telefon przez odpowiedni spliter podłaczony - to znaczy że telefon stacjonarny masz w wersji "klasycznej", nie VoIP, czy upewniłeś sie co do tego?

Pytam, bo jeśli byłby w umowie VoIP to wtedy telefon podłącza się do FunBoxa bez splittera (do zielonego gniazdka). Skoro telefon działa podłączony inaczej, to znaczy że na linii jest świadczona telefoniczna usługa klasyczna. Czy jesteś pewien że nie płacisz za dwie usługi telefoniczne (klasyczną i VoIP)? Skoro płaciłeś dotąd za coś z czego nie mogłeś skorzystać to nic mnie już nie zdziwi, lepiej się upewnij.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Telefon stacjonarny rozłącza połączenie internetowe.

Jak wcześniej po migracji (bez jego wiedzy) na vdsla miał telefon podłączony rozdzielaczem bez splitera vdsl, to nic dziwnego że przy połączeniu neta rozłączało. Przy ADSLu wystarczy zwykły rozdzielacz na dwa (lub gniazdko z dwoma wejściami) i filtr przed telefonem. Do VDSLa potrzebny jest spliter przy telefonie analogowym (nie VOIP).

Tak jak w tym temacie pisałem:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Czy-wymiana-FunBox-2-0-na-inny-router-pomo%C5%BCe-w-stabi...