Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 68
  • 447
  • 2

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@abcd A na tej Fedorze to testy na Zyxelu, czy wbudowanej karcie?

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?


@abcdnapisał(-a)

Dziś po raz pierwszy połączyłem kabelkiem ethernet FB6 z laptopem .

Na dołączonych screenach macie wyniki na linuksie  i na windows .

...


No OK, widzę wartości nominalne, jak z umowy. Nie ma w nich absolutnie nic niezwykłego, niespodziewanego ani w jakikolwiek sposób wymagającego porady czy interwencji: przez cały czas trwania tego wątku dostajesz informację, że tak właśnie wyglądają parametry na prawidłowo skonfigurowanym połączeniu.

Zamieszczasz te zrzuty żeby co: pochwalić się czy pożalić, bo nie do końca rozumiem o co Ci właściwie chodzi?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

Wyłączyłem wifi 6 dla pasma 2,4 Ghz ale drukarka epsona nadal jest uparta i nie chce się połączyć z FB3 .

Rożne zrzuty ekranu zamieszczam by się pożalić na słabą szybkość po wifi .

Testy były robione zarówno na karcie wifi wbudowanej w laptopa jak i na tej zewnętrznej USB - zyxel . Zarówno na Fedorze jak i na win 11 .

Dziś kupiłem 10-metrowy kabel sieciowy i nim połączyłem FB6 z lapkiem .

I proszę - oto wynik speedtestu na Fedorze 39 - połączenie przewodowe ;

https://www.speedtest.pl/wynik/384962720


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@abcdSprawdź szyfrowanie WPA2PSK, a nie WPA3

Czyli internet działa poprawnie...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

W paśmie 2,4 Ghz zmieniłem szyfrowanie na na WPA2PSK i pomimo to urządzenie Epson sx 235 w nie chce się łączyć 😑


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@abcd 

W sprawie WiFi się z Tobą fundamentalnie nie zgadzam więc nie będę nic doradzał, ponad to, co na samym początku napisałem. Dalszy przebieg dyskusji kręci się wokół tego co od początku było wiadome.

Natomiast co do drukarki: jeśli była poprzednio podłączona do innego punktu dostępu, to żeby połączyła się z nowym trzeba ją zresetować i ustawić od nowa.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

Reset ustawień wifi drukarki już robiłem i to też nie pomogło .

Będę musiał chyba podłączać tą drukarkę kablem USB .

I jeszcze 1 rzecz ; skarżyłem się wam na słaby transfer pomiędzy

laptopem a dyskiem sieciowym . Teraz gdy oba urządzenia są połączone przewodowo - szybkość kopiowania plików w obie strony to ok 80 MB/s . Czyli jest dobrze 😀


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?


@abcdnapisał(-a)

...

 gdy oba urządzenia są połączone przewodowo - szybkość kopiowania plików w obie strony to ok 80 MB/s . Czyli jest dobrze 😀


Eee tam, wcale nie jest dobrze. Powinno być około 110MB/s 😉. Skoro to ci nie przeszkadza, to czemu, z uporem godnym lepszej sprawy, tak walczysz z tym WiFi?

Skoro możesz połączyć drukarkę do PC kabelkiem to możesz też sprawdzić jej ustawienia, może tam trzeba np. na nowo wpisać hasło. WPS nie zawsze łatwo jest ogarnąć, okno na połączenie jest bardzo krótkie.

PS. Natomiast szybkość po WiFi masz przecież więcej niż zadowalającą, jeśli zależy ci na uzyskaniu obrazków "speedtestowych" pokazujących jaką masz wspaniałą szybkość po WiFi to weź po prostu te od kabla i zmodyfikuj w Paincie: do pokazywania znajomym nadawać się będą wyśmienicie.😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

Jeśli prędkość po wifi wynosi połowę tego co zapisano w umowie to to jest według mnie trochę mało .

Moja drukarka nie ma niestety wyświetlacza LCD na przednim panelu a ma tylko kilka przycisków w tym przycisk do włączania wyłączania i konfigurowania WiFi poprzez WPS . 

J131 - zobacz na stronie domowej epsona jakie parametry ma jak wygląda mój model drukarki sx235w .


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@abcd  umowa jest wykonana, dlatego, że 600Mb/sek jest dostarczane. Na wifi nie gdy nikt nie dawał gwarancji, dlatego, że to zależy również od odbiorników. To tak jakbyś mając w laptopie kartę fast ethernet wymagał speedtesty zgodnie z umową....

Co mają powiedzieć użytkownicy starszych smartfonów, gdzie było tylko 2,4???