Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

No więc dziś po południu stwierdziłem że mam szybkość internetu prawie 600.

Ale taki wynik jest tylko na laptopie który ma kartę WiFi zgodną z ax WiFi 6.

Pozostały urządzenia czyli na przykład smartfon i tablet który mają starsze karty WiFi wbudowany pokazują szybkość dużo mniejszą około 250.

Czy taka sytuacja jest prawidłowa czy tylko urządzenia mający WiFi 6 mogą osiągać tą szybkość 600 Mbps? 

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Jak przyspieszyć założenie światłowodu ? – moderator Michał

136 ODPOW. 136

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53641
  • 625

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

@abcd  Tak


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

Czyli muszę zmienić smartfon lub tablet nawet jeśli one działają prawidłowo na nowe modele mające wbudowany karty WiFi zgodny z tym ax WiFi 6 by wykorzystać z pełnej prędkości? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53641
  • 625

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

@abcd  tak, tylko po co?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22191
  • 182

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?


@abcdnapisał(-a)

Czyli muszę zmienić smartfon lub tablet nawet jeśli one działają prawidłowo na nowe modele mające wbudowany karty WiFi zgodny z tym ax WiFi 6 by wykorzystać z pełnej prędkości? 


No. Tak to jest na tym świecie. Chcesz jechać szybciej musisz mieć szybszy samochód, podobnie jest tutaj.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8418
  • 64

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@abcd Twoje starsze urządzenia zapewne nie używają kanału szerszego niż 40MHz (strzelam, że obsługują 802.11n albo wczesne ac). Czy Twój router albo telefony/tablety pokazują takie informacje w parametrach połączenia? Nie potrzeba WiFi 6 aby osiągać blisko 600Mb/s.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

Mam dla was smutną wiadomość . Wczoraj wieczorem było 6 00 a dziś od rana jest znów tylko 300 . Co oni tam kombinują może mi ktoś podpowiedzieć jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy ?

Marder - login nie jest przypisany do maca ja go wpisuję w własnym routerze tp-linka i połączenie działa z marszu na innym routerze niż FunBox 3


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53641
  • 625

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@abcdJak wykonujesz speedtest?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

Na stronie www.speedtest.pl .


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 528
  • 1908
  • 13

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@abcd 

Szybkość większa niż ~300Mb nie jest potrzebna na jednym urządzeniu. Serwery i tak mają swoje ograniczenia. Bez problemu można oglądać materiały 4k przy szybkości ~20Mb.

Co innego jest 600Mb na routerze który obsługuje większą ilość urządzeń.