Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spadek prędkości wysyłania


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Spadek prędkości wysyłania

@agat13 Zrobiłam je właśnie przed chwilą i wygląda to tak:

 

To wynik z tym krótkim kablem od modemu:

186517112_314134810120312_2379408587297822892_n.jpg

 

A to wynik dzisiejszy też z moim starym kablem:

anastasia6_3-1621155898489.png

 

Widać od razu, że na pewno wyższy margines z tamtym. Ping też niższy trochę był. Zauważyłam też, że jedna żyła w moim kablu jest zerwana, może to powoduje te błędy i zerwania synchro raz na jakiś czas?

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12990
  • 53324
  • 619

Spadek prędkości wysyłania

@anastasia6 sam  20m kabel wprowadza 2 dB tłumienia. Tu problemem może być ten stały profil na DLM, bo i na centrali takie same prędkości by były, bo port o tym decyduje i jego profil...o SNR nie ma co mówić, bo i diagnostyki brak...ale dam głowę, że płaski kabel wprowadza niepotrzebne zaszumienie linii 

Oczywiście, wszystkie słabe styku generują błędy i za dzień lub dwa jeśli nie będzie zerwań i błędów, to znak, że poprawa styku troszkę poprawilaś jakość łącza. Teraz bym zrobił restart DLM i odświeżył stabilizację usługi...to dopiero pokaże wyniki pracy


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Spadek prędkości wysyłania

@agat13 Żeby zrobić ten restart wystarczy jak napiszę przez aplikację orange na chatcie z konsultantem, że proszę o restart DLM i stabilizację usługi? Tylko problem jest, że jakbym chciała kabel wymienić to musiałabym kupić dłuższy i przeciągnąć go na drugie piętro...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12990
  • 53324
  • 619

Spadek prędkości wysyłania

@anastasia6 spróbuj zaznaczając, że dokonalaś zmian w instalacji eliminujących błędy widoczne w menu modemu. Myślę jednak, że tylko konsultant Ci to umożliwi, ale spróbuj i ma czacie. W weekendy konsultanci nie pracują...


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Spadek prędkości wysyłania

@agat13no tak, jak będę zgłaszać to na pewno już po weekendzie, bo potrzebuję i tak kabla tylko nie wiem, jaki dokładnie powinnam kupić? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12990
  • 53324
  • 619

Spadek prędkości wysyłania

@anastasia6 o jakim kablu myślisz? Podpowiemy


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Spadek prędkości wysyłania

@agat13 czy taki byłby ok? mam w domu skrętkę i czytałam, że można puścić ją od gniazdka, ale nie wiem, czy byłabym w stanie to zrobić sama...

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/kable-do-komputera/przewody-komputerowe/kabel-6p4c-6p...

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12990
  • 53324
  • 619

Spadek prędkości wysyłania

@anastasia6 ten przewód ( bo nazwijmy to poprawnie) jest ok. Ma 15m i czy wystarczy? To jednak przewód telefoniczny do przedłużenia linii od gniazdka do modemu. Kabel to miedziane druty, a skrętka to typowy kabel ethernet do internetu za modemem kategorii 5 i mający szersze wtyki i 8 żył. Jeśli masz takie w domu, to opisz...po sprawdzeniu, bo to zupełnie zmienia układ instalacji w domu


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Spadek prędkości wysyłania

@agat13 jakbym już wymieniała przewód to chciałabym go skrócić właśnie, nawet o te 5 metrów. bo kable są w ścianie, więc i tak bym ich, ani gniazdka, sama nie wymieniła, no a problem jest z tym przewodem chyba... skrętka wiem, że ma inne wtyki dlatego pewnie nic bym sama z tym nie zrobiła, a wspomniałam o tym, bo czytałam, że można skrętkę jakoś puścić od gniazdka do modemu. no a teraz sama już nie wiem w takim razie, czy wymiana tego przewodu by coś dała...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12990
  • 53324
  • 619

Spadek prędkości wysyłania

@anastasia6 zdalnie trudno ocenić. Jeśli w ścianie jest płaski i 20m, to lepiej zrobić dodatkowe gniazdko telefoniczne kabelkiem ( żyła miedziana - drut) instalacyjnym np 1x2x0,5 z oplotem między żyłami po listwach w lokalu, zakończyć gniazdem RJ11 i od gniazda do modemu puścić 1,5 m przewodem telefonicznym okrągłym w przekroju. To rozwiązanie optymalne dla modemu w tym samym miejscu w którym był na początku. Możesz użyć do tego skrętki ( czyli kabla komputerowego ( i znów żyły drut, a nie linka) bo jakość będzie ciut lepsza, ale na 20m to skrętka niewiele zmieni, a jest grubsza i brzydsza...