Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spadek prędkości internetu ADSL - prawie 10-krotny i nie mogą tego naprawić


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 6
  • 0

Spadek prędkości internetu ADSL - prawie 10-krotny i nie mogą tego naprawić

Cześć.
Od ponad 2 tygodni mam problem z internetem ADSL - spadek prędkości internetu prawie 10-krotny. Z 10Mb/s na około 1Mb/s i nie mogą tego naprawić. Internet często muli i nic nie może wczytać. Konsultanci odbierają i mówią że ponaglą techników, żeby się odezwali itp itd, a i tak cisza z ich strony.. Podchodzili do tego niby kilka razy, ale ani raz się ze mną nie skontaktowali. Nie byli też u mnie.. To są jakieś jaja..
Sprawdzałem na dwóch routerach i jest tak samo.
Wygląda jakby linia się sporo wydłużyła i jest bardzo dużo błędów na linii. Według mnie jest gdzieś naderwany przewód lub słaby styk co spowodowało zwiększenie tłumienia z 36dB na 46dB i skoki SNR Margin, a chyba według tych parametrów jest wyliczana długość linii.

Tak wyglądały parametry na linii jakiś czas temu: L9RAC5A

A tak wygląda to teraz:
0QlTfAO


Co może być problemem w takiej sytuacji?


Tak na marginesie. Od lat czekam na światłowod. W centrum mojej miejscowości już jest od 3 lat światłowód z orange ale nie u wszystkich tylko wybiórczo, natomiast cały region gdzie mieszkam został pominięty..

13 ODPOW. 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53364
  • 620

Spadek prędkości internetu ADSL - prawie 10-krotny i nie mogą tego naprawić

@zapras5Mimo wzrostu tłumienia o 10dB transmisja nie powinna spaść do 1Mb/sek.

Linia musiała zostać uszkodzona (ulec degradacji) lub jest zły styk na którymś ze złączy.

Mogło przez jakiś czas sypać błędami podczas np deszczu i DLM (taki mechanizm kontrolny ustawiający profil odpowiednio do parametrów łącza) ustawił to na 1Mb/sek i koniec...

Teraz mimo polepszenia stanu linii profil "wisi" według gorszych parametrów i dobry technik powinien zacząć sprawę od weryfikacji na centrali jak zapina sie jego modem testowy (lub miernik AXS) na samym wyposażeniu, bez linii.

Później etap po etapie sprawdzić gdzie powstają błędy (wzrasta tłumienie) i wymienić parę...poprawić złącze, instalację itp

Taka teoria...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1276
  • 3058
  • 31

Spadek prędkości internetu ADSL - prawie 10-krotny i nie mogą tego naprawić

@zapras5 daj sobie spokój z Internetem od orange. poszukaj coś sensownego nawet jak miałbyś zapłacić 5 czy 10zł drożej (w co wątpię, nikt nie ma drożej niż orange) a zyskasz na komforcie, obsłudze itp 
widzisz, teraz musisz się szarpać z dziadowskim netem a  Cb mają gdzieś 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 74
  • 0

Spadek prędkości internetu ADSL - prawie 10-krotny i nie mogą tego naprawić

@zapras5 Ja też co jakiś czas mam taki problem. Dzieje się tak kilka razy w roku(trwa od kilku dni do miesiąca) i już wiem z doświadczenia, że zgłaszanie tego nic nie daje. Po jakimś czasie wraca do zawrotnej prędkości 10 Mb/s.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9023
  • 45

Spadek prędkości internetu ADSL - prawie 10-krotny i nie mogą tego naprawić

@zapras5 linia w kiepskim stanie i tyle. Z pustego i Salomon nie naleje. Szukaj innego operatora lub net mobilny.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53364
  • 620

Spadek prędkości internetu ADSL - prawie 10-krotny i nie mogą tego naprawić

Oczywiście,można szukać innego operatora, pod warunkiem obecności takowego w okolicy i umowie z obecnym na czas nieokreślony...W przypadku lojalki z dłuuugim terminem zakończenia trzeba jednak walczyć o prawidłowe działanie usługi


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Spadek prędkości internetu ADSL - prawie 10-krotny i nie mogą tego naprawić


@zapras5napisał(-a)

...
Co może być problemem w takiej sytuacji?

...


Nie wiem oczywiście co jest problemem u Ciebie, i szczerze Ci współczuję. Natomiast ja miałem takie parametry kiedy myszy przegryzły kable. Jedna żyła całkowicie była przegryziona, synchronizacja następowała na takim poziomie na jednym drucie. Telefon analogowy nie działał (nie było sygnału), ale internet "miałem". Wymiana kabla pomogła. Jeśli uszkodzenia u Ciebie nie ma a operator nie potrafi go namierzyć, to problem jest nie do rozwiązania. Ja bym zgłaszał reklamacje w nieskończoność. A nuż w końcu się ktoś pozytywnie zmobilizuje.

 

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3217
  • 7474
  • 136

Spadek prędkości internetu ADSL - prawie 10-krotny i nie mogą tego naprawić

Nawet nie wiedziałem, że Orange wspiera jeszcze ADSL. Bardziej bym wię w tym kierunku skłaniał w Twoim rejonie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53364
  • 620

Spadek prędkości internetu ADSL - prawie 10-krotny i nie mogą tego naprawić

@Ron  dlaczego ma nie wspierać, skoro sporo umów opiewa na tą właśnie technologię? Przecież można zamówić jeszcze neo po miedzi...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3217
  • 7474
  • 136

Spadek prędkości internetu ADSL - prawie 10-krotny i nie mogą tego naprawić

@agat13  pamiętam info, że Orange nie będzie wspierać 🤔