Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z utratą pakietów - sieć domowa

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

Problem z utratą pakietów - sieć domowa

@j131  proponowałeś szybsze łącze. To wydaje mi się ważne, ale jako drugi plan.. z tym routerem o lepszej diagnostyce, to ok, ale po naprawie/analizie sytuacji


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22172
  • 181

Problem z utratą pakietów - sieć domowa


@agat13napisał(-a)

@j131  jeśli jest jakiś problem sieciowy, to prędkość usługi nie ma znaczenia


Czyżbym gdzieś napisał że jest inaczej? Nie rozumiem dlaczego mi o tym przypominasz, ja nie mam żadnych problemów sieciowych.

 


Stąd przede wszystkim trzeba uporządkować to, co jest. Ten re TP-Link jest dość słaby, dlatego proponuję testy SWB. Na początek. Nic nie kosztują, tylko wizytę w salonie. Może działać też jako most, więc dekoder będzie zasilony po kablu 


Ale ja nie potrzebuję lepszego WiFi niż mam, nie wypowiadałem się też na temat Twoich propozycji dotyczących SWB. Nie wyraziłem żadnej opinii (ani zainteresowania opinią) o "tym TP-Linku". Więc nie do końca rozumiem po co mnie wywołujesz? Zapytałem o to, na co odpowiedziałeś:

 


@agat13napisał(-a)

@j131  proponowałeś szybsze łącze. To wydaje mi się ważne, ale jako drugi plan..


Ja nie "proponowałem" niczego, jedynie napisałem że łącze jest za wolne, bo IMHO jest. Rozumiem że się z tym nie zgadzasz, jednak nie wyraziłeś takiej opinii w swoim poście skierowanym do mnie, tym zacytowanym powyżej. IMHO to nie "drugi plan", tylko sedno problemu, ale niech sobie już to oceni sam zainteresowany - tylko on wie jakie ma uwarunkowania. Mnie nic do tego.

 


z tym routerem o lepszej diagnostyce, to ok, ale po naprawie/analizie sytuacji

Na ten temat też nic nie napisałeś w cytowanym powyżej poście, więc tym bardziej więc nie rozumiem czemu kontynuujesz recenzowanie mojej poprzedniej wypowiedzi (odpowiadając na moje pytanie: czemu to robisz?). Czy ja gdzieś napisałem coś, co mogłoby sugerować że nie należy analizować sytuacji? Jeśli masz pomysł jak ją przeanalizować zdalnie bez udziału zainteresowanego, to zamieniam się w słuch, ale proszę adresuj posty w tej sprawie do zainteresowanego a nie do mnie. Chyba, że chcesz mi wytknąć jakiś błąd, wtedy proszę wskaż go.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2525
  • 9050
  • 45

Problem z utratą pakietów - sieć domowa

@agat13 nie ma nad czym tu dyskutować. Problem jest prosty. Gość ma za słabe łącze. Jeśli dodatkowo dekoder jest pod 4k to już więcej pytań nie mam.

@akad3iz masz dwie opcje:

1. Dekoder podłączyć po kablu. Tylko problem może nadal występować zależnie od tego jak fanbox będzie dzielił łącze. Może wtedy być sytuacja odwrotna czyli zacinanie się programu w TV.

2. Przejść na usługę o wyższej prędkości rzędu 100-300 Mb/s

Innych cudownych rad nie ma.  

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

Problem z utratą pakietów - sieć domowa

Macie rację. Nie ma czym dyskutować.... 

@akad3iz podnoś opcje prędkości i będzie ok. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 54
  • 0

Problem z utratą pakietów - sieć domowa

dziękuję wszystkim za odpowiedź i poświęcony czas 

 

dekoder to whd80 
niestety nie mam możliwości podłączenia go inaczej niż przez wifi

 

zdecyduje się poprostu na większą prędkość 



Pozdrawiam 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 68
  • 447
  • 2

Problem z utratą pakietów - sieć domowa

Dlaczego w ogóle dyskutujecie tutaj usprawnianie WiFi i podłączanie wszystkiego po kablu, skoro problem nie leży w LAN, a zapycha się wyjście na świat?

IPTV i VOIP będzie zawsze miało wyższy priorytet od reszty internetu, po prostu należy założyć, że przy pracującym IPTV tych 8mbps nie ma i zostaje około 26mbps. Nawet dla wifi 2,4GHz nie stanowi problemu, żeby wysycić takie pasmo i powodować okresowe dropy w grze, a przy oglądaniu Netflixa 4k, kiedy będzie zapełniał bufor, to więcej niż pewne, że gra dostanie po głowie.

 

Więc albo zdecydować się na większe łącze, albo odłączać od sieci wszystkich na czas gry. 😄