Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem - przeciążenia w sieci domowej

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18595
  • 53253
  • 721

Problem z internetem - przeciążenia w sieci domowej

@akad3iz może fiolet słabo świadczy usługi, ale jeśli to jest światłowód z projektu, to na takim światłowodzie powinno się dać podpisać umowę np. z Orange. Warto by było sprawdzić.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 54
  • 0

Problem z internetem - przeciążenia w sieci domowej

dopytam w salonie na dniach jeszcze czy byla by taka mozliwosc
dziekuje za naprowadzenie 🙂 

________________
* Edytowałem wpis i ukryłem posty o konkurencji – moderator Michał



Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 54
  • 0

Problem z internetem - przeciążenia w sieci domowej

co najbardziej mnie dziwi 
ze jeszcze do konca 2021 ten internet jako tako chulał i nie mialem wiekszych problemow
po za pojedynczymi usterkami 

po lutym - marcu 2022 zaczely sie jazdy 
mimo ze liczba podlaczonych urzadzen w domu od tamtego momentu sie nie zmienila 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13206
  • 54228
  • 637

Problem z internetem - przeciążenia w sieci domowej

@akad3iz  Usługa VDSL działa w zakresie 24-84Mb/sek

To 34Mb/ sek to realnie minimalna prędkość na jaką operator uruchamia usługę ( takie wewnętrzne założenie, aby później nie było problemów gdy transfer trochę spadnie) 

Musisz wiedzieć, że dekoder iIP TV zabiera jeszcze około 8Mb/sek z tej przepustowości. Czyli oglądając tv dla reszty użytkowników zostaje okolo 26Mb/sek. Założywszy, że po wifi zawsze występują straty prędkości, co wynika z praw fizyki, iom dalej od modemu, tym transfer i zasięg wifi mniejsze.

Rozwiązaniem jest sieć kablowa, bonie ma strat na transferze, lub alternatywne zastosowanie dodatkowych punktów dostępu (range extender lub Access Point po kablu)

Możesz przetestować SmartWifiBox od Orange. Wypozycz na kilka dni, koszt to kilka złotych i protestować jak zadziała. 

Podpowiemy, że pomocą może być apka na smartfona Wifianalyzer, która pokaże zasięg wifi w domu.

Wifi to trudny temat do ogarnięcia na odległość, ale pytaj...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1494
  • 6472
  • 43

Problem z internetem - przeciążenia w sieci domowej


@agat13napisał(-a)

pomocą może być apka na smartfona Wifianalyzer, która pokaże zasięg wifi w domu.


+ można wybrać mniej zajęte lub niezajęte (akurat w bloku w 2,4 właściwie niemożliwe) kanały WiFi aby ograniczyć zakłócanie sieci. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 54
  • 0

Problem z internetem - przeciążenia w sieci domowej

dziękuje wszystkim za poświęcony czas i pomoc


na ten moment wezmę na próbę wzmacniacz i postaram się pokombinować jeszcze z kanałami 2,4 ghz i 5ghz 
jesli to nie pomoże będę szukał innego dostawcy bo tak jak wspomne umowę mam na wylocie 🙂 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5536
  • 22420
  • 185

Problem z internetem - przeciążenia w sieci domowej

Nie potrzebujesz innego dostawcy, tylko innej technologii. Przede wszystkim okabluj mieszkanie. Albo zainwestuj w AP z prawdziwego zdarzenia.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2564
  • 9189
  • 46

Problem z internetem - przeciążenia w sieci domowej

@akad3iz na takim łączu nic nie zrobisz. Potrzebujesz wyższych prędkości 300-600 Mbps. Ale nawet wtedy jeśli ktoś zapuści ściąganie dużych plików np na Steam to wysyci Ci łącze i wszystko spowolni łącznie z TV. 

 

________________
* Edytowałem wpis – moderator Michał


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 54
  • 0

Problem z internetem - przeciążenia w sieci domowej

@j131 
tak jak ci powtórze po raz 3 
nie mam możlwości okablowania na ten moment mieszkania 
i tak potrzebuje nowego dostawce i szybszej przepustwowości na 3 osoby w mieszkaniu bo ewidetnie 34mb z iptv nie wyrabia nawet po połączeniu przewodowym z konsolą...

potrzebuje w pełni stabilnego łącza do gier online z gatunku "fps" gdzie ping i reakcja jest dla mnie na 1-szym miejscu , gdzie nie odczuje opóźnien gdy ktoś z domowników odpali film na yt czy przełączy kanał na iptv 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13206
  • 54228
  • 637

Problem z internetem - przeciążenia w sieci domowej

@akad3iz z całym szacunkiem dla wypowiedzi oznaczonej rozwiązaniem, to są raczej wskazówki i życzenia, co powinieneś mieć...

My jednak za rozwiązanie problemu uważamy podpowiedź czy znalezienie odpowiedzi co tak naprawdę powoduje to obniżenie istniejącego łącza.

Widziałem VDSL pracujące na 26Mb/sek i wszystko działało ok...

Ważna jest tu definicja owego niedziałania. Przy technologiach miedzianych więcej niż daje linia nie wyciągniesz z łącza i to jest punkt wyjścia. Albo walczymy o podniesienie prędkości ( jak wiemy są na to sposoby), albo walczymy z ograniczeniami sieci wewnętrznej. .

Cokolwiek byś nie pisał, to za mało danych, aby znaleźć prawidłowe rozwiązanie problemu

Tyle głosu rozsądku 

P.S.

Są technologie przesyłu danych bez kabla, które pomogłyby dostarczyć w miarę stabilny net do urządzeń. Jeśli masz innego dostawcę w pobliżu, to temat ciągnięty jest niepotrzebnie bo pytanie było zgoła inne niż odpowiedź