Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem - przeciążenia w sieci domowej

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 54
  • 0

Problem z internetem - przeciążenia w sieci domowej

Witam bardzo prosił bym was drodzy forumowicze o pomoc

Jestem na umowie dsl do 80mb z telewizja
realnie posiadam przepustowość 34/5 

funbox 2.0

w mieszkaniu mamy około 6-7 urządzeń podłączonych (razem z tv)
z czego 2 urządzenia po ethernet 

problem polega na tym że występują przeciążenia nawet po kablu gdy wszyscy są w domu...
czy jest szansa aby podzielić sieć z iptv?
ewentualnie czy zadziałała by taka opcja gdybym dokupił dodatkowy router i podpiął go pod fb i zostawił
iptv na funboxie (o ile to wgl mozliwe) ? 
(telewizja idzie po wifi)
 
bardzo prosze o pomoc 

Pozdrawiam 


_____________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2521
  • 9039
  • 45

Problem z internetem - przeciążenia w sieci domowej

@akad3iz na takim łączu nic nie zrobisz. Potrzebujesz wyższych prędkości 300-600 Mbps. Ale nawet wtedy jeśli ktoś zapuści ściąganie dużych plików np na Steam to wysyci Ci łącze i wszystko spowolni łącznie z TV. 

 

________________
* Edytowałem wpis – moderator Michał

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22166
  • 181

Problem z internetem

@akad3iz 

Z pustego i Salomon nie naleje. IMHO.

Telewizja przez internet na takim łączu nie ma prawa być sensownym rozwiązaniem. Będzie dokładnie tak jak piszesz.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 54
  • 0

Problem z internetem

rozumiem 
acz kolwiek zalezy mi na odpowiedzi 

czy jest szansa aby podzielić sieć z iptv?
ewentualnie czy zadziałała by taka opcja gdybym dokupił dodatkowy router i podpiął go pod fb i zostawił
iptv na funboxie (o ile to wgl mozliwe) ? 
(telewizja idzie po wifi)


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22166
  • 181

Problem z internetem


@akad3iznapisał(-a)

rozumiem 
acz kolwiek zalezy mi na odpowiedzi 

czy jest szansa aby podzielić sieć z iptv?
ewentualnie czy zadziałała by taka opcja gdybym dokupił dodatkowy router i podpiął go pod fb i zostawił
iptv na funboxie (o ile to wgl mozliwe) ? 
(telewizja idzie po wifi)


Telewizja po WiFi to zło. Połącz przede wszystkim dekoder z FB kabelkiem. Samo to może poprawić sytuację.

 

PS. Podłączenie drugiego rutera w kaskadzie może co najwyżej wprowadzić dodatkowe zamieszanie. Ewentualnie gdybyś był w stanie QoS ogarnąć w LAN dzięki temu dodatkowemu urządzeniu to jakaś szansa na sprawiedliwszy podział łącza by była. Ale z TV nic nie zrobisz, ona i tak ma najwyższy priorytet na FB więc w pojedynku "internet vs TV" i tak wygra TV, zmniejszając Ci pasmo o te 8kbps (chyba że masz dekoder z nagrywarką, to wtedy jeszcze więcej).


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 54
  • 0

Problem z internetem

niestety chodz bym chcial to nie mam takiej mozliwosci , poniewaz dekoder i router są w oddzielnych pokojach 😞


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22166
  • 181

Problem z internetem - przeciążenia w sieci domowej


@akad3iznapisał(-a)

niestety chodz bym chcial to nie mam takiej mozliwosci , poniewaz dekoder i router są w oddzielnych pokojach 😞


Dalej niż 100m od siebie???


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 54
  • 0

Problem z internetem - przeciążenia w sieci domowej

definitywnie kabel odpada

z wylaczonym tv przez caly dzien internet potrafi mi mulic na komputerze jak odpali sie na tablecie film

wiec iptv finalnie az tak mi nie szkodzi
bardziej problem lezy po tagowaniu przepustowosci i priorytetu ze strony fb 😕





Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22166
  • 181

Problem z internetem - przeciążenia w sieci domowej

@akad3iz 

Na to nic nie poradzisz. Streaming wymaga określonej przepustowości ktorej Ci brakuje.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18467
  • 52835
  • 714

Problem z internetem - przeciążenia w sieci domowej

@akad3iz podejrzewam, że masz prędkość mniejszą niż 80 Mbit/s, chyba, że mieszkasz bardzo blisko centrali. Na miedzi mało kiedy udaje się osiągnąć najwyższe parametry. Uwzględniają telewizję, to na internet zostaje już mało pojemności. Dołożenie routera dodatkowego z możliwością ograniczania prędkości, to jest jakieś rozwiązanie, ale wtedy nadal będzie występował problem dla urządzeń podłączonych do routera, za to TV wtedy może działać lepiej. Mój znajomy jest w podobnej sytuacji, ma łącze 80 Mbit/s, realnie osiąga 30-35 Mbit/s, a jak wszyscy domownicy zaczną korzystać, to ledwo osiąga prędkości na poziomie 1-2 Mbit/s. W takiej sytuacji dokładanie routera w celu ograniczenia prędkości mija się z celem. Może na komórkach jak jest możliwość, niech korzystają z internetu mobilnego, a nie stacjonarnego. Trochę wtedy odciąży się łącze stacjonarne.

Rozejrzyj się, czy w okolicy nie masz internetu światłowodowego.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 54
  • 0

Problem z internetem - przeciążenia w sieci domowej

ehhh 
nie za bardzo wiem jak bym mógł ten problem rozwiązać
mam umowe na tzw "wylocie" poniewaz przez lata nic nie zmienialismy i z tego co nam konsultant powiedzial kary umowne nam odchodza i wystarczy 30 dniowy okres wypowiedzenia 

planowane zalozenie swiatlowodu (sprawdzalem przez strone uke gov) u  mnie w bloku jest zapowiedziane na 2026..

mam mozliwosc wziecia swiatlowodu od play ale patrzac po opiniach raczej podziekuje

ewentualnie mysle aby zostawic domownikom vdsl i przejsc na lte i kupic router ale z tego co sie orientuje tez sa problemy...
duzo wieczorami pogrywam i zalezy mi na stabilnym laczu , braku utraty pakietow i w miare przywoitym pingu 
sam nie wiem co juz robic ehh...