Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podzielenie internetu


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 81
  • 0

Podzielenie internetu

Witam, czy mozna jakos podzielic internet aby nie mieć np. lagów podczas grania gdy inna osoba streamuje sobie jakis serial? Mam funboxa 2.0, internet po adsl.

19 ODPOW. 19

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18636
  • 53357
  • 721

Podzielenie internetu

@turbine wszystko zależy od prędkości internetu na łączu, jakie masz obecnie do użytkowania. Jeżeli łącze o niskiej prędkości, wysokim pingu, a zapotrzebowanie jest na duży przesył danych, to nie będzie problem z podzieleniem łącza internetowego między użytkowników. Tu wąskim gardłem jest ADSL.

Można na routerze ograniczyć prędkości dla portów LAN, lub WiFi, aby podzielić odpowiednio między użytkownikami łącze internetowe. Tylko nie da się tego zrobić na FunBox-ie.

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 81
  • 0

Podzielenie internetu

ok, tylko jak to zrobić? Internet do 80Mb


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18636
  • 53357
  • 721

Podzielenie internetu

@turbine są specjalne routery, gdzie można na porty LAN ustawić prędkość pobierania. Na FB tej możliwości nie ma, więc z automatu przydziela całą dostępną prędkość. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 81
  • 0

Podzielenie internetu

Rozumiem ze jak kupie taki router, to bez problemu bedzie dzialal w miejscu funboxa?

Anonim

Nie dotyczy

Podzielenie internetu

@turbine  gamingowy router, ma stosowne funkcje, ale musi być z modemem by zastąpić FunBox 2.0, nie widziałem tej opcji w tanich routerach, więc wydatek będzie powyżej 200zl 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18636
  • 53357
  • 721

Podzielenie internetu

@turbine ponieważ podajesz, że masz internet do 80 Mbit/s, wiec taki router musi obsługiwać vDSL oraz musi posiadać opcję ustawania prędkości na portach LAN. Może nie być tani.

Proponowałbym się rozejrzeć, czy w Twojej okolicy nie są realizowane budowy światłowodu.

Miałem podobną sytuacje do Twojej, ale łącze aDSL do 10 Mbit/s. Jak córka tylko włączyła wysyłanie danych, to cały internet w domu siadał. Ping miałem na poziomie 150-600 ms. Światłowód rozwiązał cały problem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13268
  • 54429
  • 637

Podzielenie internetu

@turbine  jeśli nie chcesz zamieniać modemu I wydawać kasy znajdź najtańszy router z QoS i podłącz go za  funboxem a przed kompem osoby, która chcesz uszczęśliwić niedużą prędkością i ustaw np max transfer na poziomie 10Mb/sek.

Fakt, że będzie router za routerem, ale to najprościej wykonać.

Dorzucę jeszcze uwagę, że warto wcześniej zerknąć na modemie jaka masz obecnie prędkość połączenia do netu. W zakładce DSL masz parametry usługi I to synchronizacja do centrali powinna być warunkiem wyjściowym do ograniczania pasma..

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5549
  • 22476
  • 185

Podzielenie internetu


@turbinenapisał(-a)

Rozumiem ze jak kupie taki router, to bez problemu bedzie dzialal w miejscu funboxa?


Będzie, jeśli go skonfigurujesz poprawnie. To o co pytasz wymaga bardzo konkretnej konfiguracji dostosowanej do Twoich warunków, o żadnym rozwiązaniu które działałoby "samo", "z pudełka", nie ma mowy. Zanim coś kupisz poczytaj na temat QoS i przede wszystkim sprawdź jakim łączem dysponujesz w praktyce (a nie w umowie). Może się okazać, że nie ma czego dzielić.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 81
  • 0

Podzielenie internetu

hej, wracam z tematem. na stronie funboxa mam przepustowosc 62 mb/s.

 

CZy taki router ujdzie zeby dac go za funboxem?

 

https://www.dipol.com.pl/router_tp-link_adsl_annex_a_td-w8901g_zintegrowany_z_4_portowym_switchem_or...

 

Mam mozliwosc dostac taki uzywany, bedzie dobry?