Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 0
  • 0

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

s.png


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 0
  • 0

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

dzieki VDSL - jak nie bede wiedział jak prawidłowo przeprowadzic test to napewno przeczytam... 

vdsl - idać twoim tokiem rozumowania to powinienem najlepiej siedzieć pod kablem i nie korzystać z internetu żeby ten działał w odpowiedni sposób... ? bo twoja odpowiedź o tym świadczy.

 

 

 

 

 

problem polega na tym ze minimalny transfer z innego urządzenia powoduje skok pingu do 1000 na innym urządzeniu i prędkości.. 

 

 

dzisiaj o 19 tej żeby tu się dostać czekałem 15-20 sekund na załadowanie się 3 ciej strony tego tematu.. 

Anonim

Nie dotyczy

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie


Stilo napisał(-a):

s.png


Najnowsza wersja routera czyli V4 z najnowszym firmware. Jeszcze można zmienić enkapsulację na PPPoA  VC-MUX, ale podejrzewam, że to nic nie zmieni.

Bez tytułu11.png

Przy normalnie działającym łączu wysyłając komendę ping 194.204.159.1 -n 333  czyli ping do DNS przykładowo 333 razy to powinniśmy mieć to co na obrazku. Teraz jest pytanie jak komputery na to reagują pojedynczo podłączenie po kablu. Wartość pingu powinna być o niewielkiej różnicy.

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 0
  • 0

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

wiecie Panowie ja rozumiem puszczam pobieranie ciągnie 1,3 mb - standardowo i próbuje uruchomić stronę i wczytuje 30 sekund... ale na chwile obecną to wyglada tak że odświerzam ten wątek plus strone facebooka czy tam speed testa  i ładują sie po 30 sekund.. 😕 

 

 

taka uwaga : częstotliwość , pasmo , kanał itp mogą mieć znaczenie ??

 

 

 

 

mój laptop obsługuje b/g/n standardy ale nie wiem co z czestotliwościami 5 Ghz niby jak to mówił mi kiedyś mój szwagier jak widzi wi fi właczone 5 ghz to znaczy ze bedzie działać.. 

 

 

 

Jak dzwonie poprzez mój orange to chyba jestem na czarnej liście 🙂 bo odrzucają odrazu 🙂


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 0
  • 0

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

 PS może Pan podać tą komendę ? co mam sprawdzić ? 

Anonim

Nie dotyczy

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

-brtk- napisał(-a):

Taka linia jest do sprawdzenia przez techników


 

Pisalem Ci już. Zgłaszaj problem, niech Ci sprawdzą kable, bo to nie jest normalne. Mając internet 1Mb/s nawet nie powinno tak obciążać łącza, by nawet jedna strona muliła całą sieć, by na np. drugim kompie nie dało się w tym czasie wczytać jednej strony...

 

 

Masz może telefon stacjonarny? Nie VOIPa? Czasami mozna zgłosić problem z telefonem analogowym, wtedy sprawdzają linie i magicznym trafem internet zaczyna działać, bo przecież na tej samej linii jest. Tylko warunkiem jest telefon analogowy, nie voip.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 0
  • 0

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

fajna komenda 🙂 dzieki zapamietam ..

PS przy wczytywaniu strony właśnie do odpowiedzi w wątku ping skoczył na 79 

 

 

W bok przez aplikacje mój orange chyba odrzucają z automatu odemnie połączenie 🙂 

PS miał niby ktoś przyjechać to tamto ale już chyba uznali że tyle razy u mnie byli że dadzą sobie spokój .. 🙂 troche szkoda mi się rozstawać z orange ale jak mus to mus.. ponieważ mam wszystkie usługi tutaj ( 3 telefony, internet, stacjonarny z którego nie korzystam a musze miec co jest kompletnym kur..em ) 🙂 


Bez tytułu.png

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 0
  • 0

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

brtk mam zwykły telefon analogowy ( chyba tak sie mówi ) ? Sprawdzą kable co przez to rozumiesz ? 

 

niby cos tam zajrzał do gniazdka gośc coś tam przycioł kabel skręcił ale to tyle jeżeli chodzi o sprawdzanie.

 

 

Wiecie co jest najgorsze ? Że przez około 5-6 lat naprawdę byłem zadowolony z tego internetu- złego słowa nie mogłem powiedzieć i chyba przez 5 lat nie było u mnie ani razu technika. Dodatkowo u mnie jest ten problem że jak nie mam internetu sprawnego to sobie nie "dorabiam" a to już boli.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

Chodzi o to, czy kabel od telefonu masz podłączony do gniazdka czy do routera, jak do gniazdka, to analogowy, jak do routera to voip.

Jak masz analogowy to mozesz jeszcze zrobic taki test, by zadzwonic do kogos i w tym czasie wczytac strone, czy wtedy tez nie bedzie mulic podczas rozmowy i sprawdzic ping.

Jak pisałem wcześniej, czasami naprawa pod kątem telefonu naprawia internet, bo to ta sama linia.