Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód czy warto?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Orange światłowód czy warto?


@bronzubnapisał(-a)

@Kamas21 , jak masz światełko, to czas pochwalić Orange, bo taki zlepek info z androida.com stworzyłemOrange SpeedTest.png


Ja zawsze patrzę też na ilość wykonanych testów, Orange ma ich najwięcej zawsze. Gdyby któryś operator miał np. pobieranie większe o kilkadziesiąt Mbps a testów dwa razy mniej to wtedy jest to dla mnie mniej wiarygodny wynik.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Orange światłowód czy warto?

@tolek , w rankingu internetu domowego został wyprzedzony. Nie czytałem bloga Orange. Może tam coś więcej jest na powyższe rankingi😊 A tak ludzie psioczą na Orange. Skąd się to bierze?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Orange światłowód czy warto?

Kabel mam jeszcze z drugiego dekodera to mogę spróbować. Odnośnie wymiany, to tutaj z czasem gorzej, tzn. mam niecałe 2tygodnie, gdzie muszę podjąć decyzję czy zostajęprzy tym IWU200 czy jednak zostaję przy tym nowym 4kstream. Jeśli oddam IWU200, to już potem zostaje tylko ten 4k stream. Jeśli zdecyduję się zostać przy IWU200, to najwyżej jego potem pewnie normalnie można wymienić na inny IWU200, jeśli coś będzie nie tak. A w sumie nadal nie wiem co zrobić i na który dekoder się zdecydować. Tym bardziej, że niby na chatcie mówią, że nie ma problemu, ale kto tam wie, jezscze mi potem przywalja karę te 600zł...

 

Speed test orange pokazuje 260mb/s (pierwszy dzień było 300mb/s), upload 57mb/s.

Tak jak piszę, komputer stary, ale wrażenie, że muli od paru dni bardziej jednak mam. Nie wiem, albo ten komp zaczyna ostatni dni i niedługo wyzionie ducha i jest to akurat taka zbieżność z tą instalacją, albo już nie wiem. Zainfekowany komp raczej nie jest, gdzieś tydzień temu sprawdzałem i było ok, jednak tak jak piszę o ile na początku po instalacji ładnie śmigało, tylko z tym youtube miałem wątpliwości, tak teraz mam wrażenie, że jest coraz gorzje.

 

Komp ewidentnie pracuje coraz gorzej... Być może kwestia przypadku i tak się zeszły terminy, ta wymiana z ostatecznym końcem tego sprzętu, bo skoro mówicie, że sam światłowód nie ma żadnego wypłwu. Ale też nie wiem, niby zużycie procestora 10%, pamięć teraz 65%, oczywiście są momenty skoków, ale one zawsze były, nie wydaje się by jakoś zaszła tutaj wielka zmiana w porównaniu z ubiegłymi dniami, a tymczasem strony mi coraz bardziej mulą. Też się trochę przestraszyłem, tak jak w tym drugim wątku wspominałem https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-2-0-i-nieznane-urz%C4%85dzenie-po-kablu/m-p/338760... że mi się pojawia jakiś sprzęt, którego nie znam podłączony do mojje sieci... Ech, no ja jestem panikarzem, tak więc nic dziwnego 🙂