Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód 1Gb, nie mogę na swoim komputerze osiągnąć tej prędkości.

ROZWIĄZANE

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1652
  • 8178
  • 64

Orange światłowód 1Gb, nie mogę na swoim komputerze osiągnąć tej prędkości.

@IreneuszCD On już ma kartę sieciową pod PCI Express, tyle, że wlutowaną.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2071
  • 11678
  • 52

Orange światłowód 1Gb, nie mogę na swoim komputerze osiągnąć tej prędkości.

@Samotnick to ją wyłączy w BIOS PC i tyle 😎

Też tak zmodernizowałem PC, to chwilę tylko trwało, wbudowana była badziewna.

@Rodim podmień kabel sieciowy, bo może on ograniczenia stwarza 😎


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1652
  • 8178
  • 64

Orange światłowód 1Gb, nie mogę na swoim komputerze osiągnąć tej prędkości.

@Rodim Abyś nie miał wątpliwości, że może masz kiepską sieciówkę - mam na płycie takiego samego Realteka 8111E i zapewniam Cię, że wyrabia się przy gigabicie bez problemu.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange światłowód 1Gb, nie mogę na swoim komputerze osiągnąć tej prędkości.

Kiedyś obsługiwałem podobne "uszkodzenie". Okazało się, że winowajcą był uszkodzony przewód sieciowy, po prostu któraś żyła nie do końca kontaktowała 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13000
  • 53393
  • 620

Orange światłowód 1Gb, nie mogę na swoim komputerze osiągnąć tej prędkości.

@BORAX  w takim przypadku karta ustawia się w tryb fast ethernet 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange światłowód 1Gb, nie mogę na swoim komputerze osiągnąć tej prędkości.

@agat13  a właśnie nie zawsze 😉 Pamiętajmy, że między, skrętka jest skręcona aby niwelować szumy pomiędzy parami. Miałem taki przypadek, że synchro było na gigabit, ale połączenie było bardzo niestabilne.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

Orange światłowód 1Gb, nie mogę na swoim komputerze osiągnąć tej prędkości.

Cześć @Rodim 

Jesli masz problem z osiągnięciem pełnej prędkości Orange Światłowód do 1Gb/s to może być problem z kablem Ethernet. Spróbuj podmienić kabel na inny i sprawdź prędkość internetu.

Drugą przyczyną, która może uniemożliwić osiągniecie pełnej prędkości internetu są programy antywirusowe, które mogą blokować większą cześć łącza internetowego. Jeśli posiadasz jakiś program antywirusowy to spróbuj go odinstalować i wtedy przetestuj prędkość łącza internetowego.

Czy próbowałeś w komputerze na nowo postawić system? Może jakieś programy obciążają łącze i nie może osiągnąć pełnej prędkości

Próbowałeś jeszcze zresetować ustawienia karty sieciowej?

Zerknij jeszcze do tego  linka o tematyce Dlaczego połączenie internetowe jest takie wolne? https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/dlaczego-po%C5%82%C4%85czenie-internetowe-jest-takie-wol...

Pozdrawiam 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 32
  • 0

Orange światłowód 1Gb, nie mogę na swoim komputerze osiągnąć tej prędkości.

Wczoraj jednak nie dałem rady przetestować Waszych rozwiązań, zabrakło mi czasu.

No więc tak:

Kabel spróbuję dać inny, ale na tym samym kablu technik przeprowadzał swój test i jemu wyszło maximum.

Czy jakieś programy ograniczają? Wcześniej miałem neostradę do 80Mb/s i tam nie było aż takiego spadku.

Ale powyłączam tyle programów ile się da, które pracują w tle i zobaczę.

Prawdę mówiąc byłem pewien, że to wina karty sieciowej. Myślałem, że kupno lepszej rozwiąże sprawę


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1652
  • 8178
  • 64

Orange światłowód 1Gb, nie mogę na swoim komputerze osiągnąć tej prędkości.

@Rodim Ja założyłem, że używasz tego samego przewodu co podczas pomiaru przez technika. Otwórz Menedżer zadań i obserwuj przed wykonaniem pomiaru czy coś zjada zasoby procesora i/lub nadmiernie używa sieci. Reszta jest nieistotna. Rozważania na temat wydajności gigabitowej karty sieciowej można było prowadzić dwadzieścia lat temu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 32
  • 0

Orange światłowód 1Gb, nie mogę na swoim komputerze osiągnąć tej prędkości.

No więc tak:

Powyłączałem wszystkie programy jakie się dało działające w tle. Pobrałem certyfikowany program do sprawdzania łącza pro speedtest. No i zmierzyło mi około 910Mb/s pobieranie i ponad 300Mb/s wysyłanie. Czyli można powiedzieć, że wynik już jest prawidłowy. Wciąż brakuje kilkudziesięciu Mb, ale to już jest pikuś :). Próbowałem w tych samych warunkach zrobić test przez firefoxa i znowu było koło 400Mb, także to przeglądarka jest tym wąskim gardłem.

Dobrze, że jednak nie muszę kupować innej karty sieciowej. Dzięki za podpowiedzi wszystkim. Pozdrawiam.