Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód Pro


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 54
  • 0

Orange Światłowód Pro

Dlaczego mnie to nie dziwi, że takie rzeczy dzieją się w Szwajcarii ... W PL by takie coś nie przeszło.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1252
  • 2

Orange Światłowód Pro

to tez kwestia bazy. Inaczej wyglada x power userow na bazie Orange PL a x poer userow na bazie takiego Salt (ale taryfy powinni robic tak jak MVNO Szwajcarscy - ) - Jako no limit uwazamy 3000 Minut i tyle.

 

Od lat twierdze, ze taryfy w Salt (dawnym Orange.ch) sa skonstruowane na podstawie AUPU - Operartor zaklada jakis margines odchylenia standardowego od AUPU i tych co odchylaja sie powiedzmy za duzo wyrzuca. Nie chce do nich dokladac. Kwestia ryzyka biznesowego przerzuconego na klienta.

 

W PL z tego co wiem jest inaczej i tylko fioletowi MVNO robili sobie blokady SIM przy wysylaniu SMS na swieta ( bo uwazali to za masowa komunikacje).

 

Przyzwyczajcie sie ze tak dobrej jakosci jaka macie w PL za tak niskie pieniądze - to ze swieca szukac w Europie.

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 54
  • 0

Orange Światłowód Pro

Szwajcaria to bardzo dziwny kraj, jak wprowadzasz się do kamienicy z psem i wychodzisz z nim na spacer to wszyscy z lornetkami patrzą czy pozbierasz po psie, a jak po 22:00 przez przypadek spadnie Ci patelnia to masz policję pod drzwiami z czujnikiem decybeli czy za głośno nie jesteś chcących Ci wlepić mandat. Mogę tak bardzo długo bo coś o tym wiem 🙂

 

Jak coś nie ma limitów w Szwajcarii to aż trudno w to uwierzyć. Tak tak, serio Polska ma świetnej jakości internet za w miarę niskie pieniądze.

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1252
  • 2

Orange Światłowód Pro

a tak z ciekawosci. Jest masa plyt glownych z karta sieciowa 2,5Gbit onboard. Nie wspominawszy o tych lepszych z kartami 10Gbe Aquantia.

Czemu Orange w PL nie promuje w swej w zasadzie flagowej usludze premium Routera na przyklad Zyxel AX7501 ?

 

Uzyszkodnik mialby port 10Gbit XGS-PON bo przeciez z definicji zakladam ze to dostepne tam, gdziem xgs+pon jest dostepny...

https://biuroprasowe.orange.pl/informacje-prasowe/orange-pokazuje-swiatlowod-o-przepustowosci-10-gb-...


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 69
  • 0

Orange Światłowód Pro

To jak tam Orange, konkurencja ma 5Ggps,a wy kiedy? No ja czekam 🙂 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1252
  • 2

Orange Światłowód Pro

Ma na papierze, poczekaj na pierwsze opinie realnych klientow.

 

Bedac adwokatem diabla - w PL nie mam nic od Orange procz submarki nju i flex, a w CH mam XGS-PON.

 

Te 5Gbit to ladnie w prospektach dla managerow dzialu sprzedazy wyglada. Poczekajmy na testy. Zeby czasami nie bylo...bo ta akurat fioletowa konkurencja to duzo publikuje marketingowych tresci, a z konfiguracja swojej mobilnej sieci to coz do Orange jej daleko...


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange Światłowód Pro

Na części adresów w Play działa 5Gbit, ale Orange wcale też nie jest lepsze na jakim procencie adresów działa pro internet 2.0? Bo u mnie max 1Gbit. Ale przynajmniej fioletowy glut ma router z portem 10Gbit, a Orange nadal sprzedaje PRO internet 2Gbit z portem 1Gbit.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 54
  • 0

Orange Światłowód Pro

Sa 2 opcje tego modemu. Jeden z portem 2.5GbE i koncentrykiem i wtedy masz 5Gb/150Mbit i druga z portem 10GbE i XGS-PON i wtedy to bedzie pewnie z 5Gbit/700Mbit.

 

plan maja taki ze wywalaja caly koncentryk i tylko ftth.

 

ja generalnie mam to Orange 2Gb/s bo upload mi potrzebny ale i tak wole lacza play/upc, wiec jezeli tylko bede mial opcje przejscia do play, ktore da opcje bridge (a wszedzie na swiecie ta grupa daje) i zmienia na ftth to bye i wracam tam na maxa i o Orange zapominam. Obecnie trzymam UPC jako backup + TV (ich TV ma opcje ze moge pilotem od TV wlasnym wszystko zmieniac i nie musze miec dodatkowych pilotow a dla mnie to wazne).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 188
  • 2

Orange Światłowód Pro

@Katamari A jaki upload u konkurencji? Bo ja czekam na 2,5/2,5 lub chociaż 1/1 zamiast 5/150 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1252
  • 2

Orange Światłowód Pro

@Czullocena routera swoje robi. Iliad PL pewnie sobie zrobi brandowany soft routera na PL. Moze nawet takiego jak juz jest w CH

 

Strasznie uzyszkodnicy klna na owy router ale coz, w PL jest UE i operatorzy nie maja prawa wymuszac wlasnych routerow.