Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada ip publiczne czy prywatne?

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Neostrada ip publiczne czy prywatne?

Mam Neostradę od chyba 20 lat. Jakie to może mieć IP? prywatne czy publiczne? wiem tylko, że zmienne. Infolinia sama nie wie jakie IP, raz tak raz siak 😄

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53632
  • 625

Neostrada ip publiczne czy prywatne?

@Marektlen  IP jest publiczne, ale przydzielane zmiennie dynamicznie, czyli co 22 godziny czy 9 dni się zmienia 

Jakie jest w danym momencie możesz sprawdzić w menu modemu wchodząc na 192.168.1.1 i logując się loginem :admin i hasłem składającym się z 8 pierwszych znaków klucza WPA z naklejki modemu. Tam w zakładce znajdziesz IP publiczne. Jeśli nie chcesz, się bawić w menu modemu wygooglaj stronę do wykrywania Twojego obecnego IP. Tam będzie napisane  z jakiego się łączysz,.

np ..https://kodit.pl/moje-ip

http://www.jakie-mam-ip.pl/

Z tym, że to IP  modemu, a komputery czy urządzenia w sieci wewnętrznej nawet wifi, dostają IP  prywatne z routera modemu

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53632
  • 625

Neostrada ip publiczne czy prywatne?

@Marektlen  IP jest publiczne, ale przydzielane zmiennie dynamicznie, czyli co 22 godziny czy 9 dni się zmienia 

Jakie jest w danym momencie możesz sprawdzić w menu modemu wchodząc na 192.168.1.1 i logując się loginem :admin i hasłem składającym się z 8 pierwszych znaków klucza WPA z naklejki modemu. Tam w zakładce znajdziesz IP publiczne. Jeśli nie chcesz, się bawić w menu modemu wygooglaj stronę do wykrywania Twojego obecnego IP. Tam będzie napisane  z jakiego się łączysz,.

np ..https://kodit.pl/moje-ip

http://www.jakie-mam-ip.pl/

Z tym, że to IP  modemu, a komputery czy urządzenia w sieci wewnętrznej nawet wifi, dostają IP  prywatne z routera modemu

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18477
  • 52893
  • 716

Neostrada ip publiczne czy prywatne?

@Marektlen od zawsze internet stacjonarny od Orange miał publiczne IP. 

Prywatne IP jest na internecie mobilnym.

Dla klienta indywidualnego IP jest przydzielane dynamicznie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Neostrada ip publiczne czy prywatne?

wg wskazówek z neta jak sprawdzić czy się ma prywatne czy publiczne - aktualnie mam prywatne (no i wiadomo zmienne)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53632
  • 625

Neostrada ip publiczne czy prywatne?

@Marektlen Podaj zakres adresacji. bo usługa ma i taki i taki adres, tylko różnią się miejscem występowania (jak napisałem wyżej)

Jak sprawdzałeś?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Neostrada ip publiczne czy prywatne?

Co to zakres adresacji i skad wziac?

W na forach kilka opcji pokazywali, pamietam jakąś najprostrza z porownaniem ip ze stron, które go podają (i był link do strony) i porównać z ip u siebie, w ipconfig czy ustawienaich routera, jak jest ten sam to publiczne, jak inny to prywatne


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22189
  • 182

Neostrada ip publiczne czy prywatne?


@Marektlennapisał(-a)

Co to zakres adresacji i skad wziac?

W na forach kilka opcji pokazywali, pamietam jakąś najprostrza z porownaniem ip ze stron, które go podają (i był link do strony) i porównać z ip u siebie, w ipconfig czy ustawienaich routera, jak jest ten sam to publiczne, jak inny to prywatne


Powiedz mi co jest niejasnego w tym, co napisał @agat13 ? Podał Ci konkretną odpowiedź na Twoje pytanie, podał Ci linki do stron na których możesz sprawdzić jaki masz adres publiczny aktualnie przydzielony... O co Ci teraz chodzi? Może inaczej: co chcesz osiągnąć? Poszerzyć swoją wiedzę czy coś Ci nie działa tak jakbyś chciał?

W kwestii adresacji IPv4 i ogólnie tego jak się komputery w internecie porozumiewają to nie jest trudno utonąć w nadmiarze informacji. Naturalnie wujek Google jest tu pomocny.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53632
  • 625

Neostrada ip publiczne czy prywatne?

@Marektlen  z jednej z podanych przeze mnie stron przepisz tu adres. Pierwsze  trzy części  adresu 

Bez przykładu mówimy o niczym 

Jedno wiem . Neostrada  na modemie ma  na 100% adres publiczny


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Neostrada ip publiczne czy prywatne?

"Podał Ci konkretną odpowiedź na Twoje pytanie" ale tam nic takiego nie pisze, nie ma użytych słów określających czy ip jest prywatne czy publiczne. Ja nigdzie nie pytałem jaki mam przydzielony adres publiczny tylko czy jest publiczny czy prywatny, a nie jakie ma cyferki


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Neostrada ip publiczne czy prywatne?

@agat13 Na routerze używam. PIerwszy trzy to 178.42.57, nigdzie nie mam takeigo numeru w ustawieniach internetu