Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada.. Małe komplikację po montażu światłowodu - wilgoć na ścianie


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 8
  • 0

Neostrada.. Małe komplikację po montażu światłowodu - wilgoć na ścianie

  • Witam..post bardziej o charakterze informacyjnym..może komuś kiedys przyda sie taka wiedza😀Polecam dokładnie "sprawdzać" monterów internetu stacjonarnego..z czasem mogą wyniknąć różne ciekawe rzeczy..w moim przypadku po 1,5 roku..wilgoc w garażu..w deszczowe dni kałuża na podłodze,mokra ściana..i oczywiście dodatkowe koszty takie jak ponowna rozbiurka kostki na podwórku i zabezpieczanie odwiertu ale to wszystko dopiero na wiosne..a wystarczyło sprawdzić czy zabezpieczają odwiert przed zasypaniem...


20231222_151322.jpg

 

 

__________________

*Temat przeniosłem z działu "O społeczności" - moderator Wojciech.

4 ODPOW. 4

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Neostrada.. Małe komplikację po montażu światłowodu - wilgoć na ścianie

@Arkadiusz12  ewidentnie nie zrobione jak trzeba, ale nie każdy monter zrobi to porządnie, ja nie kazałem Interowi tego robić, sam to zrobiłem, jako bonus 10 metrów światłowodu zostawił.

Gro mieszkania w blokach i takiej sytuacji nie będzie, domek to odrębną sprawa, trzeba dopilnować montera.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53641
  • 625

Neostrada.. Małe komplikację po montażu światłowodu - wilgoć na ścianie

@Arkadiusz12  powiem tak: wszyttkie działania techników są ubezpieczone od takich wypadków. Ja bym zgłosił takie "cudo" i wnioskował o zwrot kosztów naprawy

 W końcu odpowiadają za swoją robotę i jej konsekwencje negatywne. 

Należy Ci się to jak najbardziej i jeśli nawet nie chodzi o koszty, to zwrócą na to uwagę następnym razem, co ( jak napisałeś) jest celem tematu...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2528
  • 9058
  • 45

Neostrada.. Małe komplikację po montażu światłowodu - wilgoć na ścianie

@Arkadiusz12 rozumiem że otwór jest wykonany na dworze poniżej poziomu ziemi. Rzadko się zdarza taka sytuacja. Widocznie woda ścieka w tym miejscu (może z rynny) albo teren jest pochyły a nie ma zadaszenia nad elewacją. Monterzy przy takich małych przewiertach rzadko kiedy uszczelniają otwór. Nie mniej przydało by się zastosować np. Ceresit.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 154
  • 547
  • 0

Neostrada.. Małe komplikację po montażu światłowodu - wilgoć na ścianie

Arkadiusz12 planujesz samodzielną naprawę? Jeśli tak to zaraz mogę podesłać swój "patent".