Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12992
  • 53327
  • 620

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?

@sovteq1Jak nie, jak tak?? Skorzystaj z priv 🙂


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1630
  • 8108
  • 63

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?

Tak wygląda obsługa klienta biznesowego w Orange. Zamiast umożliwić konfigurację tej funkcjonalności przez stronę www, infolinię lub podobnie jak przy blokowaniu niektórych portów (dodanie prefiksu do loginu), należy przez publiczne forum nawiązać kontakt z tajemniczym ekspertem, który zmieni „jakieś” ustawienia usługi. Nie mówiąc o tym, że klient powinien znaleźć informację o przechwytywaniu zapytań w regulaminie usługi. To już nawet nie jest śmieszne, raczej żenujące.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12992
  • 53327
  • 620

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?

@SamotnickPozwolę się sobie nie zgodzić...jeśli jest problem z którym bym się musiał boksować z infolinią tygodniami słysząc, że pracują nad rozwiązaniem problemu, lub, że wszystko jest ok, to wolę pośredni kontakt i rozwiązanie problemu...Nie usprawiedliwiam operatora w kwestii problemów, ale zwróćmy uwagę, że to jest nieformalny sposób zgłaszania problemów z którymi my jako użytkownicy nie damy sobie rady, tym bardziej zdalnie. Dlatego ja na przykład doceniam obecność Ekspertów i pomoc w sprawach naprawdę trudnych. Ten bezpośredni kontakt to dla mnie osobiście wartość dodana...


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1630
  • 8108
  • 63

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?

@agat13 Możliwość kontaktu jest OK ale zniesienie filtrowania ruchu do innych serwerów DNS powinno być możliwe samodzielnie w serwisie CyberTarczy albo w ostateczności na infolinii, od ręki. Powinno być dokładnie udokumentowane. To jest usługa biznesowa gdzie czas to pieniądz.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12992
  • 53327
  • 620

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?

@SamotnickSądzę, że skoro temat znany (bo było sygnalizowane) i nawet jakieś rozwiązanie jest, skoro Ekspert sygnalizuje gotowość do pomocy, to prawdopodobnie będzie ono ubrane w jakiś proces czy ramkę dla ogólnej pomocy w danym temacie nawet na infolinii. Takie zgłoszenie tematu i reakcja ze strony operatora nie zostaje (tak mi sie wydaje) bez śladu


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1630
  • 8108
  • 63

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?


Ekspert AMA
  • 56
  • 286
  • 45

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?

Chciałbym tylko dodać, co przekazałem zainteresowanym zmianą w wiadomości prywatnej, zmiana będzie dostępna po kontakcie na Infolinię, o czym poinformuję na forum.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1630
  • 8108
  • 63

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?

@Darek_SBWiFi6 Opracujcie jeszcze wygodną ścieżkę do zgłaszania niewłaściwie blokowanych domen/IP przez CT.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 28
  • 0

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?

@Darek_SBWiFi6 dziękuję. Problem z DNS został u mnie naprawiony. Wszystko działa teraz tak jak należy.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 28
  • 0

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?

@Samotnickw FB mam podane serwery DNS 195.116.116.16 i 195.116.116.116. Nie korzystam z DHCP wbudowanego w FB, używam tylko portu, który jest ustawiony w tryb bridge i własnego routera.

CyberTarcza na https://cybertarcza.orange.pl/my/ nie ma żadnej opcji wyłącz/włącz ani nie ma informacji o jej statusie. Tutaj nic się nie zmieniło - mam zdefiniowany własny profil, w którym wszystko mam wyłączone

 

D_amian_0-1710435076379.png

 

D_amian_1-1710435090901.png

 

Te ustawienia nie miały wpływu na problematyczne zachowanie DNS