Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 28
  • 0

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?

Niestety na infolinii biznes i przekierowaniu na osobę techniczną osoba obsługująca nie wie z czego wynika zachowanie, raczej nie rozumie istoty problemu ("my jesteśmy tylko od konfigurowania loginu neostrady itp.") oraz w ogóle nie zna usługi Cyber Tarcza i nie może pomóc. Nie była też w stanie przekierować mnie gdzie indziej niż na to forum.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1629
  • 8107
  • 63

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?

@D_amian Zaloguj się na swoje konto Orange i zobacz czy jest tam możliwość wyłączenia tej usługi. Lub na stronę konfiguracyjną CyberTarczy, którą wcześniej podałem.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 28
  • 0

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?

Niestety na stronie https://cybertarcza.orange.pl/my nie ma takiej możliwości dezaktywacji usługi. Na czacie też informują, że usługa jest na stałe przypisana do konta i nie ma mozliwości jej dezaktywacji. Złozyłem juz reklamacje w tej sprawie.

 

Regulamin usługi jest jasny: https://www.orange.pl/medias/omni/lp/b2c/dokumenty/vas/dyrektywa_unijna_23.01/Regulamin_uslugi_Cyber...

sovteq1_0-1710155881499.pngsovteq1_1-1710155905342.pngsovteq1_2-1710155920139.png

 

Niestety brak kompetencji pracowników na infolini.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1629
  • 8107
  • 63

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?

@sovteq1 25.3 mówi o możliwości dezaktywacji poprzez Mój Orange. Próbowałeś?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 28
  • 0

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?

Tak próbowałem. Nie ma tam takiej opcji.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?


@D_amiannapisał(-a)

Nie była też w stanie przekierować mnie gdzie indziej niż na to forum.


... jak wielu z nas. Zostań z nami.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 28
  • 0

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?

Dzięki @agat13  skontaktował się ze mną na forum ekspert Orange i po dwóch dniach dostałem wiadomość "Zweryfikowałem u Pana konfigurację usług i skorygowałem jedną usługę". Zapytania DNS działają już poprawnie - są wysyłane do adresu, do którego je wysyłam i dostaję oryginalną, niecachowaną odpowiedź. Niestety nie mam więcej informacji - w szczególności nie wiem z jaką usługą / opcją takie zachowanie było związane.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 28
  • 0

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?

Wow jestem pod wrażeniem. Szkoda że ze mną się jeszcze do tej pory nikt nie skontaktował 😞 Czy mogę prosić o kontakt ze strony eksperta Orange, który u mnie również mógłby naprawić ten sam problem?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1629
  • 8107
  • 63

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?

@D_amian Sprawdziłeś czy masz nadal aktywną CyberTarczę? Jaki masz DNS podany w konfiguracji FB?


Ekspert AMA
  • 56
  • 286
  • 45

Neostrada / Funbox przekierowuje zapytania DNS - jak wyłączyć?

Ekspert Orange. Jeżeli wymagana jest poprawka zwiazana z DNSami to proszę o kontakt na priv z podaniem adresu MAC FB6.