Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada 80 Mb/s prędkość, przewody


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Neostrada 80 Mb/s prędkość, przewody

Ok @agat13 Dzięki za sprostowanie mnie 🙂 Miałem długo Neostrada 10mb/s i z stąd takie przyzwyczajenie to po resecie do ustawień fabrycznych  musiałem wpisać dane do logowania. Teraz mam Orange światłowód to wiem że FB 6  pobiera sam dane do logowania. @hendii poproś  na infolinii lub na Orange czacie aby włączyli ci stabilizacje linii tak jak pisze @agat13. Stabilizacji linii trwa  około 10 dni i nie możesz wyłączać modemu 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13046
  • 53554
  • 622

Neostrada 80 Mb/s prędkość, przewody

@Pablo5  zależy jaki modem miałeś. Obecnie Liveboxy i Funboxy mają to zaszyte w oprogramowaniu, a DSLAM pamięta ich adres i ustawienia ( czasem nie, ale to rzadkość) i przy parametrach rejestracyjnych od razu kieruje do pobrania loginu i hasła

Modemy alternatywne tego nie mają. 

Np 2704... czy te starsze TPlinki dawane do ADSL 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Neostrada 80 Mb/s prędkość, przewody

@agat13miałem przy Neostradzie do 10mb/s modem Funbox 2. Teraz mam Orange światłowód. Moja ocena  jest celująca  mało awarii, bardzo dobra prędkość i mały ping. Polecam każdemu 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13046
  • 53554
  • 622

Neostrada 80 Mb/s prędkość, przewody

@Pablo5  ma autokonfiguracje, chyba, że nie pobrał aktualizacji softu ( bubel w sofcie modemu) 

Poznasz to po haśle. Jeśli ma admin/admin, to stary soft

Nowy ma admin/ 8 znaków WPA z naklejki 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Neostrada 80 Mb/s prędkość, przewody

@agat13tak miałem admin/admin może jeszcze wtedy nie dotarła  do mnie aktualizacja ale pojawił się światłowód w mojej miejscowości  to przeszedłem na światłowód 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13046
  • 53554
  • 622

Neostrada 80 Mb/s prędkość, przewody

@Pablo5  znałem wszystkie modemy od Siemensa,. przez 5660, Sagema Fast800, 2704, Liveboxy i Funboxy..jedne lepiej, drugie gorzej, ale grunt to tylko zwykła znajomość softu w wersji podstawowej...to powinni użytkownicy wiedzieć. I po to jesteśmy 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Neostrada 80 Mb/s prędkość, przewody

@agat13to dobrze wiedzieć.  Ja też jakąś tam wiedze  posiadam  to czasami coś podpowiem społeczności tutaj na forum. Tak jak piszesz jesteśmy tu żeby pomagać🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Neostrada 80 Mb/s prędkość, przewody

@agat13 Melduje się rano po resecie FB. Początkowo się zmartwiłem bo nie złapał od razu synchronizacji linii, jednak po chwili DSL przestał migać i mogłem normalnie wpisać login i hasło. Pierwszą rzeczą którą sprawdziłem była prędkość synchronizacji - żadnej zmiany, a tak prezentuje się stan aktualny:

hendii_0-1680769089520.png
Czy ta jedna sekunda błędów jest powodem do zmartwień? Może, ale obstawiam że prędkość synchronizacji jest zmniejszana do momentu wyeliminowania błędów.


@agat13napisał(-a)

[...] po resecie modem sam  pobierze ustawienia( login, hasło do neo) . Zajmie to około 5 minut, więc cierpliwie czekaj i od razu sprawdź prędkość synchronizacji na modemie.


Wydaje mi się że Funbox sam nie pobierze konfiguracji bo domyślnie ma ustawiony login rejestracja@neostrada.pl i dopóki tego nie zmienię to chyba dioda @ będzie świecić na czerwono, ale mogę spróbować - w końcu chyba nie ma limitu resetowania ustawień 😉 Jak nie pomoże to zapytam o tą stabilizację linii.

Jeszcze w sprawie softu i bubli, czy ten aby na pewno jest najnowszy?

hendii_1-1680769597803.png

 

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Neostrada 80 Mb/s prędkość, przewody

@hendii  z tym jednym błędem ESem w ciągu 13 godzin nie jest źle. Co do prędkości synchronizacji w dół to jaką miałeś wcześniej? Jakby spadła ci synchronizacja to skontaktuj się z infolinią lub napisz na Orange czacie aby włączyli Tobie stabilizacje linii

Pozdrawiam 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Neostrada 80 Mb/s prędkość, przewody


@hendiinapisał(-a)

 


@agat13napisał(-a)

[...] po resecie modem sam  pobierze ustawienia( login, hasło do neo) . Zajmie to około 5 minut, więc cierpliwie czekaj i od razu sprawdź prędkość synchronizacji na modemie.


Wydaje mi się że Funbox sam nie pobierze konfiguracji bo domyślnie ma ustawiony login rejestracja@neostrada.pl i dopóki tego nie zmienię to chyba dioda @ będzie świecić na czerwono


 Jednak pobrał i chyba automatycznie sobie zaaplikował profil linii bo jest identycznie

hendii_0-1680770796567.png

Dam znać czy stabilizacja linii coś zmieni.