Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 48
  • 0

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

Czesc, od jakiegoś czasu koresponduje z Orange za pomocą listów w sprawie światłowodu. Często ta korespondencja wygląda platonicznie, jednak ostatnio złapałem nic porozumienia i na któryś z listów dostałem konkretną odpowiedź. W skrócie, w listach proszę o dorejonizowanie, współfinansowanie inwestycji światłowodu bądź całkowite. pokrycie kosztów, jednym słowem zrobię wszystko co chcą, żeby mi podłączyli światłowód. Ostatniej odpowiedzi od Orange nie jestem w stanie rozszyfrować.  odpowiedź konsultanta Orange,  "wizja wykonana w marcu. Wizja skuteczna" oznacza, że mam siedzieć i czekać na dalsze kroki? Czy jednak nie będzie światłowodu, mam się zadowolić LTE? Pozdrawiam serdecznie 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9023
  • 45

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

@Ukasz musisz drążyć temat od drugiej strony bo oficjalną drogą nic nie załatwisz. Po pierwsze musisz dowiedzieć się jaka firma odpowiada za utrzymanie sieci w Twoim rejonie. Gdy to się dowiesz to albo uderzasz do kierownika firmy albo do jednego z monterów. Później naświetlasz temat i mówisz że przekop zrobisz we własnym zakresie tylko musi Ci wskazać czy są wolne zasoby i gdzie masz ten wykop poprowadzić. Jesli się zgodzą to będziesz miał światłowód. Jeśli nie to możesz się odwoływać nawet to prezydenta. Problemem może być kwestia naniesienia przyłącza na mapy geodezyjne. Mogą jednak od tego odstąpić jeśli to krótki odcinek i nie będą bardziej papiescy od papieża. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53364
  • 620

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

@Ukasz  dość specyficzne sformułowanie...wizja skuteczna. Może się to odnosić do pozytywnych warunków technicznych zarówno inwestycji jak i budowy przyłącza. 

Cokolwiek znaczy, ja bym prosił o wyjaśnienie, gdyż konkretnie nic z tego nie wynika. 

Niby pozytyw, ale niekonkretny.

Pierwszy raz takie coś widzę. 😁


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5473
  • 184

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

Gdzie ten załącznik ?

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

Ciekawe kto przeprowadzał wizję, czyżby wizjoner?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 48
  • 0

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

Niestety zgodnie z regulaminem nie można publikować korespondencji z Orange. W liście było napisane że "wizja została wykonana w marcu. Wizja skuteczna." Enigmatycznie i bez wyjaśnienia. Oczywiście będę pisał kolejny list z prośbą o wyjaśnienie, jednak doczekac się odpowiedzi to schodzi trochę czasu i liczę na to że ktoś potrafi odpowiedzieć.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53364
  • 620

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

@Ukasz  no niestety biznes rządzi się swoimi prawami u operatora. Jest bardziej tajemniczy i czasem abstrakcyjny w porównaniu do inwestycji dał klientów indywidualnych

Nigdzie nie uzyskasz konkretnych informacji ( a przynajmniej ciężko je wyrwać) i o ile inwestycje są przewidywalne, biznesowe są " szyte na miarę" i podlegają innym kosztom i warunkom technicznym...

Pytaj, może odpowiedzą 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

Cześć @Ukasz 

Próbowałeś zgłaszać zapotrzebowanie na usługę światłowodową na następujących stronach https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/  i w prawym rogu nacisnąć zgłoś popyt na światłowód i czego podać miejscowość i jaką chcesz prędkość internetu. Także możesz zgłosić zapotrzebowanie na usługę światłowodową  na stronie Sidusis  https://internet.gov.pl/map/?center=2154743.367076522%3B6835763.784232147&zoom=6.400000000000001  Musisz wpisać swoja dokładna miejscowość (województwo, powiat,gmina i miejsce zamieskzania) i  kliknąć na kropkę przy numerze domu w którym mieszkasz i z boku pojawi się komunikat że np. Pod tym adresem nie ma dostępu do internetu stacjonarnego. i na dole będziesz miał informacje chce internet i klikasz to i zgłaszasz zapotrzebowanie.

Jeszcze możesz zgłosić zapotrzebowanie na stronie Orange https://www.orange.pl/view/mapazasiegu

Gdzie można wpisać adres zamieszkania i jeśli nie będzie dostępny w bazie to z boku będzie informacja wyślij zgłoszenie. Trzeba wejść i wypełnić zgłoszenie. Jeszcze przesyłam Ci linka do AMA- dostępność światłowodu które odbyło się w lutym br. roku na temat Co ja mogę zrobić, aby u mnie się pojawił światłowód https://nasz.orange.pl/t5/AMA-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-%C5%9Bwiat%C5%82owodu/Co-ja-mog%C4%99-zrobi%...

@Ukaszczy w Twojej miejscowości Orange świadczy już usługi światłowodowe?

Pozdrawiam 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9023
  • 45

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

@Ukasz to oznacza że monter był na wizji i ją odnotował w systemie. A że jej wynik był dla Ciebie niekorzystny to już taki mały szczegół o którym konsultant nie napisał 😄


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 48
  • 0

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

@Pablo5 wszystkie strony, które wymieniłeś zostały już przeze mnie odwiedzone i zostało zgłoszone zapotrzebowanie, jedyne co to sprawdzę ostatni link. 

@marder licze szczerze, że się mylisz 😉

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53364
  • 620

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

@Ukasz  poniekąd sam możesz sprawdzić czy są szanse na światłowód. Wystarczy pooglądać okolicę, zweryfikować kilka aspektów i ocenić koszty i typ instalacji. Pomnożyć x biznes i będziesz wiedział