Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 48
  • 0

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

@agat13  zatem wg mojej opinii są, chodzi mi o konkrety, za ile może dojść do inwestycji, ile mam przygotować pieniędzy. W linii prostej od bramki mam 40metrow do słupka osd z którego wychodzą światłowody na mojej ulicy, ulica jest utwardzonym szutrem obok ulicy jest pobocze z trawy, z resztą wydaje mi się że nie będze potrzeby rozkopywać całej długości (a nawet jeśli tak to odległość i podłoże raczej nie sprawia problemów) bo przy słupku jest studzienka teletechniczna, która też zaopatruje sąsiadów w światłowód, więc domyślam się że można puścić kabel pod ziemią w rurze od studzienki teletechnicznej


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53628
  • 625

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

@Ukasz  sam odpowiedziałeś, że warunki techniczne są pozytywne. Jest infrastruktura i podbudowa. Zapewne chodzi o kasę, bo ziemne prace są najdroższe. Koszt może wychodzić poza ramy budżetu dla jednego klienta

Ja bym szedł ostro we współfinansowanie


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 48
  • 0

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

@agat13 ale ja im to wyrazie pisałem wiele razy, że chętnie im zapłacę 🙃


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2525
  • 9050
  • 45

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

@Ukasz musisz drążyć temat od drugiej strony bo oficjalną drogą nic nie załatwisz. Po pierwsze musisz dowiedzieć się jaka firma odpowiada za utrzymanie sieci w Twoim rejonie. Gdy to się dowiesz to albo uderzasz do kierownika firmy albo do jednego z monterów. Później naświetlasz temat i mówisz że przekop zrobisz we własnym zakresie tylko musi Ci wskazać czy są wolne zasoby i gdzie masz ten wykop poprowadzić. Jesli się zgodzą to będziesz miał światłowód. Jeśli nie to możesz się odwoływać nawet to prezydenta. Problemem może być kwestia naniesienia przyłącza na mapy geodezyjne. Mogą jednak od tego odstąpić jeśli to krótki odcinek i nie będą bardziej papiescy od papieża. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 48
  • 0

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

@marder jak mogę się dowiedzieć kto odpowiada za sieć? Na jakiejś stronie? Na skrzynce jest tylko naklejka Orange dzięki za wskazówki 😉


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9941
  • 85

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

@Ukasztakie informacje możesz się dowiedzieć na stronie Sidusis Mapa po wpisaniu swojej miejscowości, będą informacje jakie są usługi świadczone w Twojej okolicy a także czy są jakieś planowane inwestycje https://internet.gov.pl/map/?center=2154743.367076522%3B6835763.784232147&zoom=6.400000000000001

Pozdrawiam 🙂 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 48
  • 0

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

@Pablo5 to tam zgłaszałem zapotrzebowanie, zgodnie ze stroną Orange jest głównym dostawcą. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22186
  • 182

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu


@Ukasznapisał(-a)

...

jak mogę się dowiedzieć kto odpowiada za sieć? Na jakiejś stronie?

...


Raczej nie ma takiej strony, bo i po co miałaby być. Orange te prace zleca podwykonawcom. Musisz się rozejrzeć, popytać, porozmawiać...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2525
  • 9050
  • 45

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

@Ukasz A jakie to jest województwo?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 48
  • 0

Korespondencja z Orange w sprawie światłowodu

@marder zach-pomorskie