Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak ustawić strefę domową w konkretnym punkcie, w mobilnym internecie domowym?

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Jak ustawić strefę domową w konkretnym punkcie, w mobilnym internecie domowym?

Cześć.
Przychodzę tutaj z problemem który wkurza mnie już od dłuzszego czasu. Mam internet mobilny na routerze huawei b535, jak sprawdzam moją strefe domową na stronie orange, to jest ona oddalona od mojego rzeczywistego adresu o tak 200-300 metrów.
Próbowałem sam zmienić strefę oraz prosiłem konsultanta ale cały czas wyznacza się ten sam mniej więcej punkt. Jak mogę ustawić aby ta strefa wskazywała dokładnie na mój adres?

 

 

 

____________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13243
  • 54326
  • 637

Jak ustawić strefę domową w konkretnym punkcie, w mobilnym internecie domowym?

@LookeeNa stronie https://polska.e-mapa.net/ znajdujesz adres, weryfikujesz pod kątem poprawności z rzeczywistością i w tabelce po prawej stronie (wyszukiwarka adresu) masz zakładkę współrzędne.

Z drugiej strony jak router jest stacjonarny, to przecież z nim nie wychodzisz poza strefę, nawet źle wyznaczoną...

Jeśli usługa działa poprawnie to samo wyznaczenie jest nieistotne. grunt, aby GB rozliczane były wedle tej strefy.

Czy masz jakiś problem z działaniem usługi?

Opisz, podpowiemy jak diagnozować

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18622
  • 53326
  • 721

Jak ustawić strefę domową w konkretnym punkcie, w mobilnym internecie domowym?

@Lookee pewnie systemowo jest jakaś niedokładność, dlatego jest zakres strefy ustawiony na 500 metrów od punktu. Jak go nie przekraczasz, to ja bym dał sobie spokój i nie zawracał sobie głowy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Jak ustawić strefę domową w konkretnym punkcie, w mobilnym internecie domowym?

Ale bywa że ta prędkość dość mocno mi spada i wydaje mi się, że może to być spowodowane właśnie tym że ta strefa nie jest dokładnie wyznaczona. Dlatego chciałbym żeby było to prawidłowo ustawione


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13243
  • 54326
  • 637

Jak ustawić strefę domową w konkretnym punkcie, w mobilnym internecie domowym?

@Lookee  problem wynika z rozbieżności w określeniu adresu. Różne mapy geodezyjne i no google inaczej pokazują ten sam adres. Wejdź na różne o porównaj np geoportal z google i mapą zasięgu na stronie Orange. Wyznacz współrzędne i złóż reklamację podając precyzyjnie środek strefy 

Nie po adresie, a po cyferkach 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 68
  • 447
  • 2

Jak ustawić strefę domową w konkretnym punkcie, w mobilnym internecie domowym?

A skąd pomysł, że spadek prędkości wynika ze źle ustawionej strefy domowej?

W strefie, czy bez - łącze powinno działać z takimi samymi parametrami, dopóki pakiety się nie wyczerpią. Różnica polega na kolejności konsumowania pakietów i prędkości po ich wykorzystaniu - w strefie będzie 1Mbps, poza strefą 16kbps, ale jeśli prędkość spada mimo aktywnych pakietów, to raczej kwestia specyfiki łącza LTE i jego wrażliwości na obciążenie sieci.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Jak ustawić strefę domową w konkretnym punkcie, w mobilnym internecie domowym?

No nie wiem takie sobie logiczne wytłumaczenie znalazłem, bo wszystko wygląda prawidłowo oprócz tej strefy. 

@agat13  A co mam im dokładnie  podać, współrzędne? I oni mi to tam ustawią?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2425
  • 10059
  • 86

Jak ustawić strefę domową w konkretnym punkcie, w mobilnym internecie domowym?

Cześć @Lookee 

Podsyłam Ci filmik ORANGE EKSPERT - Jak zmienić Strefę Internetu Domowego? https://www.youtube.com/watch?v=GlJFuoPZeA8

Może ten filmik okaże Ci się przydatny

Pozdrawiam 🙂

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 68
  • 447
  • 2

Jak ustawić strefę domową w konkretnym punkcie, w mobilnym internecie domowym?

@Lookee no średnio logiczne 😉 skoro "wszystko jest ok", a adres mieści się w strefie, to jedynym logicznym argumentem jest przeciążenie sieci. W jakich godzinach takie sytuacje występują?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18622
  • 53326
  • 721

Jak ustawić strefę domową w konkretnym punkcie, w mobilnym internecie domowym?

@Lookee lokalizacja ma wpływ tylko na pakiet GB, z którego pobierane są rozliczane. Jeśli mieścisz się w strefie domowej, to dane są rozliczane z pakietu GB strefy domowej. Ponieważ to jest internet mobilny, to nie strefa ma wpływ na prędkość, tylko obciążenie nadajnika, Twojego routera itp. Może tak intensywnie korzystasz, że wyczerpane zostały pakiety GB, wtedy masz ograniczenie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13243
  • 54326
  • 637

Jak ustawić strefę domową w konkretnym punkcie, w mobilnym internecie domowym?

@LookeeNa stronie https://polska.e-mapa.net/ znajdujesz adres, weryfikujesz pod kątem poprawności z rzeczywistością i w tabelce po prawej stronie (wyszukiwarka adresu) masz zakładkę współrzędne.

Z drugiej strony jak router jest stacjonarny, to przecież z nim nie wychodzisz poza strefę, nawet źle wyznaczoną...

Jeśli usługa działa poprawnie to samo wyznaczenie jest nieistotne. grunt, aby GB rozliczane były wedle tej strefy.

Czy masz jakiś problem z działaniem usługi?

Opisz, podpowiemy jak diagnozować