Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Izolacja a wizyta technika

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 63
  • 0

Izolacja a wizyta technika

Ok, tak to wygląda w skrzynce. Mam nadzieję, że o tą chodzi bo nie kojarzę żadnej innej na klatce 😅 Jest tu coś, co może was nakierować? Edit: Sorry, nie te zdjęcie. To zdjęcie skrzynki od prądu. Zaraz wrzucę właściwą 😄

 

IMG_20220131_170024.jpg

_____________

Wpis edytowany - Rafał

Anonim

Nie dotyczy

Izolacja a wizyta technika

@agat13  jak instalację robię, to pytam klienta co i jak, bo plombuję puszki, jak zerwie plomby a coś nie będzie działać, to niestety za to zapłaci, samowolki nie toleruję, więc takie porady by samemu grzebał przy światłowodzie, to trochę mnie rusza, to nie miedziany kabel, gdzie kurz nie szkodzi, klient się pobawi, technik potem będzie naprawiał po nim, poczekać na technika i tyle ode mnie w temacie 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53645
  • 625

Izolacja a wizyta technika

@Kamillo97 Tak, to licznik energii elektrycznej... Z domu są dwie możliwości wyprowadzenia kabla-po ścianie korytarza przez dziurę od lokalu i w rurkach, podtynkowo do pionu technicznego. Skoro nie widać kabli po wierzchu, czy w takich plastikowych listwach technicznych, idą w rurkach i już nic nie sprawdzisz więcej


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 63
  • 0

Izolacja a wizyta technika

Tu są właściwe zdjęcia. Kable idące do skrzynki ciężko niestety uchwycić bliżej, bo są dość wysoko i nie sięgam. 

Pokaż szczegóły

IMG_20220131_170851.jpgIMG_20220131_170841.jpgIMG_20220131_170702.jpg

 

_____________

Wpis edytowany - Rafał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53645
  • 625

Izolacja a wizyta technika

@Anonim Nie taki diabeł straszny...ale słusznie, niech nie grzebie...niby bardziej niż jest zepsute nie zepsuje, ale niech nie odbiera przyjemności naprawy technikom...Widziałem jednak instalacje z pękniętym kablem i unieruchomienie go czasem przynosiło efekty. Tu widzę kilka niedociągnięć instalacyjnych i dlatego nieśmiało proponowałem działania (oczywiście bardzo delikatne). Od tego są służby, aby naprawiać i tyle

Skrzynka to kablówka, a instalacja po klatce schodowej biegnie w listwach technicznych. Jeden plus, że do samej piwnicy czy do OPP nie trzeba wymieniać jakby coś się z kablem w domu stało 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 63
  • 0

Izolacja a wizyta technika


@agat13napisał(-a)

@Anonim Nie taki diabeł straszny...ale słusznie, niech nie grzebie...niby bardziej niż jest zepsute nie zepsuje, ale niech nie odbiera przyjemności naprawy technikom...Widziałem jednak instalacje z pękniętym kablem i unieruchomienie go czasem przynosiło efekty. Tu widzę kilka niedociągnięć instalacyjnych i dlatego nieśmiało proponowałem działania (oczywiście bardzo delikatne). Od tego są służby, aby naprawiać i tyle

Skrzynka to kablówka, a instalacja po klatce schodowej biegnie w listwach technicznych. Jeden plus, że do samej piwnicy czy do OPP nie trzeba wymieniać jakby coś się z kablem w domu stało 


Czyli to nie ta skrzynka? W takim razie nie mam pojęcia gdzie może być ta od światłowodu. Tylko te 2 kojarzę u siebie 🤔


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22193
  • 182

Izolacja a wizyta technika

@Kamillo97 

Zamiast zaglądać do światłowodu możesz też upewnić się że światło nie dochodzi do FB po prostu w konfiguracji FB, na tym ekranie:

j131_0-1643657541849.png

Konkretnie dwie ostatnie pozycje pokazują poziom sygnału. Jakie liczby tam masz?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2529
  • 9058
  • 45

Izolacja a wizyta technika

@Kamillo97  Światła żadnego nie zobaczysz bo jest niewidzialne dla ludzkiego oka. Koledzy źle Ci doradzili. Nigdy nie kieruj końcówki światłowodu do oka bo możesz uszkodzić wzrok. Z kontrolki w modemie wynika, że nie ma sygnału. Możesz jeszcze sprawdzić poziom sygnału tak jak pisze kolega @j131  ale wszystko wskazuje na to że będzie 0 dBm. Nie wiem jak biegnie światłowód do Ciebie. Teoretycznie powinien lecieć z klatki schodowej prosto do Ciebie a więc wiercenie u sąsiada nie powinno mieć związku z awarią. Ostatecznie ustali to monter. Co do gniazdka to powinno ono być przytwierdzone do ściany a nie leżeć swobodnie na podłodze. Chwila nie uwagi i kabel może zostać przytrzaśnięty lub urwany.   


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Izolacja a wizyta technika

@marder  ale nikt nie mówił że ma kierować końcówkę w stronę oczu, wręcz przeciwnie dwa razy powtarzałem aby nie patrzeć w końcówkę gdyż można uszkodzić wzrok, tylko skierować ją na ciemną powierzchnię i jeśli jest wiązka to będzie widać punkt świetlny,


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2529
  • 9058
  • 45

Izolacja a wizyta technika

@slav72 To jest tylko informacja dla kolegi a nie że ktoś mu kazał patrzeć. Po to robimy opisy na kablach. 

 

orange-swiatlowod-biale-plamy.jpg