Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Myśle, ze to, czy jest to testowane na WP czy na innej stronie nie ma najmniejszego znaczenia. Uruchamiam to tylko w celu pokazania, ze jest rozłączenie, i dla samego siebie, żeby zobaczyć czy to crash gry czy disconnect 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo  znalazłem coś takiego. Zerknij do tego linka i obejrzyj go: Podłączony internet, brak dostępu do sieci https://www.youtube.com/watch?v=8ua4gTgqHqE

Może coś to pomoże 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 31
  • 158
  • 0

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Jeśli używasz Windows 10, to masz coś takiego jak Event Viewer gdzie szukasz w 

Applications and Services Logs/Microsoft/Windows/UniversalTelemetryClient/Operational events z id około 55 i 56, dzięki czemu dokładnie się powinieneś dowiedzieć co się dzieje z twoimi adapterami sieciowymi.

 

bluszcz_1-1679271212322.png

 

bluszcz_0-1679271180703.png

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera


@Piotrekk85napisał(-a)
Testowanie wp.pl gdzie obecnie jest milion reklam z różnych serwisów to nie jest dobry pomysł.

reklamy ciągnięte przez stronki z wp.pl nie są serwowane z wp.pl

 

 


@mihawooonapisał(-a)

po uruchomieniu PC komputer nie połączył się od razu z siecią. Zaniepokoiło mnie to, więc uruchomiłem na nowo Call of Duty, żeby zobaczyć, czy mnie wyrzuci. Wyrzuciło. Więc to chyba jednak nie jest wina karty sieciowej 😔


Piszesz tutaj o dwóch przypadkach: 1) że "nie łączy" od razu, 2) że gra "wyrzuca".

  • Którego przypadku dotyczy "request timed out"?
  • Czy to samo się stanie, gdy będziesz wykonywał uruchamianie, czy granie, whatever, ale pingował z innego komputera?
  • Czy to samo się stanie i na tym, i na innym komputerze, przy pingowaniu 192.168.1.1, zamiast adresu na zewnątrz?

_______

* Scalenie wpisów - Bartłomiej


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Porobiłem kilka testów oraz to, co polecaliście. 

@Pablo5 , zrobiłem wszystko jak było w tym filmiku, bez rezultatu. Podczas wykonywania polecenia "netsh winsock reset" była jedna odmowa dostępu. Potem poszło dalej. 2.png

3.png

 

@bluszcz zrobiłem również co polecałeś. Wyniki są w obu przypadkach jako "false". Poniżej screeny:

id55.pngid56.png

 

@pirenej 

  • "request timed out" dotyczy obu przypadków. Brak połączenia z siecią po starcie PC występuje rzadziej, jednak gdy już jest, to również najpierw jest "request timed out", a dopiero potem pinguje dalej. To samo podczas rozłączenia z grą.
  • Uruchomiłem pingowanie z innego laptopa podpiętego po kablu do FB 6.0 oraz na PC + uruchomiłem na nim grę. Nastąpiło rozłączenie z siecią, na PC był "request timed out", a na laptopie - nie.
  • Podczas pingowania do 192.168.1.1 problem jest ten sam na PC. Na laptopie - nie.

ping do siebie.png

 

Zrobiłem również pingowanie po WiFi z telefonu. Podczas pingowania z telefonu grę uruchomiłem na PC dwukrotnie, dwa razy był "request timed out" na PC, na telefonie, ani razu.

 

ss ip.jpg

 

EDIT :

Zrobiłem jeszcze jedną rzecz. Odłączyłem wzmacniacz sygnału z pokoju obok który konfigurowałem wczoraj ponownie, gdyż siostra narzekała, ze nie działa. Po wyłączeniu z prądu wzmacniacza, gra ruszyła i nie rozłączyło ani razu, a raport "Event Viewer" o który prosił @bluszcz zmienił się w ID 55 na "true". ID 56 bez zmian - false. Za chwilę podłączę z powrotem wzmacniacz i zobaczę czy wartość ID 55 się zmieniła, oraz czy rozłącza internet podczas gry. 

 

EDIT 2 : Po chwili od wysłania edycji mojej wiadomosci, i podlaczeniu wzmacniacza, wartosc ID 56 również zmienila się na true.

 

EDIT 3 : Po podłączeniu wzmacniacza gra równiez działałą bez zarzutu. Nie zwróciłem wcześniej uwagi, ale teraz mam po kilka, kilnanaście razy ID 55 i ID 56, i niektóre pokazują true, a nie które false.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 31
  • 158
  • 0

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

W EventsView "powineneś" mieć większość logów - więc być moze dookoła tego czasu może znaleźć jakieś inne ID - ale musiałby się pobawić jak sysadmin,,


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Ja już sam nie wiem. Raz działa, raz nie działa. Póki co, działa. Znowu naprawiło się właściwie "samo"... A przynajmniej po odłączeniu i podłączeniu wzmacniacza sieci wifi.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

to odłącz ten "wzmacniacz" na dłużej i poobserwuj


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Mam dość duży dom a Funbox 6.0 ma tragiczny zasięg wifi. Dwie ściany dalej jest 1 kreska zasięgu, wiec muszę się wspomagać repeaterami 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

na czas testowania odłącz. Skoro zauważyłeś zależność, wykorzystaj to i zdiagnozuj. A na duży dom kup sobie zestaw mesh, a wifi w fb wyłącz precz.