Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Z praktyki to miałem takie przypadki, że patchcord potrafił być na tyle wymiarowo rozjechany, że nie łączył w gniazdku. trzeba było dać porządniejszy lub zrobić.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Witam ponownie.

 

Problem wtedy sam się naprawił, ale teraz znowu powrócił. Co ciekawe. Po uruchomieniu PC, brak internetu. Albo załaduje sie sam po paru sekundach, a raz nawet musialem wyjac, i wlozyc na nowo przewód ethernet. Jak już się połączy, to jest wszystko dobrze. Ale, kolejna ciekawa kwestia. Po uruchomieniu gry "Call of Duty: Modern Warfare II" po załadowaniu się menu, internet się rozłącza, i ponownie łączy, wyłączę grę. W innych grach problem nie występuje, i z tą grą taki problem również nigdy nie miał miejsca.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9833
  • 84

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Hej @mihawooo

musisz zalogować się  na stronie Funboxa  http://192.168.1.1/  Login: admin

Hasło: 8 ostatnich/pierwszych znaków klucza WPA z naklejki spod spodu rutera. Po zalogowaniu sie do modemu wejdź w zakładkę wsparcie a następnie informacje systemowe i wejdź w zakładkę DSL zrób screena i wrzuć tutaj zobaczymy co się dzieje z linią DSL. Po przesłaniu screena spróbuj router zresetować do ustawień fabrycznych🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@Pablo5 

Jak mam być szczery, to w zakładce "Informacje Systemowe" w ogóle nie widzę zakładki DSL. Posiadam Funbox 6, więc pokażę screen z FTTH :

2.png

Pokażę również jak wygląda "ping wp.pl -t" przed uruchomieniem gry, oraz w jej trakcie :

ss1.pngss2.png

 

___________

* Ukryto dane w obrazku - Wiktor


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo Skoro problem powraca wyłącz tą kartę sieciową i dokup za kilka zł inną i zainstaluj w kompie


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@agat13 

kiedyś już sprawdzałem to na zewnętrznej karcie sieciowej USB - Ethernet, i problem również występował. Więc to raczej nie wina karty sieciowej. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9833
  • 84

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo  zrób tak jak pisze @agat13  a  próbowałeś jeszcze resetu karty sieciowej może jest jakiś problem z nią. Jeśli to się nie naprawi to czeka cię wymiana karty tak jak pisze @agat13. Jeśli chodzi o kartę sieciową wewnętrzna na wejście RJ-45 10/100/1000 (LAN)  to polecam TP-Link TG-3468 (NKTPLP1PPE0) bardzo dobre ma opinie https://www.ceneo.pl/38802080#tab=reviews_scroll

Tutaj masz opis niej https://www.x-kom.pl/p/46563-karta-sieciowa-tp-link-tg-3468-10-100-1000mbit.html#Specyfikacja

@mihawoooa sprawdzałeś sterowniki karty czy nie ma nowszych wersji. Próbowałeś z rozwiązaniem problemu z siecią poprzez narzędzia do rozwiązywanie problemów. Wybierz przycisk Start > Ustawienia > Stan sieci & internet >. W obszarze Zmień ustawienia sieci wybierz opcję Narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią. Postępuj zgodnie z instrukcjami w narzędziu do rozwiązywania problemów i sprawdź, czy problem został rozwiązany.  🙂

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo To jest ciąg dalszy, więc znów jakaś aktualizacja poszła . Jeśli znów chcesz kompa do fabryki przywracać...ale wydaje mi się, ze trzeba zacząć od najprostszych testów-np na innym kompie tą samą grę odpalić.To może być bubel na płycie głównej i to dość abstrakcyjny. Jak bym dał sieciówkę na slocie i tamtą całkiem wyłączył i odinstalował


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Zamówiłem kartę do pobliskiego mi sklepu. Jutro powinna być więc jutro, może w weekend dam znać, czy problem ustąpił

 

Zrobilem jeszcze tak jak @Pablo5 napisał, i co ciekawe, wyskoczyło mi coś takiego :

mihawooo_0-1678973022073.pngmihawooo_1-1678973123951.pngmihawooo_2-1678973144145.png

mihawooo_5-1678973199254.pngmihawooo_6-1678973214294.pngmihawooo_7-1678973232140.png

 

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9833
  • 84

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo  to widzę że jest  problem z urządzeniem lub serwerem DNS to może być to  problem z  karta tak jak wspomniał @agat13  Bo widziałem na zdjęcie  ze  internet działa ciągiem czyli ze strony Funboxa jak i linii jest ok. To czekamy na informację od Ciebie 🙂