Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@j131 Kiedyś gdzieś czytałem, że DNSy google nie są najbezpieczniejsce. Nie wiem ile w tym pradwy.

 

Rozumiem, że jak nie będzie poprawy, to mogę powrócić do starych DNSow bez problemu jezeli je zapisze?.

 

A no i oczywiscie, chodzi o zmiane DNS na komputerze, a nie w ustawieniach FB pod 192.168.1.1?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo 

Bez przesady z tym "niebezpieczeństwem". Ale oczywiście chodzi tylko o test i wystarczy przywrócić "automat" żeby ustawienia wróciły do domyślnych. I oczywiście tak, chodzi wyłącznie o ustawienia na komputerze, nie na FB - na FB ustawień DNS nie da się zmienić.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Ustawiłem DNSy, pierwszy na 8.8.8.8, drugi na 8.8.4.4. Poprawy brak, może bardzo delikatna. Dalej nie jest to to co było. Przed chwilą znowu nastąpiło rozłączenie z siecią. Wczoraj o mniej więcej tej samej godzinie również mnie rozłączyło. Zresetowałem również kartę sieciową do ustawień fabrycznych. Również brak efektu. Chyba zostało mi zrobić factory reset na funboxie i zobaczyc jak sie sytuacja rozwinie. Chyba, że Panowie macie jakieś inne pomysły ?


EDIT :

Zaktualizowałem nawet system windows do najnowszej wersji 21H2. Nie pomogło


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Wysłać ping do bramy czyli routera jak rozłączy. Opis skłania do wniosku, że problem jest z kablem. Można zrobić jeszcze w ten sposób, że cały czas wysyłać ping i będzie wiadomo czy rozłącza z bramą czy internetem.

ping.png


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12972
  • 53266
  • 619

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo  wystarczy jeden uszkodzony port ETH w sieci czy kabel, a Switch wariuje, restartuje się i negocjuje od nowa. Tak to wygląda... Sprawdź wszystkie elementy LAN


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo sprawdził bym jeszcze instalację elektryczną zasilającą router i komputer. Czy nie są za cienkie przewody, przedłużacza, czy wszystkie śrubki dobrze są zamocowane i przytrzymują połączenia przewodowe. Sprawdził bym całą linię zasilającą od routera, komputera, po przez gniazdka i rozetki do rozdzielni włącznie. Z Twojego opisu wynika, że w momencie włączania komputera kontrolka w routerze zmienia kolor z zielonego i router na nowo się łączy. Wystarczy na ułamek sekundy zanik napięcia, aby router na nowo się uruchamiał, a w momencie włączania komputera, zasilacz chwilowo potrzebuje sporo prądu na rozruch. Trwa to bardzo krótko, ale widocznie jest wystarczające, aby zabrakło zasilania dla obu urządzeń i występował nagły spadek napięcia. Jak masz możliwość, to podłącz zasilanie komputera pod inną fazę niż router.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Radzę przeskanować wszystkie urządzenia w domu pod kątem złośliwego oprogramowania.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@jaryn Zrobiłem to co zaleciłeś. Dla pewności, uruchomiłem pingowanie w tym samym momencie na smartfonie z połączonym wifi oraz na komputerze. Poniżej zrzut ekranu. Jak widać na zrzutach, na telefonie dostęp do sieci jest ciągły, na komputerze juz nie. Połączenie z pc urwało się nawet chwile po tym, jak uzyskało łączność, co widać na drugim screenie.

ping.png

ping2.png

ping telefon.jpg

 

@agat13 , próbowałem przepiąć kabel do innego portu w FB, problem jest ten sam. Spróbuję może kupić inny kabel i sprawdzić jak się sprawuje. Kabel był od bardzo dawna nie ruszany, i wszystko było w porządku. Problem się zaczął dopiero pare dni temu.

 

@ketrasaArtur podczas uruchamiania pc sprawdzalem router. Żadna z diodek nie zaczęła migać ani zmieniać koloru. Jeżeli chodzi o prąd, nigdy nie miałem takich problemów. Router i PC stoją w tym samym pokoju, ale są wpięte do innych gniazdek. Śrubki musiałbym sprawdzić w wolnej chwili, ale wątpię, że to któreś z nich. Komputer też już od dosyć dawna stoi w tym miejscu i nigdy problemu takiego nie miałem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12972
  • 53266
  • 619

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo  to faktycznie wygląda ma wirusa. Zapycha upload w czasie uruchamiania i stąd brak ping.

Możesz zrobić jeszcze jedno...nadaj kompom stałe adresy IP i zerknij czy jest tak samo


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Jak nadać takie stałe ip? Totalnie nie pamiętam jak to sie robiło.

 

Jakieś propozycje w jaki sposób pozbyć się ewentualnego złośliwego oprogramowania?