Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s - prędkość 44,5Mb/s, czy da się więcej?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 31
  • 0

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s - prędkość 44,5Mb/s, czy da się więcej?

Od niedawna mam internet w wersji do 80Mb/s (VDSL). Faktycznie mam prędkość 44,5Mb/s (ściąganie). Do centrali linia ma ok. 650m. Czy jest technicznie możliwe żeby Orange podniosła mi prędkość o paręnaście Mb/s. Proszę o wypowiedzi przede wszystkim osoby znające dobrze temat od strony technicznej. Pozdrawiam.

 

 

 

________________

*Doprecyzowanie nazwy tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s

Dzięki za odpowiedz. Kiedyś technik Orange potrafił zmienić pare kabli i jakość połączenia się poprawiała. Moze tobie uda się poprosić o przełączenie na inna wolną parę. Ewentualnie wymiana tego odcinka 30 metrów kabla może być dobrym rozwiązaniem. Ciekawe kiedy robiono ci przyłącze do gniazdka?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

28 ODPOW. 28

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22191
  • 182

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s

@elkomuskg 

W tej usłudze nikt nie ogranicza prędkości programowo. Wynika ona włącznie z warunków technicznych. Czy można je poprawić? Być może, ale to trudne do zdalnej oceny. Musiałbyś podać więcej danych.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s

@elkomuskg 

Nie musisz nic podawać, więcej nie wyciągniesz

popatrz sobie np, na tę tabelkę i wykres https://www.increasebroadbandspeed.co.uk/chart-of-bt-fttc-vdsl2-speed-against-distance-from-the-cabi...

ciesz sie z tego co masz 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 31
  • 0

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s

Dziękuję


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53641
  • 625

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s

@elkomuskg  według przelicznika nie, ale z praktyki wiem, że wszystko zależy od jakości kabli i instalacji  oraz przekroju żył, a nawet złączek.. może i da radę, ale potrzebujesz ogarniętego technika z miernikiem linii. Może bym tak i nie pisał, gdybym nie widział VDSL na linii 1,5 km zapiętego na 30Mb/sek


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3225
  • 7531
  • 137

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s

@elkomuskg ,  44 Mb/s to na kabelku?

Anonim

Nie dotyczy

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s


@elkomuskgnapisał(-a)

Od niedawna mam internet w wersji do 80Mb/s (VDSL). Faktycznie mam prędkość 44,5Mb/s (ściąganie). Do centrali linia ma ok. 650m. Czy jest technicznie możliwe żeby Orange podniosła mi prędkość o paręnaście Mb/s. Proszę o wypowiedzi przede wszystkim osoby znające dobrze temat od strony technicznej. Pozdrawiam.


Jeśli oczekujesz fachowej pomocy, to kontak z BOK > sekcja techniczna!

Tu na forum nie ma takich specjalistów niestety... 😐

Tak poza tym, jeśli oczekujesz pomocy czy porady, to racz statystyki z FunBox dać, tam są parametry łącza.

Tak bez szczegółowych danych, napiszę, zestawiła ci się taka prędkość, na jaką parametry miedzianej linii pozwalają, to nie światłowód, miedziane łącza tracą parametry po kilku latach, po 10 latach to już kiepsko jest, nawet na tak krótkim łączu co masz.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s

Tak


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s

Ze swojej strony możesz sprawdzić swoją domowa instalacje. Czy istnieją rozgałęziania lub nadmiar zapasu kabla. Reguła jest taka żeby od gniazdka był najkrótszy kabel bez rozgałęzień. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53641
  • 625

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s

@elkomuskgud opisz dokładnie instalacje w domu. Pomyślimy, może coś się da zrobić