Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Interleaver depth

Anonim

Nie dotyczy

Interleaver depth

Powinien rodzaj modulacji sam się dobrać, ale pomińmy to.

Opóźnienie jest 7+4ms. mniejsze nie będzie to podkreślam. Jeszcze może być 6+4, ale 6 do 8 na download u mnie tyle ustawia nie będzie mniej jak 6ms. Natomiast upload z 4ms. jest też na max mniej nie widziałem chyba, żeby to wymusić, ale wtedy będzie mniejsza prędkość wysyłania. Ja u siebie jestem właśnie na etapie poprawienia konfiguracji na porcie to się tak ciągnie, ale może dociągnie. Wrzucę moją statystykę do porównania.

Z tych obrazków coś tak wnioskuje, że jest dużo błędów.

Jak łącze pobędzie na tej modulacji to może, się samo skoryguje z przeplotem według mnie nie powinno być mniejsze jak 64.

Bez tytułu18.png

U mnie wychodzące trzeba właśnie dać na max, a przynajmniej tak ustawić, żeby nie było błędów nieskorygowanych.

 

Bez tytułu19.png

 Opóźnienie może być 6ms przy przeplocie 384.

U mnie na łączu to poglega samo korekcji, ale tylko na modulacji adsl2+, a strona wychodząca jest na sztywno.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Interleaver depth

W takim razie jakim cudem przez ostatni rok miałem opóznienie poniżej 1ms?

Anonim

Nie dotyczy

Interleaver depth

1ms. to może być do routera, ale nie dalej.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Interleaver depth

Pingowanie onet.pl dawało rezultat 5-6ms, teraz 18-21ms. Jestem pewny, że "Delay" był mniejszy od 1. Mniejsza z tym, dzieki za pomoc

Anonim

Nie dotyczy

Interleaver depth


WitamFrankfurt napisał(-a):

Pingowanie onet.pl dawało rezultat 5-6ms, teraz 18-21ms. Jestem pewny, że "Delay" był mniejszy od 1. Mniejsza z tym, dzieki za pomoc


Zgadza się taki będzie ping, a teraz nie będzie mniejszy niż 4+7+6.

D (interleaver depth): tu będzie 1, delay to ten router chyba pokazuje 0 i nie było super ramki przy FAST-cie. INP też 0. słowa RS 0. Niema ochrony i dane nie są częściowo przywracane. CKU nie załączy FAST-a. Musiałem sobie skasować bo nie mogę znaleźć jak wyglądał FAST na takim routerze. Żeby prawidłowo FAST funkcjonował na łączu to prędkość musiała by być dużo mniejsza są tabele, które to określają, nikt by takiego internetu nie chciał, a takie przełączenie jakie się robiło nie jest dobre, ale najlepiej jakby osoba z Orange się wypowiedziała. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Interleaver depth

FASTa nie włączają już, ale mogą ustawic parametr przeplotu na 1, czyli najniższy możliwy i wszystko i tak będzie ok, chyba, że ktoś ma wybitnie słabą linię. W Netii bez problemu w opcji 10Mbs dają najniższe możliwe opóźnienia jak się poprosi.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Interleaver depth

Na infolinii powiedziano mi, że ustawienie przeplotu na 1 nie jest możliwe, bo to jest ustawione "na sztywno" i znowu odesłali mnie ze zgłoszeniem do techników. Przypominam, że technik poprzednio odesłał mnie na infolinię.

Anonim

Nie dotyczy

Interleaver depth


WitamFrankfurt napisał(-a):

Na infolinii powiedziano mi, że ustawienie przeplotu na 1 nie jest możliwe, bo to jest ustawione "na sztywno" i znowu odesłali mnie ze zgłoszeniem do techników. Przypominam, że technik poprzednio odesłał mnie na infolinię.


Próżne starania nie przełączą i z tych ustawień co są raczej nie zjadą niżej.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Interleaver depth

To zapytaj sie dlaczego kiedyś było możliwe a teraz nie. Powiedz że wiesz z czym to się wiąże (np. mniej stabilne połączenie i mniejsza korekcja błędów) i chcesz by znowu to było ustawione. Niektórzy na infolinii nawet nie wiedzą o czym do nich mowisz, dlatego proś zawsze kogoś kto jest nad tym konsultantem.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Interleaver depth

Przyjechani panowie technicy, szczerze przyznali, że nie wiedzą o co mi chodzi 😄 Najpierw stwierdzili, że mam prywatny router i to już zależy od mojej własnej konfiguracji tego routera (?) Potem zadzwonili gdzieś, poinformowano ich, że takie rzeczy były możliwe na "starych kartach G.DMT" a u mnie w okolicy karty są wymienione na "plusy". Ja pamiętam, że przez ostatnie 1.5roku miałem wymuszoną modulację G.DMT. Obiecali, że postarają się coś zrobić w tym temacie, ale ja chyba wiem jak to się skończy 😕

 

Rozmowa techników z tajemniczym panem wyglądała mniej wiecej tak (oczywiście nie słowo w słowo):
Technik: "Abonent prosi tutaj o zmniejszenie czegoś takiego jak przeplot"
Pan w słuchawce: "PRZEPLOT!?"

Technik: "Ktoś nagadał abonentowi o czymś takim"
Ja: "Głębokość przeplotu"
Technik: "Głębokość przeplotu"
Pan w słuchawce: "A, było coś takiego na starych kartach G.DMT"

Koniec rozmowy. Nie wiem co o tym sądzić, czy mógłby się wypowiedzieć ktoś posiadający bardziej zaawansowaną wiedzę na ten temat?

 

EDIT: Tak jak się spodziewałem, właśnie przyszedł sms "uszkodzenie zostało naprawione", oczywiscie interleaver bez zmian. Żenujące podejście do klienta... Na szczęście w Grudniu kończy się umowa, tym razem wybiorę lokalnego dostawcę, skoro orange nie jest w stanie dostosować parametrów łącza do potrzeb abonentów.
Spróbuję zadzwonić jeszcze raz i rzeczywiscie poprosić kierownika do telefonu ;_;