Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Interleaver depth


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Interleaver depth

Witam, mam neostrade do 10mb/s. Od początku umowy (w zeszłym roku) walczyłem o niski ping. Po kilkudziesięciu telefonach i wizytach panów techników, któryś z nich ustawił mi parametr "Interleaver depth" na 1/1, co zmniejszyło mój ping o około 20ms. Dorównywałem wtedy pingiem znajomym z Krakowa, którzy mają światłowód Orange. Taki stan utrzymywał się przez rok, kilka dni temu w okolicy była awaria internetu i przeplot wrócił do poprzedniej wartości czyli 64/4 -> ping wzrósł, również prędkość pobierania spadła o 1mb/s, niby nic ale kiedy tych megabitów ma się tylko 6, to nawet jeden robi różnicę 😄 Skontaktowałem się z BOK, zgłosili sprawę do techników, niestety rozmowa z technikiem skończyła się na tym, że on nie ma dostępu do "wyższej linii" i nie może tego zmienić. Co w takim wypadku powinienem zrobić? Jakość mojego internetu jest słaba, prędkość nigdy nie przekroczyła 7mbs, więc chociaż ping chciałbym mieć dobry (dużo gram).

 

Jeszcze jedno dodatkowe pytanie:
W marcu tego roku mój ping spadł o około połowę na dwa tygodnie. Zarówno polski jak i zagraniczny (kiedy pakiety lecą przez frankfurt) Dla przykładu Holandia 56-64ms -> 28-40ms, Polska (kiedy nie routuje przez frankfurt) 25-30ms -> <18ms niestety nie sprawdziłem wtedy trasy pakietów. Jestem ciekaw co mogło być przyczyną tej anomalii, routing nagle się zmienił czy może coś innego?


chrome_2017-07-03_17-24-28.png
25 ODPOW. 25

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Interleaver depth

Poproś o kierownika zmiany na infolinii i z nim rozmawiaj w tej kwestii. Jak Ci taki przeplot ustawili minimalny, to tylko teraz zależy od góry by taki parametr Ci ustawili.

Anonim

Nie dotyczy

Interleaver depth

Widzę trochę niedoinformowania faktycznie technicy mogli załączyć FAST. Teraz tego nie zrobią, ja jestem właśnie po rozmowie ze swoim kierownikiem na centrali. CKU jest od ustawiania, a FAST-a napewno nie załączą ze względu na brak korekci błędów przy takim ustawieniu, musi być ochrona, która łączy się z dodatkowym opóźnieniem.

A dlaczego na obrazku niema modulacji adsl2+? To co widać to ma prawidłowe ustawienie jeśli chodzi o dodatkowe opóźnienie. Trzeba rozróżniać głębokość przeplotu od opóźnienia danych przeplotu.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Interleaver depth

Przez ostatni rok Delay wynosił 0.24 o ile dobrze pamiętam i wszystko działało. W momencie zmiany przeplotu na 1 zmienili mi też modulacje na GDMT

Anonim

Nie dotyczy

Interleaver depth

A to niema adsl2+ nie można wymusić w routerze, co to za router?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Interleaver depth

TP-Link TD-W8960N

Anonim

Nie dotyczy

Interleaver depth

Jaka wersja V -? 

Bez tytułu6.png


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Interleaver depth

Wersja 6.0. Jutro zadzwonie i poprosze kierownika o przywrócenie poprzedniej konfiguracji. Po zmianie na ADSL2+ przeplot spadł do 32/4

Anonim

Nie dotyczy

Interleaver depth

Jak teraz statystyka wygląda?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Interleaver depth

 

EDIT: Poprzednio nawet z zaznaczoną opcją ADSL2+ modulacja była ustawiona na GDMT