Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gniazdo telefoniczne


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13046
  • 53554
  • 622

Gniazdo telefoniczne

@marder ja stosuję własną autorską technikę 🙂

Skręcam żyły ze sobą i zaciskam w Etonie. Specjalnie kupiłem takie jednokomorowe, aby nie pchać do wąskiego kanału skręconych żył. Sprawdza się, bo i kontakt lepszy, i zażelowane odpowiednio...

Lutowania nie stosuję, bo byłaby to już przesada 🙂 i Eton dużo większy...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2521
  • 9039
  • 45

Gniazdo telefoniczne

Hehe no możesz. Tylko wiesz cała linia do Ciebie jest zestawiona na łączówkach Krone które działają na identycznej zasadzie. Chyba że masz już światłowód to wtedy po temacie.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 61
  • 0

Gniazdo telefoniczne

No ok to się odezwę @agat13 @marder jak dostanę i podłącze że sobą kable etonem


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 61
  • 0

Gniazdo telefoniczne

@marder @agat13 na razie nie dostałem eton ale znajoma osoba wymyśliła sposób i działający by połączyć kable i działał Internet w tym starym gniazdu co router był że w gniazdu połączyć kable

 

IMG_20230331_145359.jpgIMG_20230331_145339.jpg

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13046
  • 53554
  • 622

Gniazdo telefoniczne

@Sengei Ok, pamiętaj, że gniazdka tranzytowe (jeśli nie masz telefonu stacjonarnego) są zbędne. Wystarczy połączenie przewodów bez podpinania do gniazd nieużywanych. 

Podpięcie zwiększa tłumienie łącza i ryzyko uszkodzenia. Liczy się tylko to ostatnie, do którego wpinasz modem


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 61
  • 0

Gniazdo telefoniczne


@agat13napisał(-a)

@Sengei Ok, pamiętaj, że gniazdka tranzytowe (jeśli nie masz telefonu stacjonarnego) są zbędne. Wystarczy połączenie przewodów bez podpinania do gniazd nieużywanych. 

Podpięcie zwiększa tłumienie łącza i ryzyko uszkodzenia. Liczy się tylko to ostatnie, do którego wpinasz modem



mam ale telefon stacjonarny internetowy 

 

Ah jakie jest lepsze

 

Screenshot_2023-03-31-16-32-00-970-edit_com.android.chrome.jpg

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Bartłomiej


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13046
  • 53554
  • 622

Gniazdo telefoniczne

@Sengei Telefon internetowy (VoIP ) wychodzi z modemu, więc gniazdka po drodze sa zbędne. 

To po prawej, pełne RJ11 jest lepsze i tańsze.

To po lewej to stare GT4 z wyjściem RJ11, co czasem przysparza kłopotów, bo dużo zbędnych elementów jest w środku 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22166
  • 181

Gniazdo telefoniczne

@Sengei 

Ah a co jest nie tak z tym Ah gniazdem które już  Ah masz Ah? IMHO jest Ah lepsze od tych Ah.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2521
  • 9039
  • 45

Gniazdo telefoniczne

@Sengei. obydwa są dobre. To z lewej posiada dodatkowo wejście na stare płaskie wtyczki w telefonach Jeśli jeszcze taką posiadasz przy telefonie to wybór jest oczywisty. Jeśli masz na wtyczkę RJ11 no to wystarczy Ci gniazdko z prawej.