Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 13
  • 0

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

Witajcie

 

Mam problem z ogólnym działaniem Internetu (Nie ważnie czy Kabel czy WiFi) po prostu zrywane jest połączenie na kilka chwil, po czym wraca do normy. Konsultanci nie widzą problemu, a sytuacja powtarza się co najmniej raz dziennie. Kusi mnie wymiana Funboxa na coś swojego, ale myślę że jest jakiś kłopot na linii i wymiana nie pomoże. Dodam, że Funbox w ciagu roku został wymieniony dwa razy. Niepokoi mnie duża ilość błędów od ostatniej synchronizacji. 

Funbox 2.0 - ADSL do 20 Mb/s -> Funbox pokazuje 16.4 


linia.PNG

30 ODPOW. 30

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

@FreeStylePLCześć,

te 30 błędów na 38 minut to troszkę za dużo. Kwestia jaki będzie dalej ich przyrost. Synchro masz w miarę, co świadczy o tym, że minia nie jest za długa. Czy technicy oglądali łącze ? Jakieś uwagi mieli? Masz po słupach czy przyłącze ziemne?

Zawsze można zacząć od weryfikacji własnego podwórka. Ile masz gniazdek telefonicznych w domu? Używasz starej linii POTS i filtrów czy numer stacjonarny masz z modemu (VoIP)? Jak wygląda instalacja w domu i którędy wchodzi do budynku? Odpowiedz i opisz...może coś się uda podpowiedzieć...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 13
  • 0

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

Nie, za każdym zgłoszeniem, technika nie było. Linia ziemna. Gniazdko telefoniczne jedno, blisko routera.  Telefon VoIP Ilość urządzeń WiFi 3: Dwa telefony i Drukarka, Ethernet: Drugi router(Jako wzmocnienie wifi w dalszych częściach domu -> ale on raczej nie ma wpływu na sytację) oraz stacjonarka. 

Centralke (taka niebieska skrzynka) mam praktycznie obok domu. 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to wymiana gniazdka telefonicznego. bo jest troszkę zmęczone. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

@FreeStylePLOK, wygląda nieźle z opisu. Prześlij fotkę gniazda.

Co zaś do drugiego "routera". Co to za cudo i w jakiej konfiguracji pracuje? Jako Access Point czy range extender? Czy może z FB jest połączone po kablu? Jeśli tak, to jak ten kabel jest zakończony? Wtyczkami?

To istotne czy w przypadku kabla i podłączenia do WAN-u ma na LAN inna pulę adresową niż 192.168.1.1


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 13
  • 0

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

Router TP-Link Archer C50. Połączony z Funboxem Kablem. Adresacja jest inna, ten dodatkowy końcówka 0.1, a Funboxa 1.1.  Fotke gniazdka za chwile podrzuce. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

@FreeStylePLSuper, rozsądnie i zgodnie ze sztuką-pochwalam...

Daj jeszcze foto gniazda i najlepiej w środku podłączenia kabla zewnętrznego


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 13
  • 0

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL


20201211_124328.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

@FreeStylePLNo to mnie chłopie rozłożyłeś...

Gniazdo jest najmniejszym problemem w twojej instalacji. masz ułożony kabel elektryczny 2x1kw. Elektryczny. bez przeplotu, żyła 1mm2 przekroju. To się nie nadaje do szerokiego pasma. O gniazdku się nie wypowiadam...:)

Natychmiast wyśledź drugi koniec tego kabla i zrób fotkę ze złącza dalej w górę sieci- puszka hermetyczna na elewacji (np)


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 13
  • 0

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

Nie wiem czy dobry odnalazłem. Na szczęście jest bisko i jedyne co mi przychodzi do głowy, to do tego wpiąć gniazdko. Niezła puszka w postaci taśmy izolacyjnej. I obstawiam, że ten kabel już idzie dalej. 


20201211_130106.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

@FreeStylePL to jest koniec kabla RPX podziemnego. Niestety źle rozparowany. Powinny być dwie różne pary ( biała czy złota żyła z czerwoną i druga tak samo) 

Odizoluj po 1 cm dwie złączone żyły i te czerwone dopnij do gniazda.Podłącz modem i sprawdź działanie usługi. Pozbędziesz się elektrycznego przewodu, ale to nie wszystko. Jak zrobisz pokaż, a my sprawdzimy