Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostęp do światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Dostęp do światłowodu

@agat13 , a jesteś pewien, że żadna mysz nie przegryzie, jak będzie się chciała zagnieździć? Bo u mnie skubana w takim miejscu wymościła gniazdko na strychu, że dopiero przy okazji remontu odkryłem, dlaczego dzwonek od drzwi wejściowych nie dzwoni😁


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Dostęp do światłowodu

@bronzub  ja tam drzwi wejściowe że strychu przeniosłem do wiatrołapu..nie grozi. A myszy regularnie uśmiechać się w łapkach  na gryzonie uczę. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Dostęp do światłowodu

@agat13 , to pójdę dalej😀 Szczur bez łapki czy ogona będzie gryzł dalej. Jego tak łatwo nie nauczysz, bo beton dla niego, to żadna przeszkoda😊 A łapkę skubany najpierw testuje ogonem😂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Dostęp do światłowodu

@bronzub  moje myszy raczej są nieruchawe...a Twoje szczury cwane....u mnie głupie latają...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dostęp do światłowodu

Ja mam psa co łapie takie gryzonie. Nieduża sunia ale i szczura wyrośniętego pod furtkę przynosi.

 

Fakt, te większe (szczurki) u mnie łobuzy w szlichcie bałaganu narobiły.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Dostęp do światłowodu

@Misiek62  moja była  kundelka łapała szczury. Obecna leniwa...tylko na gołębie poluje 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Dostęp do światłowodu

Heh rozmawiacie o myszach iszczurach ale dziwi mnie ze firma ktora wykonuje uslugidla Orange nie podciagnela swiatlowodu do Funbofa - jezeli podciagneli od centrali normalnym kablem to mimo wszystko nie mam zaufania do osiagniecia predkosci 1Gb/s .  Nie ma to jak swiatelko podlaczone do routera i nie rozumiem dlaczego tego nie zrobili . Moze nie bylo mozliwosci ale Orange powinno zadbac o taka mozliwosc skoro oferuja takie predkosci i za to sie placi.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 97
  • 301
  • 0

Dostęp do światłowodu

@kris68  przecież autor tematu nie podał dokładnych informacji jaki rodzaj kabla ma doprowadzony do domu, jaki wpięty do routera. Jednocześnie koledzy wyjaśnili że dobrej klasy kabel Ethernet obsłuży transfer do 1Gb. Kwestionujesz te informacje? Z drugiej strony, czy tzw. zwykły użytkownik jest w stanie mieć zapotrzebowanie na taką ilość danych żeby dostępna prędkość 300 - 600 - 1000 Gb była niewystarczająca? Możesz podać przykłady na takie zapotrzebowanie?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Dostęp do światłowodu

Czasem lokator nie wyraża zgody na montaz bezposrednio do routera światełka. I zostaje miedziany odcinek moedzy klatka a pokojem z routerem. Większość użytkowników nie ma większej świadomości i wiedzy na temat działania usług światłowodowych. Dla przykładu mój kumpel miał ostatnią instalację światłowodu i jedyne co mu było do szczęścia potrzebne to hasło do WI fi. Część sprzętu wifi 2,4ghz nawet nie wykorzysta prędkości pobierania. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Dostęp do światłowodu

Adept 


@Adeptnapisał(-a)

  Z drugiej strony, czy tzw. zwykły użytkownik jest w stanie mieć zapotrzebowanie na taką ilość danych żeby dostępna prędkość 300 - 600 - 1000 Gb była niewystarczająca? Możesz podać przykłady na takie zapotrzebowanie?

 

No wiesz ja akurat mam zapotrzebowanie na 1 GB/s bo czesto musze szybko dostac sie do hostingu , nie wiem jak inni ale skoro ie placi za swiatlowod to wszystko powinno byc ok. Nie twierdze ze kabel nie dostarczy tej predkosci bo pewnie tak ale dla mnie to jest takie łatanie a to jednak dobrze nie sluzy mimo wypowiedzi kolegow. Jezeli byla umowa na swiatlowod to powinien byc, a jak wiedzieli ze nie moga to powinni odrazu poinformowac.


maciejnet  no tego ze niektorym ludziom nie jest potrzebny swiatlowod nie rozumiem  - z jakiego powodu. Przeciez wiadomo ze po swiatelku najlepiej idzie.