Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostęp do światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dostęp do światłowodu

@agat13  mi tego wykładu nie musisz robić 😜 


@agat13napisał(-a)

@Misiek62 Dla 300Mb/sek przejście z prawdopodobnie wybieranego przez odbiorniki z defaultu wifi 2,4GHz, gdzie max transfer jest około 67-70Mb/sek na 5GHz gdzie można swobodnie ten wynik na speedteście podnieść do znamionowego 300Mb/sek, to raczej normalne działanie... Nic dziwnego, ze net przyspieszył. co zaś tyczy ONT i pełnego FTTH to dla tej opcji prędkości bez znaczenia. Dobrze wykonana sieć kat 5e to i 1Gb/sek przeniesie. Oczywiście z drobnymi ograniczeniami wynikającymi z technologii (FTTH kontra eth) i ewentualnego podłączenia IPTV na ONT zewnętrznym...


 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53283
  • 619

Dostęp do światłowodu

@Misiek62  nie zaluj mi wykładów...raz chciałem błysnąć nie tylko zębami i masz...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dostęp do światłowodu

Oj @agat13  chyba nie raz już błyskałeś 😉 rzetelną wiedzą... tak tylko chciałem zauważyć, iż co nieco z tej materii rozumiem.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Dostęp do światłowodu

Ja wyznaje zasadę i namawiam wszystkich niezdecydowanych żeby każdy sprzęt zawsze starali się podłączać kablem. Tym bardziej jeśli jest port i urządzenie nie jest mobilne. U siebie mam rozbudowana instalacje w tym celu zebu jak najmniej obciążać eter. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dostęp do światłowodu

@maciejnet ja u siebie mam równolegle dwie technologie - do skrajnych pokoi doprowadziłem dobrej klasy (ufam sprzedającemu) kabel, pospinany switchami - aby móc w nich podpinać dowolne urządzenia. Ale równolegle, zwłaszcza dla rodziny, która u mnie tylko gości od czasu do czasu, mam wifi - również w skrajnych pokojach - także w obu zakresach 2,4 i 5GHz... niezależnie od tego w środkowym pokoju Funbox. Tylko w sypialni, którą mam lekko na uboczu, nie rozsiewam Internetu repeatarem WiFi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53283
  • 619

Dostęp do światłowodu

@Misiek62  to ja mam trzy technologie.  LAN wszędzie gdzie można I to po 2 kable...wifi6 na AP, oraz trzecia  technologia to powietrzno-peszlowa, czyli rurki z pilotem gdzie popadnie...🤣


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dostęp do światłowodu

@agat13  rurki z pilotem... jak rozumiem do zagospodarowania... więc przyszłościowo... ale że "gdzie popadnie", to kto Ci to "rozsiał"? A przez to powietrze pewnie puszczasz sygnały dźwiękowe 😜


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53283
  • 619

Dostęp do światłowodu

@Misiek62 sam żem  temi ręcami układał. Nie wiedziałem gdzie czego będę potrzebował, a kabla I rurek miałem pod dostatkiem, więc upychalem gdzie mi się spodobało.  W salonie to mam alternatywnie 2 miejsca pod centrum dowodzenia wszechświatem i za ścianą trzecie...RACK na strychu i jeszcze  po karetce wszędzie do sterowania TV  ( bo mi tak kiedyś ktoś od SAT poradził.. ) 

Za to ftth  w garażu z tacka zapasu...🤣

Trudno mnie będzie zaskoczyć z kablami w domu 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dostęp do światłowodu

@agat13  bylebyś nie zaplątał się w węzeł gordyjski, jeśli masz tego ogrom... 😜


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53283
  • 619

Dostęp do światłowodu

@Misiek62  pochowałem przed wzrokiem ciekawskich w ścianach...To I pod nogami się  nie plącze...a nie takie węzły  żeśmy w Pułtusku przecinali...😂