Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 66
  • 0

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

wracam do tematu, trochę dziwne zachowanie operatora bo w środę i czwartek wymieniany był kabel o którym piszę w pierwszym poście na światłowód

 

problem w tym, że wcześniej nie dostałem żadnego pisma w tej sprawie a pracownicy powiedzieli, że gmina powinna informować, nikt o niczym nie wiedział a skończyło się tym, że mogli wymieniać i kopać bez zawiadamiania bo to był pas drogowy

 

rozumiem pas drogowy itp. ale jednak mogli się zapytać wcześniej ludzi czy chcą się przyłączyć do sieci, pracownik powiedział, że będzie można później ale jakoś w to nie wierzę, wymienili kabel na całej długości drogi aż do "słupka" i to wszystko

fota słupka jest z 2013 nawet nie zwróciłem uwagi czy jest teraz coś innego wstawione czy nadal ten słupek

 

Bez tytułu.png


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13074
  • 53658
  • 626

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

@mumiok  to słupek kabli miedzianych z końcówką kabla rozdzielczego, nie światłowód 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 66
  • 0

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

napisałem, że to fota z 2013 i nawet nie zwracałem na niego uwagi w ostatnich latach, zobaczę czy coś wymienili

 

pracownicy układali kabel w pomarańczowym oplocie


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13074
  • 53658
  • 626

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

@mumiok  pomarańczowy, to światłowód. Wymienić  powinni pokrywy studni...

Zobacz jak go zakończyli i zagadnij czy przewidziane jest dostarczenie instalacji w ramach rozbudowy do Ciebie 

Zrób fotki, zerkniemy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 66
  • 0

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

światłowód jest zakopany więc to chyba nic nie da bo co znowu kopanie od nowa aby mnie przyłączyć

 

dziwi mnie tylko zachowanie operatora czemu nie poinformował o wymianie kabla i możliwości podłączenia, kabel idzie przy drodze gminnej i z tego co wiem to do linii dawnej telefonicznej nie było podłączone 7 domów ale czasy się zmieniły i teraz ja bym światłowód wziąć z chęcią

 

postaram się w poniedziałek lub we wtorek podesłać foty bo mnie nie ma w domu obecnie


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13074
  • 53658
  • 626

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

@mumiok  to, że zakopywali światłowód nie świadczy o tym, że będą podłączyć domy 

 To może być inwestycja ogólna miedzycentralowa, lub dla biznesu docelowo dla jakiegoś klienta.  

Do podłączeń domów potrzebna jest infrastruktura w postaci OPP,  czyli punktów dystrybucyjnych i przyłącza...

Anonim

Nie dotyczy

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

Tak jak @agat13 podłączenie domów wygląda inaczej. Warto może też uderzyć do gminy co to za pracę. Pisma żadnego nie dostałeś, nie jest nawet abonentem. To infrastruktura Orange i oni nią zarządzają.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 66
  • 0

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

dzwoniłem do Orange na infolinię w sprawie prac, podałem miejscowość i gminę i powiedzieli, że w systemie nic nie widnieje o nowych podłączeniach ale jak światłowód zakopany to nie ma przeszkody aby później się podłączyć, powiedzieli, że jak wszystko będzie gotowe to za 2-3 miesiące będą informacje o możliwości przyłączeń (ulotki, telemarketing, numery kontaktowe więc zostawiłem im swój)

 

pracownicy się dzisiaj już się zawinęli ii nie mogłem pogadać od kogo są ale udało mi się dowiedzieć, że stary kabel telefoniczny został w ziemi a położyli tylko światłowód


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13074
  • 53658
  • 626

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

@mumiok  i tak masz szczęście.  Masz już kabel. Czasem właśnie o ten kabel  nie idzie się doprosić operatora mając puszkę pod płotem.  Ty juz masz część robót zrobioną, więc jesteś  do przodu. Teraz czekaj na rozwój sytuacji i ofertę 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2531
  • 9068
  • 45

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

@mumiok Niczego się nie wymienia. Kable miedziane pozostają w ziemi tak długo jak długo jest na nich choć jeden abonent. Światłowody są układane osobno. Gdyby trwała tam jakaś grubsza inwestycja to byś widział ludzi i sprzęt oraz rozkopany teren przez kilkanaście dni lub nawet kilka tygodni. Orange nikogo nie musi o niczym informować. Informacja dla mieszkańców pojawia się dopiero kiedy można już świadczyć usługi lub nastąpi to w bardzo krótkim okresie czasu. To że ułożyli światłowód może oznaczać cokolwiek. Początek inwestycji dla mieszkańców, podpięcie Urzędu Miasta, internet dla szkoły, budowa traktu dla innej centrali, szafy ONU, OLT. Cokolwiek...