Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dokumenty do podpisania po wykonaniu przyłącza światłowodowego.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Dokumenty do podpisania po wykonaniu przyłącza światłowodowego.

Witam

 

Potrzebuję info od osób, którym aktywowano internet światłowodowy jakie dokumenty mieli do podpisania po wykonaniu przyłącza światłowodowego (zabudowa jednorodzinna) przez firmę podwykonawczą Orange. Są jakieś dokumenty poza umową z Orange ? Np. coś w rodzaju podpisanie odbioru wykonania przyłącza przez klienta; godziny rozpoczęcia, zakończenia prac ? Jakaś ankieta, czy klient ma zastrzeżenia, czy wszystkie prace przebiegły pomyślnie, itp. ?

24 ODPOW. 24

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53240
  • 617

Dokumenty do podpisania po wykonaniu przyłącza światłowodowego.

@user6541Z tego, co mi wiadomo i co obserwowałem, to klient podpisuje umowę (wszystkie jej załączniki)i protokół przyjęcia sprzętu

Jak jednak dają coś do podpisania, co wiąże się z estetyką wykonania, warto wziąć kopię, ale wcześniej dokładnie opisać stan faktyczny. Jeśli to dotyczy spraw technicznych, to przecież większość klientów się na tym nie zna, więc to jakiś wymysł z cyklu 'sztuka dla sztuki' na zaspokojenie ciekawości (być może) Operatora..ankiety powinny być dobrowolne


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dokumenty do podpisania po wykonaniu przyłącza światłowodowego.

@user6541  ja co prawda mieszkam w kamienicy (podpisywałem umowę i protokół sprzętowy), ale byłem podczas wykonywania przyłącza do domu jednorodzinnego szwagra i nic więcej poza umową i protokołem przyjęcia sprzętu nie dostał do podpisu. Także w obydwu przypadkach te same dokumenty.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Dokumenty do podpisania po wykonaniu przyłącza światłowodowego.

@agat13 @slav72 OK, dzięki za informacje Panowie. Chcę zawczasu przygotować się do instalacji i być jak najlepiej poinformowanym, więc wiem już, że mam się nie spodziewać innych dokumentów, jak tych dla Orange związanych z świadczeniem usługi/pozostawionym urządzeniem. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dokumenty do podpisania po wykonaniu przyłącza światłowodowego.

@user6541  jak jeszcze potrzebujesz jakiś informacji, pytaj - postaramy się udzielić odpowiedzi 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53240
  • 617

Dokumenty do podpisania po wykonaniu przyłącza światłowodowego.

@user6541Przygotowanie "papierowe" to najmniejszy problem-wystarczy czytać co podsuwają do podpisu i pytać...Ważne, abyś był technicznie przygotowany, bo klient świadomy jest lepiej obsłużony 🙂 (nie dlatego, że technicy nie chcą, ale TY wiesz czego i jak chcesz)

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Dokumenty do podpisania po wykonaniu przyłącza światłowodowego.

To może zależeć od tego, czy "wykonanie przyłącza" to jest tylko przewleczenie pigtaila od OPP do lokalu abonenta w dostępnej trasie, czy też trzeba podjąć jakiś dodatkowy wysiłek budowlany aby ta trasa powstała, zwłaszcza na terenie należącym do abonenta. W przypadku opisywanym przez @slav72 mogło być całkiem podobnie jak u mnie: słupek OPP ze światłowodem to ten sam słupek, od którego już biegł w kanalizacji kabel miedziany z poprzedniej usługi. Więc przewlekli pigtaila dokładnie po tej samej trasie i zakończyli w pobliżu tego samego miejsca co kabel miedziany. Poza otoczeniem i może długością kabla, zakres pracy mniej więcej podobny do przyłączenia w bloku lub kamienicy.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dokumenty do podpisania po wykonaniu przyłącza światłowodowego.

@pirenej  dokładnie jak mówisz, u szwagra "szli po trasie" starej miedzi.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Dokumenty do podpisania po wykonaniu przyłącza światłowodowego.

@pirenej u mnie nic nie ma, nawet starej instalacji miedzianej. Najbliższa studnia SK-2 znajduje się przy wjeździe z głównej drogi, mam do niej 180 metrów. Wygląda to mniej więcej tak, że z drogi głównej skręca się w drogę osiedlową asfaltową, która ma 100 metrów (są chodniki z kostki brukowej, w razie potrzeby można tam osadzić studzienkę - obecnie na długości całej drogi brak jakiejkolwiek infrastruktury w postaci studzienek, mikrokanalizacji) po czym skręca się do mnie, gdzie biegnie 80 metrów drogi z płyt jumbo. Całość będzie trzeba wykonać od drogi głównej od podstaw, ale myślę, że to żadna przeszkoda, bo w pasie drogi jest ziemia, więc pewnie zrobią wykop i ułożą tam infrastrukturę. Wszystko u mnie ma być zrobione doziemnie, a więc będzie słupek OPP, pewnie postawią mi go gdzieś niedaleko mojego płota (dalej jest koniec drogi, brak przejazdu), bo łącznie z moim mają być podpięte tylko 3 domy. Od ogrodzenia u mnie na posesji wystarczy wykonać wykop około 5 metrów w trawniku i jesteśmy w domu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53240
  • 617

Dokumenty do podpisania po wykonaniu przyłącza światłowodowego.

@user6541Zakres prac spory. I to ten najbardziej niewdzięczny-ziemny. Opis to jedno, a wykonanie drugie. Warto tylko w trakcie prac wykonywanych w pobliżu działki przewidzieć przyłącze (trasę i wykonanie) do Twojego budynku i dalej w środku.