Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

⚡Chroń swój modem, dekoder, komputer, telewizor i inne urządzenia domowe. ⚡🌩⛈


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

⚡Chroń swój modem, dekoder, komputer, telewizor i inne urządzenia domowe. ⚡🌩⛈


@robalmeisternapisał(-a)

nie ktore upsy maja blokade przeciw przepieciu

 


W tym zabezpieczeniu w UPSach, podobnie jak w listwach antyprzepięciowych chodzi o ochronę przed "zwykłymi" przepięciami sieciowymi, na uderzenie pioruna nie ma mocnych (jedyne zabezpieczenie to wyjęcie wszystkich wtyków z gniazd elektrycznych, antenowych, itp.).

Anonim

Nie dotyczy

⚡Chroń swój modem, dekoder, komputer, telewizor i inne urządzenia domowe. ⚡🌩⛈

Tak pisząc bez technicznej wiedzy (bo nie jestem elektryk), zabezpieczenie przeciw przepięciowe, to ochrona przed przepięciem w sieci 220V, nie przed Piorunem 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

⚡Chroń swój modem, dekoder, komputer, telewizor i inne urządzenia domowe. ⚡🌩⛈

@Anonim  dokładnie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

⚡Chroń swój modem, dekoder, komputer, telewizor i inne urządzenia domowe. ⚡🌩⛈

Jak już ktoś musi korzystać z urządzeń elektrycznych podczas burzy, to powinien zaopatrzyć się w porządne kaskadowe zabezpieczenia przepięciowe z odpowiednimi przekrojami przewodów. Musi to być dobrze zrobione z zachowaniem minimalnych odległości. Nie będzie to tania sprawa, a i tak nie daje 100% zabezpieczenia. Zawsze któryś element może zawieść. 

Sprawdzanie takich zabezpieczeń wykonuje się wybrana próbka z partii, bo to zabezpieczenia jednorazowe. 

 

 

@irek6311napisał(-a)

Tak pisząc bez technicznej wiedzy (bo nie jestem elektryk), zabezpieczenie przeciw przepięciowe, to ochrona przed przepięciem w sieci 220V, nie przed Piorunem 😉

Dobrze piszesz, tylko drobna korekta, obecny standard napięcia, to 230V. Można zastosować jeszcze kaskadę zabezpieczeń na różne wysokości przepięć.

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

⚡Chroń swój modem, dekoder, komputer, telewizor i inne urządzenia domowe. ⚡🌩⛈

@ketrasaArtur tak jak piszesz, w 100% nie ma pewności (takie zabezpieczenie było na naszej firmie, niestety piorun szkód i tak narobił, ale dzięki zabezpieczeniu firma ubezpieczeniowa wypłaciła odszkodowanie i obyło się bez strat z konta firmowego, no może poza naszym dodatkowym zarobkiem z nadgodzin przy usuwaniu strat 😁).

Anonim

Nie dotyczy

⚡Chroń swój modem, dekoder, komputer, telewizor i inne urządzenia domowe. ⚡🌩⛈

@ketrasaArtur  u mnie zapanowała na osiedlu fotowoltaika, nawet 240V mam w gniazdku 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

⚡Chroń swój modem, dekoder, komputer, telewizor i inne urządzenia domowe. ⚡🌩⛈

@slav72 do ubezpieczenia to podstawa. Jak jest zrobione przy liczniku i udokumentowane w zakładzie energetycznym, to również zakład energetyczny wypłaca odszkodowanie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

⚡Chroń swój modem, dekoder, komputer, telewizor i inne urządzenia domowe. ⚡🌩⛈


@Anonimnapisał(-a)

@ketrasaArtur  u mnie zapanowała na osiedlu fotowoltaika, nawet 240V mam w gniazdku 😉


Spotkałem się, że osoby mieszkające blisko stacji trafo mają nawet 245 V. To już sporo. Jak zakład obniży napięcie na transformatorze, to jak zabraknie produkcji z fotowoltaiki, to napięcie może spaść nawet do 210 V. 

Anonim

Nie dotyczy

⚡Chroń swój modem, dekoder, komputer, telewizor i inne urządzenia domowe. ⚡🌩⛈

Mniej niż 220V nie miałem, ja tam tylko dla siebie produkuję prąd, nie oddaję, jakbym miał więcej paneli to wtedy bym oddawał i zarabiał, choć teraz zmienili zasady i tylko za 50% płacą, za duża popularność chyba 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

⚡Chroń swój modem, dekoder, komputer, telewizor i inne urządzenia domowe. ⚡🌩⛈


@Anonimnapisał(-a)
 choć teraz zmienili zasady i tylko za 50% płacą, za duża popularność chyba 

Potrafią skutecznie zniechęcić do bycia eko, najpierw wiatraki, teraz solary. Poza tym nawet sama unia też zaczyna wydziwiać (że niby piece gazowe też nie ekologiczne 🤔).