Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak osiągów prędkości na laptopie na podobnym poziomie co telefon

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

Brak osiągów prędkości na laptopie na podobnym poziomie co telefon

Witam, posiadam internet 600Mb/s oraz podobny problem, a mianowicie... Robiąc test na telefonie osiągam wynik na poziomie około 560Mb/s (Xiaomi 11T Pro). Natomiast speedtest wykonywany na laptopie w tych samych warunkach wynosi już tylko 350Mb/s (Asus Rog Strix). Komputer posiada certyfikat WiFi 6 więc teoretycznie powinien osiągać prędkości do 1Gb/s. Testy robione na popularnej stronie internetowej    (wynik ok. 350Mb/s) jak i na aplikacji wcześniej przez was polecanej (wynik już tylko 300Mb/s) oraz podczas pobierania gier na platformach typu: steam, ea games.(ok. 350Mb/s). Prędkości również monitorowane z poziomu menagera zadań, obciążenie procesora nieznaczne. Byłby ktoś w stanie wyjaśnić mi tę zależność? 

 

Zrzut ekranu 1e.jpg


Zrzut ekranu 2.png

 

____________

* Wątek wyodrębniłem z tematu Orange światłowód 1Gb, nie mogę na swoim komputerze osiągnąć tej prędkości. Poprawiłem czytelność wpisu - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8418
  • 64
13 ODPOW. 13

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22191
  • 182

Brak osiągów prędkości na laptopie na podobnym poziomie co telefon

Co tu wyjaśniać? WiFi tak ma. Różnie... Musisz się z tym pogodzić, albo podłącz kabel.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8418
  • 64

Brak osiągów prędkości na laptopie na podobnym poziomie co telefon

@Mietek123 Około 550 Mb/s jestem w stanie osiągnąć na WiFi 5 ale muszę być blisko AP i używać kanału o szerokości 80 MHz (MIMO 2x2). Połączenie jest wtedy zestawione na 866 Mbps. Jak jest u Ciebie?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53641
  • 625

Brak osiągów prędkości na laptopie na podobnym poziomie co telefon

@Mietek123 Zerknij w specyfikację Swojego modelu, bo np ten Asus ROG Strix GL503VD - recenzja, dane techniczne, czy warto? - Morele.net ma prawo mieć takie osiągi jak Twój po wifi AC (według specyfikacji nie ma AX). Zaktualizuj sterowniki karty wifi na stronie producenta Oficjalne Wsparcie | ROG Polska (asus.com)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 154
  • 547
  • 0

Brak osiągów prędkości na laptopie na podobnym poziomie co telefon

Jak masz 2x2 to tak może być (szczególnie jak router za ścianą). Tych modeli w tej serii trochę jest podaj który masz konkretnie to coś więcej można będzie napisać.

A po kablu wiadomo zawsze szybciej, stabilniej i bezpieczniej 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

Brak osiągów prędkości na laptopie na podobnym poziomie co telefon

Tak, u mnie również jest ustawione na 866 Mb/s.


Zrzut ekranu 4.png

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

Brak osiągów prędkości na laptopie na podobnym poziomie co telefon

Dokładny model komputera to (Asus ROG Strix G513IC_G513IC) choć nie wiem czy to ma większe znaczenie. Model karty WiFi to (MediaTek Wi-Fi 6 MT7921 Wireless LAN Card) według specyfikacji na 5Gh powinna osiągać maksymalnie 1200Mb/s więc wszystko powinno hulać. 


Zrzut ekranu 3.png


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8418
  • 64

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

Brak osiągów prędkości na laptopie na podobnym poziomie co telefon

@Samotnick Ok więc jest to chyba powód przez który jest taka zależność.. (Wadliwa) karta sieciowa albo po prostu one tak mają... Dla porównania robiłem też speedtest na komputerze dziewczyny (jakiś budżetowy HP) tam już prędkość była na poziomie 460Mb/s a karta sieciowa obsługuje tylko WiFi 5 (802.11ac). Sprawdzając już wszystko 😛 na test trafił również iPhone 13 który wycisnął też tylko 300Mb/s. Więc Xiaomi lepsze xD


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8418
  • 64

Brak osiągów prędkości na laptopie na podobnym poziomie co telefon

@Mietek123 Sprawdzałeś wyniki po wyłączeniu roamingu?